Jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel Co to jest?

2 września, 2021

Od dekady do dzisiaj nastąpiła postępująca zmiana w sposobie, w jaki pracujemy, zwłaszcza w przypadku prac biurowych, gdzie wszystko zostało zdigitalizowane do tego stopnia, że ​​nie jest już absolutnie konieczne zmierz się z pracą, aby spokojnie zarządzać w społeczeństwie.

Jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel Co to jest?

W szczególności za pośrednictwem oficjalnego pakietu narzędzi biurowych , który zawiera szeroką gamę programów do tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, które są łatwe w użyciu na prostej platformie z wszelkiego rodzaju funkcjami. Możesz z nich swobodnie korzystać lub za pomocą gotowych szablonów .

W tym konkretnym artykule skupimy się na jednym narzędziu z pakietu Office, Microsoft Excel, głównym narzędziu do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, w którym można łatwo eksportować i importować dowolny format w programie Excel, aby bez problemu dostosować się do Twoich potrzeb , oszczędzając roboczogodziny w tym procesie.

Będąc jednym z głównych narzędzi gwarantujących sukces w pracy w firmie lub własnej firmie, zapewniając optymalne zarządzanie nią za pomocą wszelkiego rodzaju narzędzi i tworzenie agendy w Excelu , dzięki czemu możesz mieć dokładną kontrolę nad dowolnym sektorem swojej firmy.

Czytaj więcej  Jak odblokować lub odblokować stary telefon komórkowy Motorola przez IMEI za darmo?

Za pomocą programu Microsoft Excel można w ciągu kilku sekund wykonywać wszelkiego rodzaju operacje matematyczne, numeryczne i alfanumeryczne za pomocą wszelkiego rodzaju formuł dostępnych dla użytkownika. I nie tylko to, oferuje również możliwość łatwego wstawiania obrazu w Excelu do komórki lub za pomocą formuły , wszystko to jest kwestią poświęcenia czasu aplikacji na naukę.

Ze wszystkich wyżej wymienionych powodów nauka pracy w programie Microsoft Excel stała się dziś niezbędna, aby otworzyć drzwi do świata pracy w dowolnym obszarze, ponieważ narzędzie to jest używane we wszystkich możliwych środowiskach. Mając to na uwadze, dzisiaj pokażemy, jak korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel.

  Funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Microsoft Excel

  Funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Excel służą do lokalizowania w nim określonych wartości zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami wyszukiwania. Pozwalając z kolei na zlokalizowanie informacji referencyjnych na jednej lub kilku z góry określonych komórkach.

  W ten sposób funkcje wyszukiwania i odwołania są wprowadzane tak jak każda formuła, wprowadzając polecenie i określając komórki, w których zostaną zastosowane. Obecnie istnieje duża różnorodność formuł wyszukiwania i odniesienia, poniżej wymienimy najważniejsze z nich.

  • OBSZARY: Aby zwrócić liczbę obszarów we wcześniej określonym odwołaniu, to znaczy liczbę sąsiadujących komórek lub tylko określonej komórki.
  • SZUKAJ: Aby zlokalizować wartości z określonego zakresu w określonej kolumnie, wierszu lub macierzy.
  • WYSZUKAJ.PIONOWO: Aby określić wartość w zakresie danych, gdy pola są kolumnami.
  Czytaj więcej  Jak całkowicie wyłączyć lub dezaktywować przełącznik Nintendo za pomocą pilota lub kontroli rodzicielskiej?

  Inne funkcje wyszukiwania i odniesienia w programie Microsoft Excel

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft Excel ma szeroką gamę formuł do zastosowania w dedykowanym arkuszu kalkulacyjnym specjalnie dla funkcji wyszukiwania i referencyjnych.

  • WYSZUKAJ.POZIOMO: Służy do lokalizowania w pierwszym wierszu tabeli i zwracania wartości w kolumnie z góry określonego wiersza.
  • MATCH: Działa w celu zwrócenia pozycji wartości w tablicy, tak aby pasowała do wartości podanej we wcześniej wybranej kolejności.
  • COLUMN: Aby zwrócić numer kolumny w określonym odwołaniu lub tablicy.
  • COLUMNS: Aby zwrócić liczbę kilku kolumn w odwołaniu lub macierzy.
  • ADRES: Działa, aby utworzyć odwołanie do komórki z tekstem, wybierając rozdzielane numery wierszy i kolumn.
  • WYBIERZ: Aby wybrać wartość z listy wartości zgodnie z posiadanym numerem indeksu.
  • ROW: Aby zwrócić numer wiersza w określonym odwołaniu lub macierzy.
  • WIERSZE: Zwraca liczbę kilku wierszy w ramach odniesienia lub określonej z góry macierzy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji