Jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel Co to jest?

2 września, 2021

Od dekady do dzisiaj nastąpiła postępująca zmiana w sposobie, w jaki pracujemy, zwłaszcza w przypadku prac biurowych, gdzie wszystko zostało zdigitalizowane do tego stopnia, że ​​nie jest już absolutnie konieczne zmierz się z pracą, aby spokojnie zarządzać w społeczeństwie.

Jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel Co to jest?

W szczególności za pośrednictwem oficjalnego pakietu narzędzi biurowych , który zawiera szeroką gamę programów do tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, które są łatwe w użyciu na prostej platformie z wszelkiego rodzaju funkcjami. Możesz z nich swobodnie korzystać lub za pomocą gotowych szablonów .

W tym konkretnym artykule skupimy się na jednym narzędziu z pakietu Office, Microsoft Excel, głównym narzędziu do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, w którym można łatwo eksportować i importować dowolny format w programie Excel, aby bez problemu dostosować się do Twoich potrzeb , oszczędzając roboczogodziny w tym procesie.

Będąc jednym z głównych narzędzi gwarantujących sukces w pracy w firmie lub własnej firmie, zapewniając optymalne zarządzanie nią za pomocą wszelkiego rodzaju narzędzi i tworzenie agendy w Excelu , dzięki czemu możesz mieć dokładną kontrolę nad dowolnym sektorem swojej firmy.

Czytaj więcej  Jak aktywować i skonfigurować kontrolę rodzicielską w iTunes — samouczek krok po kroku

Za pomocą programu Microsoft Excel można w ciągu kilku sekund wykonywać wszelkiego rodzaju operacje matematyczne, numeryczne i alfanumeryczne za pomocą wszelkiego rodzaju formuł dostępnych dla użytkownika. I nie tylko to, oferuje również możliwość łatwego wstawiania obrazu w Excelu do komórki lub za pomocą formuły , wszystko to jest kwestią poświęcenia czasu aplikacji na naukę.

Ze wszystkich wyżej wymienionych powodów nauka pracy w programie Microsoft Excel stała się dziś niezbędna, aby otworzyć drzwi do świata pracy w dowolnym obszarze, ponieważ narzędzie to jest używane we wszystkich możliwych środowiskach. Mając to na uwadze, dzisiaj pokażemy, jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel.

  Indeks

   Funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Microsoft Excel

   Funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Excel służą do lokalizowania w nim określonych wartości zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami wyszukiwania. Pozwalając z kolei na zlokalizowanie informacji referencyjnych na jednej lub kilku z góry określonych komórkach.

   W ten sposób funkcje wyszukiwania i odwołania są wprowadzane tak jak każda formuła, wprowadzając polecenie i określając komórki, w których zostaną zastosowane. Obecnie istnieje duża różnorodność formuł wyszukiwania i odniesienia, poniżej wymienimy najważniejsze z nich.

   • OBSZARY: Aby zwrócić liczbę obszarów we wcześniej określonym odwołaniu, to znaczy liczbę sąsiadujących komórek lub tylko określonej komórki.
   • SZUKAJ: Aby zlokalizować wartości z określonego zakresu w określonej kolumnie, wierszu lub macierzy.
   • WYSZUKAJ.PIONOWO: Aby określić wartość w zakresie danych, gdy pola są kolumnami.
   Czytaj więcej  Jak włączyć i wyłączyć ekran mojego telefonu komórkowego z Androidem bez użycia przycisku?

   Inne funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Microsoft Excel

   Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft Excel ma szeroką gamę formuł do zastosowania w dedykowanym arkuszu kalkulacyjnym specjalnie dla funkcji wyszukiwania i referencyjnych.

   • WYSZUKAJ.POZIOMO: Służy do lokalizowania w pierwszym wierszu tabeli i zwracania wartości w kolumnie z góry określonego wiersza.
   • MATCH: Działa w celu zwrócenia pozycji wartości w tablicy, tak aby pasowała do wartości podanej we wcześniej wybranej kolejności.
   • COLUMN: Aby zwrócić numer kolumny w określonym odwołaniu lub tablicy.
   • COLUMNS: Aby zwrócić liczbę kilku kolumn w odwołaniu lub macierzy.
   • ADRES: Działa, aby utworzyć odwołanie do komórki z tekstem, wybierając rozdzielane numery wierszy i kolumn.
   • WYBIERZ: Aby wybrać wartość z listy wartości zgodnie z posiadanym numerem indeksu.
   • ROW: Aby zwrócić numer wiersza w określonym odwołaniu lub macierzy.
   • WIERSZE: Zwraca liczbę kilku wierszy w ramach odniesienia lub określonej z góry macierzy.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji