Jak łatwo tworzyć zaawansowane efekty czcionek dla tekstów w programie Word?

28 lipca, 2021

Microsoft Office Word to popularny program, który od dziesięcioleci wyprzedza komputery z systemem Windows na całym świecie, chociaż ten program nie jest dołączony do oprogramowania Windows, jest najlepszy i najpopularniejszy pod względem gromadzenia programów i modyfikacji tekstu , było wiele umiejętności ale nigdy lepiej niż Word.

Jak łatwo tworzyć zaawansowane efekty czcionek dla tekstów w programie Word?

Ten program ma kilka przyjaznych programów w swoim pakiecie „Microsoft Office” i właśnie z tego powodu zestaw tych programów działa wyjątkowo w przypadku prawie każdego zadania, które proponujesz , a które ma związek z dokumentem za pośrednictwem komputera.

To z powodu tej popularności na całym świecie jest coraz częściej używany jako edytor, a w ramach zastosowań edycyjnych znajdują się „zaawansowane efekty”, które można wykorzystać do dekoracji lub po prostu poprawy widoczności tekstów, które umieszczasz w swoim dokument, mówię o różnych opcjach oprócz Word Art, które ułatwią Ci życie podczas tworzenia etykiet lub zaproszeń w programie Word.

Indeks ()

  1. Czym są zaawansowane efekty czcionek i do czego służą?
  2. Jakie efekty polecasz używać w pakiecie Office?
    1. Odcienie
    2. Sztuka słowa
    3. Zabarwienie

Czym są zaawansowane efekty czcionek i do czego służą?

Efekty nie tylko sprawią, że Twoje teksty będą wyglądały o wiele piękniej i lepiej się prezentują, ale także sprawią, że Twoja prezentacja jako taka będzie wyglądała bardziej profesjonalnie, dlatego tutaj przedstawiam Ci najlepsze opcje udekorowania tekstu bez korzystania z internetu, tylko Microsoft Office Word.

Jakie efekty polecasz używać w pakiecie Office?

Oto lista najlepszych efektów, których możesz użyć w swoim dokumencie, aby uzyskać najskuteczniejsze efekty do dekoracji lub przyciągnięcia uwagi swoją pracą, niektóre z nich są bardzo proste i możesz zwiększyć wartość tych efektów, wstawiając nowe czcionki, które możesz pobrać z Dafont lub Google Fonts.

W rzeczywistości najbardziej reprezentacyjnym sposobem na pokazanie pracy byłoby właśnie użycie różnych czcionek, aby wyglądały spektakularnie, w dzisiejszych czasach czcionki są czymś, czego prawie nikt nie bierze pod uwagę podczas tworzenia swojej pracy w programie Word, ale są niezapomniane dla każdego, kto zobaczy Twoja prezentacja ze źródłem, którego nie znali.

Czytaj więcej  Jak zablokować ukryte trackery i pliki cookie stron trzecich podczas przeglądania Internetu?

Ale uwaga, może się zdarzyć, że jeśli chcesz edytować już utworzony plik PDF i zmienić czcionki, aby wyglądał bardziej profesjonalnie, a następnie go wysłać, osoba, która go otrzyma, nie będzie mogła go przeczytać, jeśli nie ma ta sama czcionka zainstalowana, aby to nie przeszło, polecam użyć PhotoScape X.

Jest to jeden z najlepszych dostępnych obecnie programów do edycji i wysyła dokument jako obraz, możesz nawet edytować je i usuwać tło , aby później, gdy je wyślesz lub umieścisz w tym samym pliku PDF, plik będzie wyglądał bardziej profesjonalnie .

Wynika to z rozszerzenia ".png" obrazów, które zostały usunięte z tła, dzięki czemu możesz używać czcionek, obrazów i efektów w dokumencie Word, aby wyglądał znacznie lepiej, teraz polecam te efekty:

Odcienie

Nadają one jakości tekstowi, a w połączeniu z dobrym krojem pisma dadzą znakomitą wizję tekstu osobom, które go czytają, w dodatku najczęściej wykorzystywane są przez marki w swoich reklamach ze względu na dużą widoczność, jaką nadają tekstowi .

Sztuka słowa

WordArt to nic innego jak z góry ustalone efekty w programie, które pozwolą nadać tekstowi lepszą jakość, zaleca się ich stosowanie tylko w bardzo krótkich słowach i frazach, nie zaleca się umieszczania „hasła” z tego typu efektami.

Czytaj więcej  Jak instalować programy i pakiety w systemie Linux z terminala za pomocą poleceń

Są one dodawane z menu opcji „Wstaw”, a następnie w sekcji „Tekst” symbol WordArt to wielka litera „A” z niebieskim kolorem bez tła i jest w 3D, wszystko znajduje się po prawej stronie ekranu , chyba że wcześniej zmodyfikowałeś swój Word (w takim przypadku dobrze byłoby przywrócić ustawienia fabryczne ).

Zabarwienie

Stosowanie kolorów do tekstu jest bardzo proste, odbywa się to z tego samego paska startowego w sekcji „Czcionka”, gdzie znajduje się litera i poniżej kolorowego obramowania (zwykle czerwonego, ale zależy to od ostatniego użytego koloru), po prostu zaznacz tekst i dodaj żądany kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji