Jak łatwo zaplanować tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows 10, Mac i Linux?

10 września, 2021

Ponieważ kopie zapasowe były możliwe na komputerach, wiele procesów, informacji, plików, konfiguracji i innych można chronić i zapisywać do wykorzystania po sformatowaniu lub utracie cennych informacji w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia.

Jak łatwo zaplanować tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows 10, Mac i Linux?

Wiele osób (jeśli nie większość) ma tendencję do tworzenia i przywracania kopii zapasowych komputera ręcznie i na miejscu. Istnieje jednak sposób na skonfigurowanie naszych komputerów tak, aby same lub automatycznie tworzyły kopie zapasowe . Warto wspomnieć, że jest to możliwe na systemach Windows, Mac i Linux, nawet w środowiskach Android i IOS.

  Indeks

   Jakie kroki musisz wykonać, aby skonfigurować i zaplanować tworzenie kopii zapasowych na komputerze?

   Komputery z systemem Windows 10

   Kroki są niezwykle proste i wcale nie są skomplikowane. Musisz tylko postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, które wyjaśnimy:

    Następnie do Ciebie należy wybór konfiguracji, którą zamierzasz zaprogramować. Pamiętaj, że możliwe jest odzyskanie usuniętych zdjęć z iPhone'a lub iPada , które zostały zapisane na komputerze i które zostały usunięte z telefonu komórkowego. Jest to jasne, o ile kopia zapasowa została skonfigurowana w taki sposób, że tworzysz kopię zapasową tych plików.

    Czytaj więcej  Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

    Komputery Mac

    W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Mac proces jest inny. Ale w ten sam sposób, dzięki tej opcji, możliwe jest wykonanie kopii zapasowej programów i dokumentów tuż przed przystąpieniem do formatowania. Tak więc kroki, które musisz wykonać, to:

     Warto wspomnieć, że proces ten nieco się zmienia, gdy zamierzamy korzystać z zewnętrznego dysku . Najpierw musisz uruchomić aplikację "Time Machine", następnie podłączyć dysk twardy i tam program zapyta, czy chcesz wykonać kopię zapasową. Przejdź do funkcji Szyfruj kopię dysku, a następnie Użyj tego dysku. Stąd musisz postępować zgodnie z normalnym procesem, który już ci wyjaśniliśmy.

     Czy procedura jest taka sama w Linuksie?

     Prawda jest taka, że ​​nie, tutaj sytuacja bardzo się zmienia, ponieważ do zakończenia tego procesu musisz użyć kodów. Dlatego powinieneś rozważyć następujące kroki:

     Komputery z Linuksem

      I tak jak możesz to zrobić na komputerach, możesz to zrobić również na urządzeniach mobilnych. Daje to ogromną przewagę, ponieważ możesz przywrócić i odzyskać kopię zapasową WhatsApp bez żadnych komplikacji. Ponadto będziesz mieć również możliwość zapisania konfiguracji swojego telefonu komórkowego.

      Czytaj więcej  Jak obracać, odwracać lub obracać obraz w Photoshopie w prosty sposób

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Go up

      Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji