Jak łatwo przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą programu Windows Media Player

20 grudnia, 2021

Z biegiem lat wszystko ewoluuje, w tym także sposoby przechowywania muzyki. A dla pasjonata ważne jest, aby w jakiś sposób być na bieżąco z tymi piosenkami, które przynoszą dobre czasy. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak łatwo przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą programu Windows Media Player .

Pliki obsługujące format CDA pozwalają nam zidentyfikować początek i koniec dźwięku zapisanego na tzw. płytach CD. Ale nie ma dźwięku, chyba że jest odtwarzany na płycie CD, a następnie, gdy zostanie przeniesiony do MP3, poprawi się, ponieważ dźwięk ten jest przechowywany w znacznie mniejszym lub skompresowanym formacie , a najlepsze jest to, że zachowują jakość.

Jak łatwo przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą programu Windows Media Player

Wszystkie wersje systemu Windows są dostarczane z platformą Windows Media Player , więc nie musisz się martwić. Jednak może być konieczne pobranie odtwarzacza Windows Media lub włączenie go, co jest bardzo proste. Wejdź do sekcji ustawień i naciśnij przycisk aplikacji. Następnie wybierz aplikacje i funkcje, dzięki którym bez problemu dodasz swój odtwarzacz multimedialny , choć nie jest to powszechne.

Czytaj więcej  Jaki jest najszybszy sposób na odblokowanie i aktywację mojego iPhone'a? - Jak odblokować iPhone'a

Za pomocą programu Windows Media Player możesz odtwarzać dowolną muzykę i filmy . I jak możesz przeglądać, konwertować określone pliki, dostroić się do programów radiowych, obsługiwać odtwarzanie strumieniowe i wiele innych funkcji, które pozycjonują go jako jednego z najlepszych odtwarzaczy na rynku.

  Aby przekonwertować plik CDA na MP3 za pomocą programu Windows Media Player, musisz włożyć żądaną płytę CD do komputera i natychmiast aktywować program, aby go rozpoznać. Następnie klikasz na ikonę dysku i musisz wybrać opcję kopiowania z CD.

  Sekcja konfiguracji kopiowania CD znajduje się na pasku narzędzi systemu u góry ekranu. Będziesz mógł zobaczyć wygląd różnych zakładek, z których musisz wybrać tę o nazwie więcej opcji i tak samo zobaczysz kolejne okno potrzebne do modyfikacji pliku.

  Następnie musisz nacisnąć przycisk wskazujący na kopiowanie muzyki z płyty CD i masz możliwość wybrania, w której części urządzenia chcesz zapisać ten plik, a następnie być może wysłać muzykę MP3 przez WhatsApp . Wybierając oczywiście format, w jakim chcesz go zarchiwizować, a w zasadzie w naszym przypadku będzie to MP3. Możesz wykonać określoną kolejność w informacjach z danymi, które chcesz.

  Czytaj więcej  Jak zaktualizować mapy i system mojego TomTom Homem GPS do najnowszej bezpłatnej wersji?

  Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, musisz znaleźć i nacisnąć przycisk o nazwie zastosuj, aby zmiany odniosły skutek. A potem naciskasz przycisk akceptacji i kopiujesz z CD . Zobaczysz, jak zaczyna się proces konwersji żądanego pliku, z CDA na MP3.

  Konwersja pliku CDA do formatu MP3 za pomocą innowacyjnego programu Windows Media Player jest prosta. Podczas procesu konwersji system Media Player zapewnia korzyści, takie jak wybór jakości i rozmiaru pliku , który przechowujesz w nowym formacie.

  Oprócz MP3 , możesz cieszyć się innymi formatami, takimi jak: WAV, ALAC, FLAC, Windows Media Audio Pro, Windows Media Audio i inne. A jeśli chodzi o jakość dźwięku, możesz wybrać od najniższej do najwyższej następujące opcje: 128kbps, 192kbps, 256kbps i 320kbps. Trzeba jednak pamiętać, że podnoszenie jakości zwiększa zajmowaną przestrzeń.

  Wśród opcji konwersji pliku CDA do MP3 znajdują się te, które umożliwiają dostosowanie plików, między innymi możesz umieścić tłumacza, numer utworu, gatunek, tytuł, album . Aby generować większą satysfakcję wśród użytkowników, którzy tam są i tych, którzy z dnia na dzień dołączają do korzystania z tej platformy.

  Czytaj więcej  Co to jest i jak otworzyć plik za pomocą rozszerzenia CSV Online lub za pomocą programów?

  Pamiętaj, że wszystkie pliki muzyczne przekonwertowane z CDA na MP3 muszą być przechowywane w folderze muzycznym Twojego odtwarzacza , abyś mógł się nim cieszyć bez żadnych niedogodności. Procedura konwersji jest bardzo łatwa, dzięki czemu będziesz mógł zachować utwory, które możesz uznać za utracone.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji