Jak łatwo połączyć lub zgrupować dwa pola tekstowe w programie Word

25 sierpnia, 2021

Większość osób korzystających z narzędzi biurowych do tworzenia plików tekstowych korzysta z programu Microsoft Word. Ponieważ ten program zawiera dużą liczbę opcji, takich jak zmiana formatu, stylu lub projektu obiektów i grafiki. Ale jednym z problemów, które pojawiają się codziennie, jest nieznajomość korzystania z tych funkcji. Z tego powodu w tym samouczku nauczymy Cię, jak w bardzo prosty sposób połączyć lub pogrupować dwa pola tekstowe.

Jak łatwo połączyć lub zgrupować dwa pola tekstowe w programie Word

Bardzo często zdarza się, że w naszych dokumentach mamy potrzebę grupowania nie tylko tekstu, ale także obrazów. A to może stać się trudnym zadaniem do wykonania, jeśli nie wiemy, jak postępować. Możemy znaleźć coś podobnego, gdy musimy wstawić obrazy , ale nie martw się, intencją tego artykułu jest nauczenie Cię, jak korzystać z każdej zakładki menu narzędzi.

Jedna z wad, które znajdziemy podczas grupowania dwóch pól tekstowych w dokumencie Word. Chodzi o to, że jeśli nie wiemy, jak to zrobić, to po wklejeniu stracimy format lub nie zachowamy odległości między obydwoma polami tekstowymi. Dlatego poniżej pokażemy Ci najprostszy sposób, w jaki musisz wykonać tę pracę, a tutaj odkryjesz, jak to zrobić.

Czytaj więcej  Dlaczego Instagram nie pozwala mi utworzyć konta? Jak łatwo założyć konto

  Indeks

   Kroki grupowania dwóch pól tekstowych w programie Word

   Ważne jest, aby podczas tworzenia dokumentu w programie Word wykazywał on profesjonalne wykończenie i do tego trzeba będzie wiedzieć, jak działają i są używane jego różne narzędzia. Nie poddawajmy już tego artykułu i zobaczmy, co należy zrobić, aby w bardzo prosty sposób zgrupować dwa pola tekstowe w programie Word i na początek otworzymy plik.

   Będąc w pliku, albo tym nowym, albo zapisanym, przejdziemy do górnego menu, gdzie różnice są zakładkami. W naszym konkretnym przypadku musimy kliknąć zakładkę „Wstaw” i przejść w prawo przez różne wyświetlane opcje, a my klikniemy opcję „Pole tekstowe” .

   Ta akcja pokaże Ci na ekranie różne opcje wstawiania pól tekstowych w dokumencie. Takie jak między innymi proste pole tekstowe, roczny pasek boczny lub pasek boczny alfabetu. Po dokonaniu wyboru możesz wpisać zawartość tego pola tekstowego w dokumencie.

   Łączenie dwóch pól tekstowych

   Następnym krokiem jest przejście do tej samej zakładki „Wstaw” i wybranie opcji „Kształty". Po wyświetleniu menu należy wybrać opcję „Nowa kanwa rysunku" . Teraz na ekranie zobaczysz tabelę, którą możesz dostosować do swoich wymagań. Następnym krokiem jest dołączenie każdego z pól tekstowych skopiowanych w poprzednim kroku.

   Czytaj więcej  Jakie są najlepsze darmowe aplikacje do flirtowania i poznawania ludzi?

   Następnym krokiem jest wybranie kolejności każdego pola tekstowego w dokumencie. Teraz za pomocą myszy musisz zaznaczyć wszystkie elementy, które zostaną zgrupowane w dokumencie. Następnie kliknij i przytrzymaj klawisz Ctrl bez zwalniania. Następnie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby pokazać lub wyświetlić menu opcji.

   Z czego musisz wybrać opcję „Grupuj”, teraz możesz przesuwać te pola tekstowe w całym dokumencie tak, jakby był to pojedynczy element. W ten sposób nie stracisz miejsca ani formatowania, to niezwykłe narzędzie w programie Word umożliwia łatwe grupowanie dwóch pól tekstowych w bardzo prosty sposób.

   Pamiętaj, że możesz użyć tej opcji grupowania nie tylko dla pól tekstowych, ale możesz również użyć jej dla obrazów lub zdjęć. Pomoże Ci zaprezentować pracę lub projekt z jakością i bardzo profesjonalnym wykończeniem.

   W ten sposób dotarliśmy do końca tego samouczka, który może pokazać, jak działa bardzo przydatna funkcja w programie Word. Bez większych niedogodności iw sposób tak prosty jak wykonanie lub tworzenie etykiet do druku . Nauczyłeś się, jak łatwo łączyć lub grupować dwa pola tekstowe w programie Word.

   Czytaj więcej  Jak łatwo zaczarować rzeczy i przedmioty w Minecrafcie na poziomie 1000, X lub Infinity

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji