Jak łatwo zidentyfikować i usunąć listę zduplikowanych danych w programie Excel

7 lipca, 2021

Kiedy pracujemy z bazami danych, normalne jest, że otrzymujemy wiele wartości liczbowych, które można powtórzyć, zgodnie z tym, co rejestrujemy. Czasami posiadanie zduplikowanych liczb może utrudnić analizę lub procedurę wymagającą unikalnych wartości, dlatego staramy się je w jak największym stopniu wyeliminować.

W tym artykule wyjaśnimy, jak łatwo zidentyfikować i usunąć listę zduplikowanych danych w programie Excel . Ponadto wspomnimy o innych funkcjach tego programu do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, z których możesz skorzystać w swoim projekcie. W ten sposób możesz uzyskać z tego jak najwięcej.

Jak zidentyfikować i usunąć zduplikowane dane z listy w programie Excel?

Ten proces jest prosty i nie zajmie Ci dużo czasu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, aby móc to wykonać. Na początek będziemy musieli znaleźć się w dokumencie, w którym mamy listę danych, w których chcemy wyeliminować duplikaty , a następnie:

  • Zaznaczysz wszystkie komórki z listy danych, którą masz. Muszą być unikalne i zjednoczone, gdzie będziesz musiał wybrać, jak daleko chcesz zastosować funkcję.
  • Następnie przechodzimy do zakładki „Dane” i wybieramy „Usuń duplikaty” .
  • Natychmiast pojawi się wyskakujące okienko, w którym skonfigurujemy kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy eliminacji.
  • Znajdziemy pole z napisem „Moje dane mają nagłówki”, które domyślnie jest zaznaczone. Ta opcja powoduje, że pierwszy wiersz listy danych nie jest brany pod uwagę.
  • W przeciwnym razie przy zduplikowanych danych zostanie uwzględniony pierwszy wiersz.
  • Z drugiej strony zobaczymy wybrane kolumny na naszej liście danych. Możemy zaznaczyć i odznaczyć kolumny, aby uwzględnić je lub nie w eliminacji.
Czytaj więcej  Jak rozwiązać problem League of Legends (LoL) się nie otwiera, jak mogę go otworzyć?
  • Jeśli kolumna jest zaznaczona, funkcja usunie zduplikowane dane w tej samej kolumnie. Jeśli zaznaczono więcej niż jedną kolumnę, zduplikowane dane zostaną uwzględnione w dwóch kolumnach do usunięcia.
  • Na dole wyskakującego okna wciśniemy „OK” . Następnie pojawi się okno z ilością usuniętych danych i zachowanymi wartościami.

W ten sposób szybko i łatwo usuniesz wszystkie zduplikowane dane z listy danych . Jeśli chcesz wziąć średnią , możesz to zrobić również za pomocą funkcji Excela.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz również sprawdzić wsparcie Microsoft, gdzie inny sposób na wyeliminowanie zduplikowanych danych jest szczegółowo opisany krok po kroku. W ten sam sposób musimy wiedzieć, jakie kryteria Excel bierze pod uwagę, aby zrozumieć działanie tego narzędzia do eliminacji danych.

Jakie są kryteria zachowywania danych Excela?

Głównie po znalezieniu zduplikowanych danych Excel usuwa wszystkie te znajdujące się w dalszej części listy danych . Innymi słowy, te, które pojawiają się jako pierwsze, to dane, które przechowuje program, a inne są usuwane. Jeśli jednak istnieje komórka, której informacji nie chcesz usunąć lub usunąć, masz również możliwość jej zablokowania i naprawienia .

Czytaj więcej  Jak dodawać i instalować nowe czcionki tekstowe w programie Word od Dafont w prosty sposób?

Z drugiej strony kryterium, że dane muszą być zduplikowane we wszystkich kolumnach oznacza, że ​​im więcej wybierzemy, tym mniej danych prawdopodobnie zostanie wyeliminowanych . Ponadto wybranie jednej lub dwóch kolumn zwiększa ilość usuwanych duplikatów danych.

W ten sposób Excel daje nam możliwość wyeliminowania powtarzających się danych dla naszych celów. Program ten oferuje swoim użytkownikom wiele rozwiązań, będąc dziś jednym z najważniejszych narzędzi w różnych dziedzinach.

Excel, jak możemy to wykorzystać?

Tak jak możemy wyeliminować zduplikowane dane, tak w Excelu możemy wykonać wiele różnych czynności, które ułatwią ten proces. Jednym z najczęściej używanych i interesujących narzędzi tego programu jest format warunkowy, który jest bardzo pomocny w analizie danych w bardziej efektywny i praktyczny sposób .

W pomocy technicznej firmy Microsoft można znaleźć funkcje, które oferuje to narzędzie warunkowe. Możesz nawet zastosować logikę Boolean do informacji zawartych w komórce, a także tworzyć dane o tym samym charakterze i przechowywać je. To znacznie pozwala nam stworzyć program, który mówi nam, co chcemy wiedzieć o danych.

Mam nadzieję, że skorzystasz z deduplikacji i formatowania warunkowego, nie zapomnij się podzielić, do zobaczenia innym razem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić łatwo, do następnego razu!

Czytaj więcej  Tryb znikania Co jest na Instagramie i Facebook Messengerze? Jak to działa i jest używane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji