Jak łatwo zaplanować tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows 10, Mac i Linux?

10 września, 2021

Ponieważ kopie zapasowe były możliwe na komputerach, wiele procesów, informacji, plików, konfiguracji i innych można chronić i zapisywać do wykorzystania po sformatowaniu lub utracie cennych informacji w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia.

Jak łatwo zaplanować tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows 10, Mac i Linux?

Wiele osób (jeśli nie większość) ma tendencję do tworzenia i przywracania kopii zapasowych komputera ręcznie i na miejscu. Istnieje jednak sposób na skonfigurowanie naszych komputerów tak, aby same lub automatycznie tworzyły kopie zapasowe . Warto wspomnieć, że jest to możliwe na systemach Windows, Mac i Linux, nawet w środowiskach Android i IOS.

  Jakie kroki musisz wykonać, aby skonfigurować i zaplanować tworzenie kopii zapasowych na komputerze?

  Komputery z systemem Windows 10

  Kroki są niezwykle proste i wcale nie są skomplikowane. Musisz tylko postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, które wyjaśnimy:

   Następnie do Ciebie należy wybór konfiguracji, którą zamierzasz zaprogramować. Pamiętaj, że możliwe jest odzyskanie usuniętych zdjęć z iPhone'a lub iPada , które zostały zapisane na komputerze i które zostały usunięte z telefonu komórkowego. Jest to jasne, o ile kopia zapasowa została skonfigurowana w taki sposób, że tworzysz kopię zapasową tych plików.

   Czytaj więcej  Co to są publiczne i prywatne adresy IP lub sieci? Jakie są typy i klasy oraz ich rangi?

   Komputery Mac

   W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Mac proces jest inny. Ale w ten sam sposób, dzięki tej opcji, możliwe jest wykonanie kopii zapasowej programów i dokumentów tuż przed przystąpieniem do formatowania. Tak więc kroki, które musisz wykonać, to:

    Warto wspomnieć, że proces ten nieco się zmienia, gdy zamierzamy korzystać z zewnętrznego dysku . Najpierw musisz uruchomić aplikację "Time Machine", następnie podłączyć dysk twardy i tam program zapyta, czy chcesz wykonać kopię zapasową. Przejdź do funkcji Szyfruj kopię dysku, a następnie Użyj tego dysku. Stąd musisz postępować zgodnie z normalnym procesem, który już ci wyjaśniliśmy.

    Czy procedura jest taka sama w Linuksie?

    Prawda jest taka, że ​​nie, tutaj sytuacja bardzo się zmienia, ponieważ do zakończenia tego procesu musisz użyć kodów. Dlatego powinieneś rozważyć następujące kroki:

    Komputery z Linuksem

     I tak jak możesz to zrobić na komputerach, możesz to zrobić również na urządzeniach mobilnych. Daje to ogromną przewagę, ponieważ możesz przywrócić i odzyskać kopię zapasową WhatsApp bez żadnych komplikacji. Ponadto będziesz mieć również możliwość zapisania konfiguracji swojego telefonu komórkowego.

     Czytaj więcej  Jak sprawdzić, czy moje słuchawki lub słuchawki Bluetooth są naładowane, rozładowane lub ładowane i czy mają poziom naładowania baterii?

     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

     Go up

     Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji