Jak instalować programy i pakiety w systemie Linux z terminala za pomocą poleceń

7 lipca, 2021

Biorąc pod uwagę, że obecnie najbardziej popularne są systemy operacyjne Windows i Mac, można śmiało powiedzieć, że Linux jest najlepszą alternatywą dla nich, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, które pozwala dostosować system operacyjny do własnych upodobań i potrzeb za pomocą możliwość integracji z tym samym komputerem wraz z innym systemem operacyjnym.

Chociaż Linux ma możliwość kontrolowania całego wewnętrznego i zewnętrznego środowiska systemu operacyjnego , posiada strukturę katalogów, plików i folderów w celu ustanowienia struktury hierarchicznej w zawartości systemu operacyjnego, poprzez uporządkowane katalogi i łatwe w użyciu dla użytkownika, który system może przetwarzać przez cały czas bez problemów.

Najlepszą dostępną opcją, aby całkowicie kontrolować system operacyjny Linux, są wiersze poleceń , możesz użyć aplikacji Shell do łatwej interpretacji i wykonywania tych wierszy poleceń , aby kontrolować wszystkie funkcje systemu bez posiadania rozległej wiedzy na ten temat. nauka nowych poleceń w interfejsie.

Z drugiej strony, za pośrednictwem systemu Linux można również skonfigurować serwer DHCP, aby przypisać adres IP do każdego połączenia w systemie operacyjnym, dzięki czemu dzięki jego konfiguracji można w pełni monitorować ruch sieciowy tego samego, a zatem mieć bardziej bezpieczna sieć bezpieczeństwa dzięki monitorowaniu jej w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej  Dlaczego mój telefon komórkowy lub komórkowy wyłącza się tylko wtedy, gdy ma baterię? - Rozwiązanie

Podczas gdy inne prostsze aplikacje również pozostają kompatybilne w systemie Linux, w szczególności istnieje kilka metod instalacji Telegrama na komputerze z systemem Ubuntu i Linux Mint w prosty sposób , z przeglądarki internetowej jako oficjalnej aplikacji , oprócz oficjalnych repozytoriów instalowanych domyślnie w systemie operacyjnym.

Biorąc pod uwagę powyższe powody oraz pozostałe zalety sterowania i dostosowywania oferowane przez system operacyjny Linux, możemy stwierdzić, że jest to najlepsza alternatywa dla systemów Windows i Mac.

Dlatego zapoznanie się z nim jest konieczne, ponieważ jest to system operacyjny typu open source , a im więcej funkcji znasz, tym lepiej sobie poradzisz. Mając to na uwadze, w tym artykule nauczymy Cię, jak instalować programy i pakiety w systemie Linux od zakończenia poleceń.

Indeks

  Instaluj programy i pakiety w Linuksie od końca za pomocą poleceń

  Możesz łatwo instalować aplikacje lub pakiety Linux bezpośrednio z terminala poleceń za pomocą menedżera pakietów, który domyślnie zawiera system operacyjny. Pakiety te mogą być instalowane automatycznie lub ręcznie przez administratora.

  Możesz zainstalować pakiet aplikacji w systemie Linux ręcznie za pomocą polecenia dpkg podczas pobierania plików programu w formacie .deb (powinny spakować) i z końca polecenia wpisz: $ dpkg -i nazwa_pliku.deb, rozpocznie to proces instalacji, który Komenda dpkg będzie odpowiedzialna za sprawdzenie, czy masz wszystkie niezbędne elementy.

  Czytaj więcej  Jak ustawić, dostosować lub zmienić rozdzielczość aparatu iPhone'a w kilku krokach

  Ponieważ jest to czasochłonny i żmudny proces, Linux ma apt dostępną opcję automatycznego zarządzania instalacją pakietów bez konieczności wprowadzania tylu poleceń.

  Dzięki opcji apt będziesz mógł wprowadzać polecenia, aby automatycznie aktualizować listę programów i pakietów dostępnych w oficjalnych repozytoriach i wyszukiwać konkretną po nazwie. W ten sam sposób możesz również zobaczyć listę wszystkich dostępnych pakietów, odinstalować pakiet i odinstalować pakiet wraz z jego konfiguracją.

  Zaktualizuj listę programów i pakietów w Linuksie

  Zaleca się okresowe aktualizowanie listy programów i pakietów, aby nie przegapić aktualizacji, które mogą naprawić awarie lub nowe programy, które mogą Cię zainteresować. Aby to zrobić, wystarczy wykonać wiersz poleceń apt update , w przypadku, gdy nie zostanie zaktualizowany, musisz przyznać uprawnienia administratora, aby zaktualizować go za pomocą polecenia sudo.

  Jeśli szukasz konkretnego pakietu, możesz użyć polecenia apt search, a następnie słów kluczowych dotyczących danego pakietu, w ten sposób będziesz mieć dostęp do listy pakietów i programów zawierających słowa kluczowe, które wpisałeś w poleceniu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji