Jak kopiować i wklejać teksty, obrazy i pliki na komputerze Mac

14 października, 2021

Niedawno zrobiliśmy artykuł o tym, jak kopiować, wycinać i wklejać na komputerze PC, a teraz porozmawiamy o kopiowaniu i wklejaniu na naszym Macbooku z systemem Apple .

Większość ludzi nie korzysta z Apple, jednak jest to świetna platforma do pracy, w rzeczywistości Mac złamał wszystkie schematy przy każdym uruchomieniu swoich nowych Macbooków. To z powodu tego dużego i dobrego popytu macbooki są coraz bardziej poszukiwane, są coraz bardziej odpowiednie i coraz bardziej popularne, właśnie z tego powodu ważne jest, aby nauczyć się ich poprawnie używać .

Jak kopiować i wklejać teksty, obrazy i pliki na komputerze Mac

  Dlaczego ważne jest, aby nauczyć się korzystać z tych komputerów?

  To nie tylko ze względu na macbooki, większość komputerów działa tak samo, więc ważne jest, aby nauczyć się z nich korzystać w ogóle, dowiedzieć się, jak zwiększyć prędkość w przypadku, gdy jest bardzo wolny, czym one są i jak korzystać z różnych typów rozszerzeń ? Wśród wielu innych rzeczy, które są bardzo potrzebne, a mianowicie, że czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś jest konieczne, dopóki nie wiemy, jak to zrobić.

  Czytaj więcej  Wskazówki i porady, aby być popularnym na Facebooku i mieć więcej polubień i obserwujących

  Komputery Mac mają bardzo ciekawy system zamknięty, ponieważ nie pozwalają na wbudowanie wielu elementów, które robią inne komputery, jednym z nich jest nieznane pochodzenie , platforma podpowiada i zachęca do pobierania plików tylko ze swojego sklepu z aplikacjami i tyle.

  To właśnie dzięki tym specjalnym funkcjom Mac wyróżnia się wieloma specjalnymi funkcjami, jedną z tych specjalnych funkcji są skróty i oznacza to, że Mac ma wiele skrótów (podobnie jak Windows) i dzisiaj porozmawiamy właśnie o kopiowaniu i wklejaniu.

  Jak korzystać z funkcji kopiowania i wklejania skrótów na komputerze Mac?

  Kopiowanie i wklejanie jest bardzo potrzebne w codziennym użytkowaniu komputera, pozwala to łatwo, prosto i szybko przenosić i przenosić różne pliki , ale trzeba wiedzieć, czym one są i jak z nich korzystać, aby to zadziałało

  Jak kopiować na Macu

  Kopiowanie na Macu jest podobne do kopiowania lub wklejania na Windows z wyraźną różnicą, że zamiast CNTRL używa się COMMAND, czyli specjalnego klawisza Maca , więc do kopiowania na Maca użyj: COMMAND + C i w ten sposób możesz kopiować żądany plik (o ile został wcześniej wybrany)

  Czytaj więcej  Czym jest katalog, struktura plików i folderów w systemie Linux? Główne funkcje

  Jak wkleić na Macu

  Aby skopiować, musisz wcześniej zaznaczyć plik i skopiować go, jak właśnie wyjaśniłem, następnie możesz go wkleić za pomocą COMMAND + V , w obszarze zaznaczenia, w którym chcesz wkleić obraz lub tekst.

  Dlaczego nie mogłem skopiować i wkleić mojego pliku?

  Wiele plików nie jest kompatybilnych z kopiowaniem i wklejaniem, zależy to od typu rozszerzenia i miejsca, w którym chcemy je wkleić, na przykład kopiowanie tekstu i próba wklejenia go na obrazie bez platformy edycyjnej, takiej jak Adobe Photoshop (który również pochodzi z Apple, więc będzie to dla Ciebie łatwiejsze i bardziej intuicyjne)

  W ten sposób jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas kopiowania i wklejania, ale najczęstsze problemy i ich rozwiązania to:

  • Próbujesz skopiować i wkleić plik ze strefy, w której jest to dozwolone (np. Twoja biblioteka treści) i próbujesz wkleić go w miejscu, które nie pozwala na to, np. na określonej stronie internetowej lub aplikacji

  Jeśli tak się stanie, spróbuj wkleić go w dowolnym innym miejscu na ekranie, może to zostać rozwiązane.

  • Wklej plik i nie będziesz mógł usunąć skopiowanego pliku
  Czytaj więcej  Jak łatwo zaplanować tworzenie kopii zapasowych w systemach Windows 10, Mac i Linux?

  Jest to bardzo powszechne i istnieje specjalne narzędzie do wycinania pliku zamiast kopiowania i można go użyć, wydając COMMAND + X , uwaga: oryginalny plik zostanie usunięty po wklejeniu.

  Jakie pliki można kopiować i wklejać oprócz obrazów i tekstu?

  Zarówno na Macu, jak i Windowsie można kopiować szeroką gamę plików, może to być nieskończona liczba rozszerzeń, które mogą istnieć, więc na szczęście lub niestety zależy to od pliku, ale na dużą skalę możesz kopiować:

  • Formaty tekstowe (słowo, pdf itp.)
  • Określone pliki aplikacji (Camtasia, Photoshop, Photoscape lub dowolny typ pliku z danego programu)
  • Tekst (w zależności od platformy, która go otrzymuje)
  • Obrazy z niemal każdego miejsca.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji