Jak korzystać z narzędzia wycinania, kopiowania i wklejania na klawiaturze komputera?

27 października, 2021

Wycinanie, kopiowanie i wklejanie to coś, co każdy, kto używa komputera, powinien dać sobie z ogromną łatwością robienia, jednak nie wszyscy to robią, to tak bardzo ułatwia życie, że nie mogę żyć wiedząc, że nie.

Ma nieskończone narzędzia, możesz to zrobić, aby skopiować i wkleić międzybankowy CLABE podczas wysyłania wpłaty, możesz go użyć do skopiowania śmiesznego obrazu, który widziałeś na swoim facebooku, i wklej go na swojej stronie WhatsApp, aby wysłać go znajomemu .

Jak korzystać z narzędzia wycinania, kopiowania i wklejania na klawiaturze mojego komputera?

Ma wiele narzędzi i większość ekspertów robi to za pomocą poleceń na klawiaturze , to może zająć sporo czasu, niektóre zajmują tylko kilka tysięcznych sekund i to zobaczymy dalej.

  Po co używać poleceń klawiaturowych do wycinania, kopiowania lub wklejania?

  Czytaj więcej  Jak wybrać najlepszą metodę płatności dla mojego sklepu internetowego, która jest lepsza?

  Bo o wiele łatwiej to zrobić niż marnować cenny czas w swoim życiu na wykonywanie tych czynności, które w tej chwili z jednym wydaje się niewiele, ale jeśli połączysz je razem i z częstotliwościami, z których będziesz ich używać, na pewno oszczędzaj dni na dłuższą metę, a nawet miesiące życia.

  W przeciwieństwie do poleceń systemu Linux, te używane przez Windows są prostsze i służą do wykonywania prostych czynności, takich jak „ Skróty ”, dzięki czemu są już przypisane do Twojej klawiatury i nie musisz ich ponownie przypisywać ani konfigurować klawiszy, dlatego mają go wszystkie komputery z systemem Windows i nie musisz się martwić, czy je masz, czy nie.

  Polecenie cięcia, co to jest i do czego służy?

  Polecenie wycinania w systemie Windows jest używane, gdy musisz przenieść tekst, obraz, dźwięk lub inny plik rozszerzenia z jednego miejsca do drugiego, ale nie musisz zachowywać oryginalnego pliku.

  W takim przypadku chcesz tylko zachować kopię pliku, ten, który zamierzasz wkleić do miejsca docelowego, do którego się udajesz, jest to bardzo przydatne i dodatkowo pozwala uniknąć tylu okrążeń podczas korzystania z komputera , ma to wiele zalet, takich jak oszczędność miejsca na dysku twardym, dzięki czemu nie musisz zwalniać miejsca na komputerze.

  Czytaj więcej  Jak ukryć lub uniemożliwić kontaktom wyświetlanie historii WhatsApp WhatsApp

  Polecenie wycinania jest predefiniowane na klawiaturze Windows za pomocą kombinacji klawiszy: CNTRL + X , wystarczy dotknąć pliku, który chcesz wyciąć i nacisnąć to polecenie, zauważysz, że plik nie znika, dopóki nie wkleisz go w jego cel, później ci powiem, jak to zrobić.

  Polecenie Kopiuj, do czego służy?

  Polecenie kopiuj jest bardzo przydatne, ponieważ wiele razy potrzebujemy dokładnie tych samych informacji w innym miejscu, jest ono używane rutynowo częściej niż myślisz i bardzo pomaga zwłaszcza tym, którzy pracują w internetowym Excelu np. w przeniesieniu wartości identycznych z jednego arkusz do innego.

  Aby z niego skorzystać, wystarczy wybrać plik, który chcesz skopiować i nacisnąć: CNTRL + C , spowoduje to oznaczenie pliku i możesz go wkleić w dowolnym miejscu, o ile platforma, na której się znajdujesz, pozwala na wklejenie plik (ponieważ nie zawsze kompatybilny).

  Polecenie Wklej, co to jest i do czego służy?

  Będzie służyć jako druga akcja z 2 poprzednich poleceń, to znaczy za pomocą tego polecenia możesz zrobić to, co wcześniej skopiowałeś lub wyciąć, do wklejenia w wybranym miejscu docelowym.

  Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tej akcji poprzednie nie są ani przydatne, ani bezużyteczne, wykonanie jej jest bardzo proste, wystarczy wcisnąć komendy: CNTRL + V, w ten sposób wkleisz dowolny plik, w którym się znajdujesz Twój schowek.

  Czytaj więcej  Jak mogę łatwo odróżnić, czy mój telefon komórkowy jest low-end, medium czy high-end?

  Uwaga: Zdarzają się sytuacje, w których plik się nie przykleja, może to być spowodowane pośpiechem, aby skopiować plik i musisz spróbować ponownie lub ponieważ tego pliku nie można wkleić we wskazanym obszarze, może to być spowodowane problemem ze zgodnością lub obszarem, w którym go wklejasz.

  Aby pobrać problem z kompatybilnością, naciśnij CNTRL + V w dowolnym innym obszarze, który nie jest dokładnie tam, gdzie to zrobiłeś, jeśli nadal nie wkleja to prawdopodobnie druga rzecz, którą ci powiedziałem niestety dobrym zamiennikiem tego narzędzia może być Narzędzie do wycinania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji