Jak dostosować pasek narzędzi szybkiego dostępu Access z jego funkcjami?

9 września, 2021

Microsoft Access pozwala nam zarządzać i organizować bazy danych z dużą lub małą ilością informacji, a następnie mieć do nich dostęp, gdy tego potrzebujemy, a także daje nam możliwość ich filtrowania i organizowania w prosty sposób.

Jak dostosować pasek narzędzi szybkiego dostępu Access z jego funkcjami?

Jest idealny dla niedoświadczonych użytkowników, ponieważ nie trzeba mieć dużej wiedzy, aby z niego korzystać, a w obsłudze jest bardzo podobny do programu Excel, więc wielu woli go od schowka Access .

Pozwala również na łączenie lub łączenie danych z innych aplikacji Office tak jak w Wordzie i Excelu , posiadają również przyciski poleceń sterujących, które znacznie ułatwiają ich użytkowanie, a wszystko to dodając możliwość korzystania z nich bez konieczności kupowania kolejnego programu lub płacąc dodatkowo, sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla osób lub małych lub dużych biur, które potrzebują menedżera bazy danych.

  Zalety edycji paska szybkiego dostępu

  Pasek narzędzi szybkiego dostępu znajduje się domyślnie w lewym górnym rogu i ma opcje zapisywania, ponawiania i cofania.

  Edycja tego paska daje Ci możliwość dodania większej liczby opcji w zależności od rodzaju wykonywanej pracy oraz możesz wyeliminować te, których nie używasz lub nie uważasz za konieczne. Pozwoli to zaoszczędzić czas i wysiłek, znacznie poprawiając wydajność.

  Czytaj więcej  Jak zmienić lub ustawić opcje automatycznego zapisywania w programie Word

  Możesz również umieścić pasek w dwóch różnych miejscach w aplikacji, aby uzyskać do niego łatwiejszy dostęp i ostatecznie wybrać, który jest najwygodniejszy i najbardziej dostępny.

  Co najważniejsze, nie musisz być programistą ani ekspertem komputerowym, aby wykonać tę edycję, przekonasz się, że jest to łatwiejsze niż myślisz.

  Dostosuj pasek szybkiego dostępu

  Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to jak dodać nowe polecenie do paska narzędzi . W tym celu musisz zlokalizować na wstążce tę, którą chcesz dodać, a następnie kliknąć opcję prawym przyciskiem myszy, a pojawi się menu, tam wybierz opcję Dodaj do paska narzędzi szybkiego dostępu i to wszystko. dodaj opcje, których potrzebujesz najbardziej.

  Jeśli potrzebna opcja nie znajduje się na wstążce, musisz kliknąć strzałkę skierowaną w dół, która znajduje się na końcu paska, zostanie wyświetlone menu i wybierzesz przedostatnią opcję, która mówi Więcej poleceń .

  W ten sposób otworzy się okno, w którym wszystkie opcje dostępu pojawią się w polu, tam będziesz musiał wybrać te, których potrzebujesz i kliknąć przycisk Dodaj, po dodaniu wszystkich potrzebnych będziesz musiał zaakceptować i będziesz miał opcje wybrane na pasku szybkiego dostępu.

  Czytaj więcej  Jak sortować i filtrować dane według formularzy w programie Access w zapytaniu

  Jeśli chcesz usunąć polecenie z paska opcji, możesz to zrobić na dwa sposoby, możesz uzyskać dostęp do tej samej opcji Więcej poleceń, do których uzyskałeś dostęp, aby dodać opcje i wybierz tę, którą chcesz usunąć, i kliknij przycisk Usuń.

  I w ten sposób go wyeliminujesz. Innym sposobem jest po prostu kliknięcie prawym przyciskiem myszy polecenia, które chcesz usunąć, i podanie opcji Usuń z paska zadań szybkiego dostępu .

  Aby zmienić pozycję opcji musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku i wybrać opcję Dostosuj pasek narzędzi, w tym menu wybierzesz w prawym polu polecenie, które chcesz przenieść i klikając strzałki znajdujące się po prawej stronie pudełka możesz podnosić, opuszczać i umieszczać w dowolnym miejscu.

  Program Access daje również możliwość grupowania kilku opcji przy użyciu separatorów , w tym celu należy ponownie uzyskać dostęp do opcji Dostosuj pasek narzędzi. Już tam na liście dostępnych poleceń wybierzesz separator, a następnie dodasz i umieścisz go tam, gdzie chcesz strzałkami po prawej stronie.

  Wreszcie możesz zmienić lokalizację paska; klikając strzałkę na końcu paska i wybierając opcję Pokaż pod wstążką.

  Czytaj więcej  Jak zgłosić nieodpowiednią treść wideo YouTube do usunięcia?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji