Jak łatwo usunąć lub usunąć lokalizację moich zdjęć lub obrazów z aparatu?

2 lipca, 2021

Czy wiesz, że kiedy robisz zdjęcie telefonem komórkowym, końcowy plik zawiera znacznie więcej informacji, niż wiesz lub widzisz? Ogólnie rzecz biorąc, mamy skłonność wierzyć, że kiedy robimy zdjęcia, mają one tylko nazwę nadaną przez używaną aplikację , wagę pliku i lokalizację, w której są przechowywane w telefonie komórkowym.

Ale są dodatkowe informacje, które każde zdjęcie zapisuje bez Twojej wiedzy. Jasne, będzie to zależeć od konfiguracji, którą masz.

W zależności od tego, co chcesz zrobić ze zdjęciem, te informacje mogą być dla Ciebie przydatne lub nie. Możesz także usuwać lub usuwać zduplikowane zdjęcia zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie, nie tylko po to, aby zwolnić miejsce.

Ale także do usuwania zdjęć, które mają te same zarejestrowane dane o lokalizacji. Dlatego w ciągu kilku minut powiemy Ci, jak możesz usunąć lokalizację swoich zdjęć lub obrazów z aparatu.

Streszczenie

Jak usunąć lokalizację, w której znajdują się Twoje zdjęcia lub obrazy?

Dobrą rzeczą jest to, że masz wiele sposobów na usunięcie lokalizacji swoich zdjęć . Najczęstszym i najłatwiejszym do wdrożenia jest przejście do ustawień własnego urządzenia i zrobienie tego stamtąd.

Inne opcje, które masz, to edycja pliku, który został już utworzony z natywnej aplikacji telefonu lub skorzystaj z aplikacji edycyjnych, aby dokonać takiej modyfikacji. Tak czy inaczej, każda z tych opcji zostanie szczegółowo wyjaśniona poniżej.

Jak i dlaczego wyłączyć GPS lub lokalizację w telefonie komórkowym?

Gdy masz aktywną lokalizację lub system GPS, dostarcza on dodatkowych informacji do robionych zdjęć. Jeśli jest to witryna, której lokalizacja jest zarejestrowana w Mapach Google , lokalizacja ta stanie się informacją ze zdjęcia, które tam zrobisz. Nie ma znaczenia, czy chcesz robić dobre zdjęcia telefonem w nocy, czy w dzień, jeśli masz taką konfigurację, każde zdjęcie będzie miało taką informację. Aby go dezaktywować, musisz:

  1. Przejdź do ustawień systemowych swojego telefonu komórkowego
  2. Następnie poszukaj opcji „Aplikacje” i wybierz ją.
  3. W tej opcji możesz znaleźć wszystkie aplikacje zainstalowane i aktywne na Twoim urządzeniu. Wśród nich wszystkich musisz poszukać tej z natywnej kamery.
  4. Po jego wybraniu pojawi się nowe okno lub ekran o nazwie „Informacje o aplikacji”, w którym zauważysz dużą ilość informacji.
  5. Ze wszystkich opcji, które się pojawiają, musisz skupić się na „dezaktywacji GPS aparatu” . Tę opcję można znaleźć w „Uprawnieniach”.
Czytaj więcej  Jakie są sztuczki, aby wiedzieć, czy mój telefon został zhakowany? Jak to rozwiązać

W ten sposób, podczas robienia zdjęcia głównym lub przednim aparatem , zdjęcia nie będą miały lokalizacji, w której się znajdujesz, ani lokalizacji jedynego miejsca, w którym byłeś.

Jak usunąć lokalizację zdjęć z aplikacjami?

Jest to nieco bardziej wyspecjalizowana opcja, ponieważ do tego celu potrzebujesz aplikacji, która nie jest natywna dla Twojego telefonu komórkowego. Chyba że w zależności od posiadanego telefonu możesz to zrobić ręcznie. Tak jak istnieją aplikacje mobilne, które pozwalają to zrobić, istnieją programy takie jak PhotoScape, których można używać do edycji zdjęć i obrazów . Tam masz większą kontrolę nad atrybutami zdjęć i obrazów.

Teraz, jeśli chodzi o aplikacje, które pozwalają modyfikować tego typu informacje, jest. Jest to potężne narzędzie do edycji zdjęć, które nie tylko pozwala tworzyć lub stosować filtry do zdjęć, ale także daje możliwość modyfikowania wartości, takich jak nazwa, lokalizacja zdjęcia, czy ilustracja jest podpisana. , a także parametry jakich aparat użył do wykonania zdjęcia .

Wystarczy, że zaznaczysz zdjęcie, wybierzesz opcję "Informacje" w lewym górnym przycisku i dokonasz żądanych modyfikacji.

Czytaj więcej  Jak grać w grę Dinosaur lub Dino T-Rex w Google Chrome z Internetem lub bez?

Ale aby korzystać z aplikacji takich jak ta lub inna, najlepiej wybrać pierwszą alternatywę, o której wspominamy. Jest bardziej praktyczny i żadne zdjęcie nie zarejestruje informacji o miejscu, w którym zostało zrobione. Oszczędzasz czas i miejsce, instalując aplikacje takie jak Lightroom Mobile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji