Jak łatwo przenieść konwersacje lub czaty WhatsApp z jednego telefonu komórkowego na drugi?

21 lipca, 2021

Kiedy nabywamy nowy telefon, mamy za zadanie przenieść wszystkie kontakty, które mieliśmy na starym telefonie, na nowy. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z usług Google może to ułatwić, umożliwiając dodawanie numerów bezpośrednio z konta Gmail. Jeśli jednak chodzi o WhatsApp, możemy też przekazać wszystkie nasze rozmowy .

W tym artykule nauczymy Cię, jak łatwo przenosić rozmowy lub czaty WhatsApp z jednego telefonu komórkowego na drugi . Podobnie wspomnimy o innych funkcjach, które ta aplikacja do przesyłania wiadomości oferuje nam, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika i łatwiejszą migrację.

Indeks ()

 1. Jak przenieść czaty WhatsApp z jednego telefonu komórkowego na drugi?
 2. Jak przekazywać rozmowy WhatsApp za pomocą Dysku Google?
Indeks

  Jak przenieść czaty WhatsApp z jednego telefonu komórkowego na drugi?

  Na początek wyjaśnimy proces, który należy przeprowadzić między dwoma urządzeniami, aby oba musiały mieć gniazdo kart microSD . Proces jest prosty i wystarczy wykonać następujące kroki, aby móc zaimportować wszystkie nasze rozmowy WhatsApp. W centrum pomocy znajdziesz bardziej szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić i inne ciekawe akcje.

  • Zaczniemy od otwarcia WhatsApp na starym telefonie komórkowym.
  • Będąc w środku, klikniemy w trzy punkty znajdujące się w prawej górnej części ekranu.
  • W wyświetlonym menu kliknij „Ustawienia” .
  • Następnie przejdziemy do sekcji „Ustawienia czatu” i klikniemy ją.
  • W środku zobaczymy różne opcje czatu, w których będziemy musieli kliknąć „Zapisz rozmowy” .
  • Pojawi się wyskakujące okienko wskazujące proces tworzenia kopii zapasowej czatów. Na koniec będziemy musieli przejść do menedżera plików.
  Czytaj więcej  Jak zrobić lub utworzyć plik tekstowy (.txt) z Windows CMD krok po kroku
  • Poszukamy folderu „WhatsApp” i skopiujemy go na kartę microSD. Ten krok jest ważny, ponieważ konieczne jest skopiowanie kopii zapasowej do pamięci zewnętrznej, którą umieścimy w nowym telefonie komórkowym.
  • Włożymy kartę microSD do nowego telefonu komórkowego i zainstalujemy WhatsApp ze sklepu Google Play.
  • Na koniec musimy tylko wejść do aplikacji i samo to powinno nam powiedzieć, że znalazła kopię zapasową.
  • Klikamy „Przywróć”, a następnie „Kontynuuj” .
  • I gotowy! Zakończyliśmy rejestrację naszych danych i będziemy mieć wszystkie nasze czaty.

  Ważne jest, aby wiedzieć, jak przywrócić lub odzyskać kopię zapasową WhatsApp, aby wykonać powyższe kroki. W ten sposób będziesz mieć wszystkie swoje rozmowy tak jak wcześniej.

  Jak przekazywać rozmowy WhatsApp za pomocą Dysku Google?

  Istnieje inny sposób na przeniesienie czatów WhatsApp na inny telefon komórkowy bez konieczności używania pamięci microSD, a to za pomocą kopii zapasowej Dysku Google . Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

  • Wejdziemy do WhatsApp telefonu komórkowego, z którego chcesz przekazać rozmowy, a klikniesz trzy punkty w prawej górnej części.
  • W menu wybierz "Ustawienia" .
  • Następnie przejdziesz do sekcji „Czaty” .
  • Znajdziesz różne opcje, w których będziesz musiał kliknąć „Kopia zapasowa” .
  • W tym momencie będziesz mógł zobaczyć, kiedy wykonano ostatnią kopię zapasową, a także różne ustawienia, które możesz zastosować podczas jej tworzenia. Są to m.in.: zapis kiedy jesteś w określonym typie sieci, okres na wykonanie kopii oprócz konta Google, z którym jest powiązana.
  Czytaj więcej  Jak umieścić muzykę na zdjęciach w moich osobistych lub firmowych historiach na Instagramie?
  • Kontynuujemy naciskanie „Zapisz”, a pojawi się wyskakujące okienko, które poinformuje Cię, jak przebiega proces kopiowania. Należy zauważyć, że ta kopia zapasowa zostanie zapisana na urządzeniu mobilnym i na koncie Dysku Google.
  • Następnie będziesz musiał usunąć aplikację ze starego telefonu komórkowego, a następnie przejść do nowego i zainstalować go. Będziesz musiał wprowadzić nowy telefon komórkowy z kontem Google.
  • Kiedy uruchomisz WhatsApp i wejdziesz na swoje konto, wskaże to, że istnieje kopia zapasowa, kliknij „Przywróć”, a następnie „Kontynuuj” .
  • I gotowy! Będziesz mieć swoje rozmowy WhatsApp.

  Należy zauważyć, że aby móc tworzyć kopie zapasowe na Dysku Google, musisz być podłączony do sieci Wi-Fi, zalecanej . Dzięki WhatsApp możesz także archiwizować, cofać archiwizację lub usuwać swoje czaty, a także dostosować ich tapetę .

  Podczas tworzenia kopii zapasowej zostaną również skopiowane pliki multimedialne czatów , a oprócz tego możemy wybrać, czy dołączyć filmy, czy nie. Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie pomocne, nie zapomnij się nimi podzielić, do zobaczenia następnym razem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

  Czytaj więcej  Jak zwolnić pełną przestrzeń dyskową na moim iPhonie bez usuwania czegokolwiek?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji