Jak dowiedzieć się lub wykryć, czy strona internetowa banku jest fałszywa lub oszukańcza?

23 czerwca, 2021

W erze cyfrowej wszyscy jesteśmy podatni na bycie ofiarami oszustw internetowych. Jeśli masz konto bankowe, powinieneś wiedzieć, jak wykryć, czy witryna banku jest fałszywa i uniknąć kradzieży.

Indeks

  Co to jest strona oszustwa?

  Tego typu strony są znane jako phishing lub oszustwa i zwykle są podobne lub prawie identyczne ze stronami oryginalnymi. Celem jest wydobycie danych bankowych użytkownika, a następnie wejście z nimi na oryginalną stronę i kradzież pieniędzy z konta.

  Służy do wydobywania wszelkiego rodzaju informacji . Od informacji bankowych po dane dostępu do mediów społecznościowych oraz informacje o paszportach i wizach.

  To stara sztuczka, która krąży w Internecie od wielu lat, ale wciąż pochłania ofiary. W obliczu tego problemu wiele banków podjęło środki bezpieczeństwa w celu ochrony swoich klientów jako czynnik podwójnej weryfikacji.

  Czytaj więcej  Jak wyszukiwać i znajdować osoby na Twitterze według numeru telefonu lub e-maila

  Skąd wiesz, że witryna banku jest fałszywa?

  Sprawdź pochodzenie e-maila

  Najczęstszym sposobem, w jaki napastnicy próbują wydobyć informacje od swoich ofiar, jest poczta e-mail. Możesz otrzymać wiadomość e-mail z prośbą o informacje, takie jak aktualizacja danych.

  Na szczęście wiele firm wykrywa tego typu wiadomości e-mail jako oszukańcze i są one automatycznie wysyłane do spamu. Jeśli jednak tego typu wiadomość e-mail dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej, pierwszą rzeczą, którą musisz zweryfikować, jest poprawność adresu e-mail nadawcy.

  Większość banków prowadzi kampanie informujące klientów . Podkreślają w nich, że nigdy nie zażądają zmiany informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Sprawdź link do strony

  Jeśli otworzyłeś przeglądarkę i uzyskałeś dostęp poprzez link do strony Twojego banku, pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest poprawność adresu linku . Sprawdź nawet znaki i gramatykę, drobna zmiana może być niezauważalna.

  Sprawdź, czy masz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa

  Tuż obok adresu linku znajduje się symbol z zieloną kłódką, który oznacza, że ​​znajdujesz się na bezpiecznej stronie z ważnym certyfikatem bezpieczeństwa . Klikając w ikonę należy podać nazwę banku.

  Czytaj więcej  Jak skrócić moje linki lub adresy URL za darmo - narzędzia i najlepsze skróty

  Inną wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa jest to, że strona internetowa ma przedrostek „https: //” zamiast „http: //” we wszystkich adresach URL. To znak, że jest to strona, na której Twoje dane osobowe będą bezpieczne.

  Przejdź do sieci społecznościowych i wyszukaj informacje bankowe. Jeśli coś podejrzanego na pewno pojawią się komentarze innych użytkowników, którzy ostatnio mieli negatywne doświadczenia lub którzy już zauważyli, że istnieje strona phishingowa.

  Sprawdź link na stronie internetowej

  Uzyskaj dostęp do stron internetowych, takich jak unmascara.me. Sprawdzono tutaj ponad 10 000 fałszywych stron internetowych i wystarczy skopiować i wkleić link, aby to sprawdzić.

  Strona banku jest fałszywa, co mam teraz zrobić?

  Bez powodu umieść tam informacje i zablokuj adres e-mail . Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to złożyć skargę lub skargę publiczną przed odpowiednią jednostką rządową w swoim kraju. Ważne jest również, aby powiadomić innych użytkowników o fałszywej stronie za pośrednictwem sieci społecznościowych.

  Zgłoś witrynę do Google . Mają sekcję do zgłaszania stron phishingowych .

  Chroń swoje dane bankowe

  • Nie mów nikomu, jakie są Twoje dane dostępowe do Twojego konta bankowego. Są to informacje wrażliwe i prywatne.
  • Unikaj pisania na papierze lub pozostawiania danych dostępu do konta w widocznym miejscu.
  • Jeśli musisz rozwiązać problem z bankiem, najlepiej skontaktować się z nim przez bezpośrednią linię telefoniczną lub udać się do agencji.
  • Ignoruj ​​e-maile z prośbą o podanie danych osobowych lub bankowych.
  Czytaj więcej  Jak zainstalować program antywirusowy na moim Macu Czy potrzebny jest program antywirusowy? Który?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji