Jak importować i eksportować zakładki z Mozilla FireFox do Google Chrome

26 października, 2021

Jeśli masz dużą liczbę zakładek w przeglądarce Mozilla FireFox i ze względu na przeznaczenie musisz przełączyć się na Google Chrome lub najlepszą przeglądarkę internetową , o której myślisz, lub jeśli po prostu chcesz używać swoich zakładek w dowolnej innej przeglądarce pokażemy jak to zrobić.

Rozumiemy, że zakładki są niezbędnym narzędziem dla wielu osób wykonujących tę konkretną funkcję, ponieważ w wielu przypadkach znajdujemy strony internetowe z treścią, którą można pozostawić na pierwszy rzut oka.

Jak importować i eksportować zakładki z Mozilla Firefox do Google Chrome

Więc uciekliśmy się do używania zakładek i zostawiliśmy je na inny czas , że potrzebujemy tej samej treści. Wspaniałą rzeczą w zakładkach jest to, że możesz z nich korzystać bez konieczności aktualizowania przeglądarek internetowych.

Zostało skomentowane, że możesz korzystać z Google Chrome bez połączenia z Internetem, jest to również funkcja zakładek.Normalnie nadal możesz często odwiedzać strony zapisane bez Internetu, używając tylko zapisanych tam danych z pamięci podręcznej.

To niesamowite, jak przydatne są zakładki, więc tutaj, jak to zrobić, pokażemy Ci, jak importować i eksportować zakładki z Mozilla FireFox do Google Chrome , abyś zawsze je miał.

Czytaj więcej  Jak włączyć i wyłączyć Roku Express Co się stanie, jeśli go odłączę?

  Krok po kroku, aby wyeksportować zakładki z Mozilla FireFox do innych osób

  Oczywiście pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do Mozilla FireFox z komputera, w środku przejdziesz do prawego górnego rogu w czterech wierszach, w których po kliknięciu pojawi się lista opcji, z których wybierzesz „ Zakładki ”.

  Po kliknięciu zobaczysz różne opcje, po prostu wybierz „ Pokaż wszystkie zakładki ”, od razu zobaczysz małe okno, a na górze zauważysz opcję „ Importuj i twórz kopie zapasowe ”.

  Ponownie wyświetli listę opcji.Wybierasz tylko „ eksport ”, która jest naszą funkcją, to znaczy usuń zakładki (ulubione) z Mozilla Firefox.Kiedy klikniesz eksport, pojawi się typowe okno naszego systemu operacyjnego , ten, którego używamy podczas zapisywania pliku.

  Tutaj, jak każdy plik do zapisania, wybierasz niestandardową nazwę i lokalizujesz miejsce, w którym chcesz go zapisać na swoim komputerze, gratulacje, mamy już zakładki eksportera Mozilla Firefox, teraz przystąpimy do umieszczania ich w Google Chrome lub innych przeglądarkach.

  Czytaj więcej  Jak zrobić film ze zdjęciami i muzyką w tle za darmo na moim telefonie komórkowym z Androidem lub iPhonie?

  Krok po kroku importowanie zakładek do Google Chrome

  Właściwie, jeśli nauczyłeś się już eksportować zakładki (ulubione) z przeglądarki Mozilla Firefox, to już wiesz, jak je umieszczać w Google Chrome , masz już wiedzę, jak to zrobić.

  Po prostu postępuj zgodnie z tymi samymi krokami, co przy " eksportowaniu ", ale z tą różnicą, którą musisz wybrać to " import ", kiedy pojawi się typowe okno naszego systemu operacyjnego, musisz tylko zlokalizować swój spersonalizowany plik z zapisanymi " zakładkami " i kiedy klikniesz akceptuj będą już dostępne w wybranej przez Ciebie przeglądarce.

  Inne zalecenia, aby zawsze mieć swoje zakładki

  Podobnie, zawsze możesz mieć swoje zakładki synchronizujące je z kontem Google , ponieważ możesz zalogować się na swoje konto w prawie każdej dostępnej przeglądarce, musisz tylko pamiętać, że podczas eksportowania i importowania musisz wcześniej zsynchronizować , aby zapewnić, że wszystkie są przechowywane.

  Następnie jest to zrobione, Mozilla Firefox, wchodzisz tylko do Chrome, aw prawym górnym rogu w rozwijanym menu zobaczysz opcję " konfiguracja ", a następnie przejdź tylko do kliknięcia " Usługa Google i synchronizacja ". Ważne, aby synchronizować dane przeglądania , musisz mieć lub utworzyć konto Google.

  Czytaj więcej  Jak naprawić błąd „Usługa Google Play przestała działać” na Androidzie

  Po zakończeniu tego kroku wybierasz tylko to, co chcesz zsynchronizować z naszym kontem, oczywiście zaznaczasz pola "Zakładki" już zaznaczone, po prostu kliknij " Aktywuj synchronizację " i to wszystko, będziesz miał usługi, które zaznaczyłeś, które mogą być zakładkami przechowywanymi na koncie, plikami cookie, historią między innymi.

  Te kroki importowania i eksportowania zakładek z Mozilla FireFox do Google Chrome lub innych przeglądarek są bardzo podobne, dlatego zalecamy zapoznanie się z nimi , zapamiętanie lub zapisanie ich, aby uniknąć wypadków, takich jak innym, możesz mieć swoje zakładki na dowolnym innym komputerze bez synchronizowania konta Google . Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji