Jak edytować pliki z rozszerzeniem .AI z lub bez programu Illustrator

30 lipca, 2021

Jednym z najczęściej używanych programów przez projektantów i ilustratorów jest niewątpliwie Adobe Illustrator , jest idealny do wszystkiego, czego szuka projektant. Każdy projekt musi być uruchamiany z oprogramowaniem, ponieważ ma własne rozszerzenie .AI, poznaj tutaj wszystkie podstawy programu Illustrator i co ważniejsze, pokażemy Ci, jak uruchomić plik bez oprogramowania Adobe.

  Indeks

   Co powinieneś wiedzieć o użyciu i funkcjach pliku .AI?

   Pliki .AI są formatem generowanym przez Adobe Illustrator, dlatego generalnie można je edytować za pomocą tego programu w dowolnej jego wersji.

   Dzięki Illustratorowi będziesz mógł wykonywać i edytować swoje wcześniej zapisane projekty.Ten program do edycji wektorów charakteryzuje się oferowaniem wysokiej jakości obrazów w formacie wyjściowym w dowolnym typie obrazu (JPEG, PDF, PNG); możesz również skonfigurować go na hiszpański .

   Czytaj więcej  Jak naprawić, obrócić lub obrócić ekran laptopa lub komputera z systemem Windows, jeśli jest do góry nogami lub odwrócony?

   Uruchamiaj i edytuj projekty .AI na różnych urządzeniach

   Ważne jest, aby wiedzieć, że domyślnym programem do edycji projektów .AI jest Illustrator, chociaż istnieje kilka programów do edycji, za pomocą których można je uruchamiać, nawet z tej samej firmy programistycznej Adobe Systems Incorporated.

   Jeśli jesteś początkującym w świecie projektowania, nie martw się, nauczymy Cię, jak uruchomić .AI na najważniejszych systemach operacyjnych. Illustrator to potężne oprogramowanie i komputer może działać wolniej. Dowiedz się, jak przyspieszyć działanie komputera .

   Microsoft Windows i Mac Apple

   Zdziwisz się, jak łatwe jest prowadzenie projektów .AI w tych systemach operacyjnych. Wystarczy pobrać najnowszą wersję programu Illustrator , po jego instalacji wybierz swój projekt prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą i wyszukaj Adobe Illustrator w przypadku systemu Windows.

   W przypadku komputerów Mac procedura jest bardzo podobna, wystarczy kliknąć dwukrotnie, aby uruchomić plik . W ten sposób będziesz gotowy do edycji swojego projektu wektorowego i korzystania ze wszystkich narzędzi oferowanych przez to oprogramowanie.

   Smartfony z systemem Android i iOS

   Podobnie jak wiele innych firm, Adobe pracowało nad tworzeniem aplikacji na nasze smartfony . Oczywiście te aplikacje nie są tak potężne, ale umożliwiają uruchamianie plików w formacie .AI i będziesz mógł przeglądać swój projekt. Aplikację można znaleźć w Sklepie Play i pobrać Adobe Illustrator Draw na smartfona.

   Czytaj więcej  Jak dostosować lub zmienić motyw pulpitu na moim komputerze Windows 8, 8.1 i 10

   Jeśli masz iPhone'a, kroki, które należy wykonać, są takie same, ponieważ aplikacja jest również dostępna na urządzenia z systemem iOS. W przeciwieństwie do Androida, dzięki aplikacji na iPhonie możesz edytować obraz.

   Uruchom na dowolnym urządzeniu bez programu Illustrator

   Istnieje sposób na przeglądanie projektu z komputera bez konieczności instalowania programu Adobe Illustrator , z ograniczeniem jedynie do przeglądania, a nie edytowania go. Wystarczy zmienić rozszerzenie .AI na jedno z podstawowych rozszerzeń graficznych, które można wyświetlać na urządzeniu, takie jak między innymi .PNG, .TIFF, JPG.

   Alternatywne aplikacje i oprogramowanie do uruchamiania plików .AI bez programu Illustrator

   Istnieje kilka aplikacji, za pomocą których można wyświetlić plik .AI , ale niewiele z nich można używać jak Illustrator. Pokażemy Ci niektóre aplikacje i oprogramowanie, aby uzyskać więcej opcji podczas edycji projektów. Upewnij się, że aplikacje są aktualne, możesz je skonfigurować automatycznie.

   Szkic Photoshop

   Niewątpliwie możesz uruchamiać swoje pliki .AI za pomocą tej aplikacji, Photoshop Sketch, którą możesz rysować za pomocą szerokiej gamy pisaków, pędzli, ołówków i będziesz mieć do dyspozycji różne narzędzia, możesz także zapisywać swoje kreacje, aby udoskonalić je w programie Illustrator Desktop.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować system Windows XP do systemu Windows 8 lub 10 bez utraty danych — szybko i łatwo?

   Album

   Ta aplikacja oferuje narzędzia do rysowania z pięknym interfejsem, Autodesk SketchBook jest idealny dla architektów, projektantów lub artystów koncepcyjnych do tworzenia niesamowitych szkiców lub ilustracji. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i Androida.

   Zamzar

   W przypadku, gdy nie masz żadnej z wyżej wymienionych opcji, Zamzar.com jest doskonałą opcją. Zamzar to potężny konwerter plików online , który pozwala zmieniać rozszerzenia plików bez potrzeby korzystania z oprogramowania iw ciągu kilku minut wystarczy odwiedzić ich witrynę i natychmiast przekonwertować pliki .AI na .JPG.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji