Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

31 lipca, 2021

Prawdopodobnie jesteśmy już tak przyzwyczajeni do korzystania z urządzeń elektronicznych, że nie poświęciliśmy czasu, aby docenić, jak bardzo ułatwiają nam codzienność z wszelkiego rodzaju narzędziami i aplikacjami. Zwłaszcza w miejscu pracy i edukacji, gdzie skrócili czas i zwiększyli produktywność człowieka jako jednostki i grupy.

Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

W szczególności za pomocą narzędzi biurowych, które obecnie zawiera większość komputerów, przynajmniej w wersji próbnej. Ponadto masz możliwość zakupu usługi Microsoft 365 Personal, aby cieszyć się pełną wersją pakietu narzędzi biurowych oprócz usługi wirtualnej pamięci masowej o pojemności 1 TB.

Ta usługa jest niezbędna w Twoim osobistym zespole, szczególnie w przypadku narzędzia Microsoft Word, do tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów tekstowych bez względu na ich format, a także możliwość tworzenia szablonów i plakatów w programie Word dla każdego rodzaju pracy lub osobistego przedsięwzięcia. aby zrobić dobre wrażenie.

W ten sam sposób, w jaki można tworzyć wszelkiego rodzaju szablony i plakaty, w tym narzędziu biurowym można również tworzyć lub tworzyć etykiety do drukowania w programie Word , dzięki czemu jest dziś niezastąpionym narzędziem we wszelkiego rodzaju procesach twórczych w działaniach roboczych lub kampaniach .. marketingu.

Czytaj więcej  Jak sumować lub liczyć komórki w programie Excel, które zawierają tekst lub nie są puste?

Podobnie należy wspomnieć, że Microsoft Word służy głównie do tworzenia dokumentów tekstowych do pracy i pracy edukacyjnej, gdzie za pośrednictwem usług Office można utworzyć podpis cyfrowy lub wstawić znak wodny w tekście Word, aby dodać do dokumentu osobisty stempel podpisu , a tym samym uniknąć wszelkiego rodzaju plagiatu.

Z powodów wymienionych wcześniej i wielu innych, o których nie mieliśmy czasu wspomnieć, Microsoft Word jest jednym z głównych narzędzi biurowych ostatnich dziesięcioleci, a może nawet najważniejszym ze wszystkich. Mając to na uwadze, dzisiaj pokażemy, jak importować i eksportować dostosowania wstążki programu Word.

  Importuj i eksportuj dostosowania wstążki

  Jeśli regularnie pracujesz z Microsoft Word, zaleca się dostosowanie wstążki do własnych potrzeb, aby korzystanie z narzędzia stało się dla Ciebie wygodniejsze i oszczędziłeś czas, jednocześnie zwiększając produktywność w programie.

  Możesz łatwo zaimportować swoje dostosowania do programu Word za pomocą karty Plik w lewym górnym rogu ekranu. Kliknij go, aby otworzyć menu rozwijane i wybierz Opcje.

  W oknie opcji musisz wybrać opcję Dostosuj wstążkę, aw prawej dolnej części okna będziesz mieć opcję Importuj lub Eksportuj, musisz kliknąć Importuj plik dostosowywania, aby zakończyć proces wyboru dostosowania do zaimportowania do Eksploratora Windows .

  Czytaj więcej  Jak używać i uruchamiać CHKDSK w systemie Windows 7, 8 i 10 od rozruchu do naprawy błędów dysku twardego

  Aby wyeksportować dostosowania wstążki, musisz wykonać te same czynności, co poprzednio, z tą różnicą, że zamiast importowania wybierzesz opcję Eksportuj wszystkie dostosowania i wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać plik.

  Konfigurowalne elementy słowne

  Najlepszym sposobem korzystania z programu Microsoft Word jest dostosowanie jego elementów, aby móc z nich łatwo korzystać i jak najlepiej wykorzystać aplikację, dzięki czemu możesz doskonalić swoje umiejętności, aby dostosować się do każdego rodzaju pracy lub środowiska edukacyjnego w tym znajdziesz się bez problemu.

  Microsoft Word oferuje obecnie opcję dostosowania paska lub wstążki, która znajduje się u góry programu Word i zawiera wszystkie uzupełniające narzędzia programu. Liczenie domyślnie z najczęściej używanymi poleceniami do pracy, takimi jak między innymi czcionka, akapit, style, schowek, edycja.

  Innym konfigurowalnym elementem w programie Microsoft Word jest pasek narzędzi szybkiego dostępu, który znajduje się nad paskiem opcji, który ma funkcje Zapisz, Cofnij i Ponów.

  Możesz dostosować oba paski, aby pozostawić tylko te funkcje, z którymi pracujesz, aby ich użytkowanie stało się wygodniejsze.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji