Jak kopiować i wklejać teksty, obrazy i pliki na komputerze Mac

14 października, 2021

Niedawno zrobiliśmy artykuł o tym, jak kopiować, wycinać i wklejać na komputerze PC, a teraz porozmawiamy o kopiowaniu i wklejaniu na naszym Macbooku z systemem Apple .

Większość ludzi nie korzysta z Apple, jednak jest to świetna platforma do pracy, w rzeczywistości Mac złamał wszystkie schematy przy każdym uruchomieniu swoich nowych Macbooków. To z powodu tego dużego i dobrego popytu macbooki są coraz bardziej poszukiwane, są coraz bardziej odpowiednie i coraz bardziej popularne, właśnie z tego powodu ważne jest, aby nauczyć się ich poprawnie używać .

Jak kopiować i wklejać teksty, obrazy i pliki na komputerze Mac

  Indeks

   Dlaczego ważne jest, aby nauczyć się korzystać z tych komputerów?

   To nie tylko ze względu na macbooki, większość komputerów działa tak samo, więc ważne jest, aby nauczyć się z nich korzystać w ogóle, dowiedzieć się, jak zwiększyć prędkość w przypadku, gdy jest bardzo wolny, czym one są i jak korzystać z różnych typów rozszerzeń ? Wśród wielu innych rzeczy, które są bardzo potrzebne, a mianowicie, że czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś jest konieczne, dopóki nie wiemy, jak to zrobić.

   Czytaj więcej  Jak umieścić moją klawiaturę w języku hebrajskim, aby pisać litery i znaki?

   Komputery Mac mają bardzo ciekawy system zamknięty, ponieważ nie pozwalają na wbudowanie wielu elementów, które robią inne komputery, jednym z nich jest nieznane pochodzenie , platforma podpowiada i zachęca do pobierania plików tylko ze swojego sklepu z aplikacjami i tyle.

   To właśnie dzięki tym specjalnym funkcjom Mac wyróżnia się wieloma specjalnymi funkcjami, jedną z tych specjalnych funkcji są skróty i oznacza to, że Mac ma wiele skrótów (podobnie jak Windows) i dzisiaj porozmawiamy właśnie o kopiowaniu i wklejaniu.

   Jak korzystać z funkcji kopiowania i wklejania skrótów na komputerze Mac?

   Kopiowanie i wklejanie jest bardzo potrzebne w codziennym użytkowaniu komputera, pozwala to łatwo, prosto i szybko przenosić i przenosić różne pliki , ale trzeba wiedzieć, czym one są i jak z nich korzystać, aby to zadziałało

   Jak kopiować na Macu

   Kopiowanie na Macu jest podobne do kopiowania lub wklejania na Windows z wyraźną różnicą, że zamiast CNTRL używa się COMMAND, czyli specjalnego klawisza Maca , więc do kopiowania na Maca użyj: COMMAND + C i w ten sposób możesz kopiować żądany plik (o ile został wcześniej wybrany)

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, kto wyświetlił lub odwiedził mój status zdjęcia profilowego WhatsApp?

   Jak wkleić na Macu

   Aby skopiować, musisz wcześniej zaznaczyć plik i skopiować go, jak właśnie wyjaśniłem, następnie możesz go wkleić za pomocą COMMAND + V , w obszarze zaznaczenia, w którym chcesz wkleić obraz lub tekst.

   Dlaczego nie mogłem skopiować i wkleić mojego pliku?

   Wiele plików nie jest kompatybilnych z kopiowaniem i wklejaniem, zależy to od typu rozszerzenia i miejsca, w którym chcemy je wkleić, na przykład kopiowanie tekstu i próba wklejenia go na obrazie bez platformy edycyjnej, takiej jak Adobe Photoshop (który również pochodzi z Apple, więc będzie to dla Ciebie łatwiejsze i bardziej intuicyjne)

   W ten sposób jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas kopiowania i wklejania, ale najczęstsze problemy i ich rozwiązania to:

   • Próbujesz skopiować i wkleić plik ze strefy, w której jest to dozwolone (np. Twoja biblioteka treści) i próbujesz wkleić go w miejscu, które nie pozwala na to, np. na określonej stronie internetowej lub aplikacji

   Jeśli tak się stanie, spróbuj wkleić go w dowolnym innym miejscu na ekranie, może to zostać rozwiązane.

   • Wklej plik i nie będziesz mógł usunąć skopiowanego pliku
   Czytaj więcej  Jak zainstalować, skonfigurować i udostępnić drukarkę sieciową w systemie Windows 7, 8 i 10

   Jest to bardzo powszechne i istnieje specjalne narzędzie do wycinania pliku zamiast kopiowania i można go użyć, wydając COMMAND + X , uwaga: oryginalny plik zostanie usunięty po wklejeniu.

   Jakie pliki można kopiować i wklejać oprócz obrazów i tekstu?

   Zarówno na Macu, jak i Windowsie można kopiować szeroką gamę plików, może to być nieskończona liczba rozszerzeń, które mogą istnieć, więc na szczęście lub niestety zależy to od pliku, ale na dużą skalę możesz kopiować:

   • Formaty tekstowe (słowo, pdf itp.)
   • Określone pliki aplikacji (Camtasia, Photoshop, Photoscape lub dowolny typ pliku z danego programu)
   • Tekst (w zależności od platformy, która go otrzymuje)
   • Obrazy z niemal każdego miejsca.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji