Jak konwertować lub konwertować dokument Word do formatu PDF za darmo bez korzystania z programów na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

15 lipca, 2021

Wszyscy widzieliśmy potrzebę przekonwertowania własnego dokumentu do formatu PDF, ale niestety nie zawsze mamy dostęp do programów lub platform, które robią to szybko, automatycznie i wydajnie.

I to z powodu ignorancji myślimy, że przekonwertowanie go do formatu PDF jest niemożliwe z naszego własnego komputera bez żadnego programu, ale możemy to zrobić w Wordzie, w którym piszemy, a przede wszystkim bez konieczności połączenia z Internetem.

Brzmi to dość niewiarygodnie i tak jest na wszystkich komputerach z systemem Windows od momentu jego uruchomienia, a jako marka jest jedną z najlepszych, ponieważ daje bezpłatną 7-dniową wersję wszystkich programów tworzących pakiet Microsoft Office.

PDF to rodzaj rozszerzenia, które każdy powinien znać, dzięki któremu można zapisywać dokumenty tylko do odczytu, a następnie ponownie je czytać lub wysyłać je jako nieedytowalne, czyli plik tylko do odczytu , i możemy przekonwertować zwykły zwykły Word na plik PDF bez zewnętrznych programów lub połączenia z Internetem.

Darmowa wersja jest wielka, że oferują one go do nas i po jej zakończeniu, ale również w dalszym ciągu oferują bezpłatną wersję poprzez swoją platformę internetową.

Czytaj więcej  Jak podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego w celu przesyłania lub przekazywania plików?

Ma to jednak pewne wady, takie jak to, że nie obejmuje wszystkich funkcji, a także ogranicza się do tego, że można go używać tylko z połączeniem internetowym, czego właśnie nie chcemy.

Ponadto Word ma ogromną liczbę funkcji, które może wykonać, o których prawdopodobnie nic nie wiedziałeś, dlatego w tym samouczku nauczę Cię, jak szybko przekonwertować dokument Word na PDF bez zajmowania więcej niż 5 sekund niesamowite? Zobaczmy.

Indeks ()

 1. Konwertuj dokument Word na PDF
 2. O czym należy pamiętać w przypadku dokumentów PDF
Indeks

  Konwertuj dokument Word na PDF

  To, co nie zajmie Ci mniej niż 5 sekund, to zrobienie dokumentu, to oczywiście działa na Twój czas i szybkość, ale zapisanie dokumentu lub przekonwertowanie go z Worda na PDF jest możliwe w kilku prostych krokach:

  • Musisz mieć dokument, który chcesz przekonwertować, już pobrany na komputer i w formacie Word.
  • Otwórz dokument i przejdź do "Plik", jeśli miałeś go już wcześniej zapisany, kliknij "Zapisz jako", jeśli właśnie go ukończyłeś i nie został zapisany, po prostu "Zapisz".
  • Wybierz „Pulpit” lub folder, w którym chcesz go zapisać.
  • Po zapisaniu otworzy się małe okno, które pozwoli ci zmodyfikować tylko 2 elementy nazwy i tuż pod typem dokumentu, w tym miejscu musisz usunąć „Dokument Office Word” i umieścić plik PDF.
  • Jest to opcja mniej więcej w środku i jest pisana wielkimi literami, po zapisaniu praca jest skończona i masz ją przekonwertowaną na PDF.
  Czytaj więcej  Jak chronić plik Excel przed statusem „tryb tylko do odczytu” i nie można go modyfikować?

  Jak widzisz, zajęło ci to mniej niż 5 sekund i może zająć ci mniej, jeśli zrobisz to natychmiast po skończeniu dokumentu, jednak powinieneś pamiętać o kilku rzeczach podczas konwersji dokumentu do formatu PDF i są tym, co zrobię powiem ci dalej.

  O czym należy pamiętać w przypadku dokumentów PDF

  Word nie walczy z formatami PDF, ponieważ w programie Word można tworzyć edytowalne formularze , między innymi Word to uniwersalna platforma, z której można tworzyć etykiety i dyktować głosowo.

  Bez wątpienia w tym programie nie pozostała ani jedna funkcja, jednak należy wziąć pod uwagę dokumenty, które zapisujemy w formacie PDF, a są to:

  • Domyślnie są tylko do odczytu i niekoniecznie muszą być zapisywane na komputerze, istnieje wiele plików PDF, które są skanami starych arkuszy itp.
  • Pliki PDF można przekształcić z powrotem do programu Word , ale mogą nie być dobrze kopiowane lub mogą utracić części tekstu podczas przekształcania, zwłaszcza jeśli są to skany lub kopie starych książek.
  • Pliki PDF są dość ciężkie, dlatego zaleca się skompresować je w .rar lub innym rozszerzeniu za pomocą programów takich jak WinRar, aby później móc je bezpiecznie rozpakować, bez względu na to , czy masz hasło, i używać ich bez zajmowania zbyt wiele, w każdym razie idealne byłoby zwolnienie miejsca na dysku twardym, jeśli masz wiele plików PDF.
  Czytaj więcej  Jak odłączyć i usunąć lub usunąć konto e-mail z Gmaila na Androidzie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji