Jak dowiedzieć się lub wykryć, czy zdjęcie osoby jest fałszywe na WhatsApp?

21 lipca, 2021

Ponieważ usługi internetowe praktycznie we wszystkich domach stały się czymś normalnym, usługi czatu i komunikatorów internetowych stały się niezbędne dla rozwoju społeczeństwa i zmniejszenia odległości w sieci. W szczególności za pośrednictwem usług takich jak WhatsApp, które od ponad dekady zapewniają opcje komunikacji swoim użytkownikom.

Jak dowiedzieć się lub wykryć, czy zdjęcie osoby jest fałszywe na WhatsApp?

Ponieważ jest to obecnie jedno z głównych narzędzi komunikacyjnych , korzystanie z niego staje się stałe, co może gromadzić dużą liczbę niepotrzebnych i tymczasowych plików na komputerze, dlatego wyczyszczenie i wyczyszczenie pamięci podręcznej WhatsApp w celu zwolnienia miejsca jest niezbędne dla aplikacja do pracy bez żadnych niedogodności.

Chociaż może to być żmudny problem w urządzeniu, posiada wewnętrzne narzędzia, które można rozwiązać w krótkim czasie ręcznie, a jeśli jesteś zainteresowany automatycznym wykonaniem tych procesów, możesz je pobrać, które służy nie tylko do zwolnienia miejsca w aplikacji, ale także ogólnie dla całego zespołu.

Będąc narzędziem z tak wieloma zaletami i prostymi rozwiązaniami problemów, jakie może przedstawiać, WhatsApp stał się aplikacją do codziennego użytku do komunikowania się ze wszystkimi znanymi lub nieznanymi kontaktami.

Czytaj więcej  Jak łatwo korzystać z Instagrama bez Internetu i danych w trybie offline

Ważne jest, aby podkreślić ten ostatni punkt, ponieważ globalizacja, którą przyniosły takie narzędzia, jak WhatsApp, coraz częściej rozmawia z osobami, których nie spotkaliśmy osobiście, a w wielu przypadkach nie mamy możliwości sprawdzenia, czy ci ludzie są za kogo się podają. Z tego powodu nauczymy Cię, jak rozpoznać lub wykryć, czy zdjęcie osoby jest fałszywe w WhatsApp.

Indeks ()

  1. Wykryj fałszywe zdjęcia na WhatsApp
  2. Inne opcje wykrywania fałszywych zdjęć w WhatsApp

Wykryj fałszywe zdjęcia na WhatsApp

Jednym z najczęstszych problemów w dzisiejszym Internecie są ludzie używający fałszywych profili, albo z niewinnych powodów, jak widzieliśmy programy takie jak Catfish, lub z powodów szantażu. Na szczęście istnieje kilka zaleceń do ręcznego wykrywania fałszywych zdjęć , a także narzędzia ułatwiające pracę.

Ręcznie, najlepszym sposobem na wykrycie fałszywych zdjęć jest zdrowy rozsądek , jeśli masz wątpliwości, poproś osobę o zdjęcie w określonej pozie, jeśli powie Ci, że jej aparat jest uszkodzony, prawdopodobnie powinieneś zacząć podejrzewać.

Po drugie, sprawdź ich sieci społecznościowe, a w szczególności ich kontakty lub interakcje ze znajomymi, aby upewnić się, że mają prawdziwe kontakty, a nie tylko inne osoby, które również są oszukiwane. Jeśli powie ci, że nie korzysta z sieci społecznościowych, jest to kolejny powód, aby podejrzewać, że jest kimś fałszywym.

Czytaj więcej  Jak usunąć, wyłączyć lub wyjść z trybu oszczędzania energii w systemie Windows 10?

Chociaż, aby automatycznie potwierdzić za pomocą narzędzi internetowych, aby wykryć, czy zdjęcie jest fałszywe lub innej osoby , ponieważ w dzisiejszych czasach nigdy nie możesz być bardzo ostrożny, możesz skorzystać z następujących usług, aby sprawdzić, czy nie masz do czynienia z fałszywym profilem.

  • Kryminalistycznie: dzięki narzędziom tej usługi będziesz mógł analizować zdjęcie WhatsApp i wszelkie jego minimalne szczegóły, takie jak ewentualne zmiany przez edycję, jeśli zdjęcie zostało sklonowane lub zawiera jakiś rodzaj filtra.
  • TinEye: W przeciwieństwie do Forensically, dzięki tej usłudze możesz przeprowadzić wyszukiwanie wsteczne zdjęcia online, aby znaleźć podobne obrazy i znaleźć ich pochodzenie.
  • EXIFdata: Korzystając z tej usługi internetowej, będziesz mógł zobaczyć wszystkie metadane zdjęcia , takie jak jego oryginalna rozdzielczość, kod zdjęcia, aparat, którym zostało zrobione i czy było edytowane przez program.

Inne opcje wykrywania fałszywych zdjęć w WhatsApp

Oprócz narzędzi internetowych możesz korzystać z mniej drastycznych opcji, takich jak żądanie notatki głosowej, ostatnio WhatsApp dodał opcję nagrywania i wysyłania notatek głosowych za pomocą zestawu głośnomówiącego BlueTooth, dzięki czemu jest coraz bardziej dostępny dla wszystkich, aby móc wykonać tę funkcję bez problemu.

Czytaj więcej  Jak zaprosić kogoś do dołączenia do grupy WhatsApp za pomocą linku lub kodu QR?

Inną opcją, którą możesz wziąć pod uwagę, jest zaproszenie tej osoby na wideorozmowę, jeśli nie czuje się z tym komfortowo, możesz nawet zaprosić ją do grupowej rozmowy wideo z komputera lub telefonu komórkowego, ponieważ w obecnej epoce praktycznie każdy ma możliwość nawiązania połączenia wideo, dzięki czemu można w pełni zweryfikować Twoją tożsamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji