Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

29 grudnia, 2021

Nie jest tajemnicą, że Excel jest jednym z najważniejszych narzędzi pakietu Microsoft Office. Program ten oferuje szeroki wachlarz możliwości, które znacznie ułatwiają zadania związane z finansami i kontrolą danych , a także pozwalają na stosowanie wzorów i równań.

Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce uczyć się i doskonalić swoje umiejętności w programie Excel, aby móc nad nim pracować lub używać go do dowolnego celu. W tym artykule dowiemy się, jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki z tekstem w programie Excel , abyśmy mogli tworzyć nowe komórki informacyjne.

Ale zanim zaczniemy, możemy ograniczyć to, że w Excelu można tworzyć formularze do wprowadzania danych , aby ta akcja była jak najprostsza i uporządkowana.

  Indeks

   Jak połączyć komórki z tekstem w programie Excel za pomocą klawiatury?

   Zacznijmy od zdefiniowania, czym jest komórka, ale jako punkt przecięcia wiersza i kolumny . Wiemy, że Excel posiada system identyfikacji, w którym wiersze są ponumerowane, a kolumny podzielone na litery.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować przeglądarkę Mozilla Firefox do najnowszej wersji w systemach Windows, Mac, Linux i Android?

   Teraz, wiedząc, czym jest komórka, można połączyć kilka z nich, aby móc stworzyć co najmniej papier firmowy tabeli . Jest to możliwe na kilka sposobów, ale tutaj skupimy się na tym, jak to zrobić za pomocą skrótów klawiaturowych programu Excel .

    Jak zapewne zdałeś sobie sprawę, jest to prosty proces, który po przyzwyczajeniu się do tego zrobisz to automatycznie, bez pomyłki. A jak wspomnieliśmy wcześniej, tę samą czynność można wykonać na różne sposoby .

    Jak połączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli?

    Podobnie jak w programie Excel można dodawać lub liczyć komórki zawierające tekst , można je połączyć w celu utworzenia nowej komórki informacyjnej. Wykorzystywana jest funkcja CONCATENATE , która może służyć do tworzenia nowych tabel poprzez ujednolicenie informacji w tekście z wybranych komórek.

     Dzieje się tak na wypadek, gdybyś chciał, aby wynikiem był cały wklejony tekst bez spacji w przypadku kodów lub innych danych. Jednak dodanie spacji między cudzysłowami „” między identyfikatorami każdej komórki spowoduje, że teksty w każdej komórce zostaną połączone ze spacją pomiędzy .

     Czytaj więcej  Jak szybko i łatwo naprawić błąd „Telegram przestał działać”?

     Może się zdarzyć, że w rekordzie danych jest rozróżniana wielkość liter w przypadku produktów, nazw, kodów, między innymi. W Excelu można zmienić ten znak, używając klawiatury, aby przełączyć się z małych na wielkie .

     Jak widać, Excel to wielofunkcyjne narzędzie, które może obsłużyć wiele zadań w sposób upraszczający proces, uzyskując dokładne wyniki. W świecie finansów to idealne narzędzie dla firm i ludzi.

     Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie świetną informacją, nie zapomnij udostępnić go w sieciach społecznościowych, do zobaczenia następnym razem!

     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

     Go up

     Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji