Jak dostosować lub zmienić motyw pulpitu na moim komputerze Windows 8, 8.1 i 10

29 października, 2021

Zmiana motywu komputera to coś, co zabierze Cię w świat całkowitej personalizacji komputera, dlatego niezwykle atrakcyjne dla wszystkich jest to, że opcje dostosowywania, z którymi Linux był pierwotnie liderem na rynku, ponieważ Windows 8 są dostępne na komputerach dla każdego .

Motyw, który masz w tle, może bardzo różnić się od tła pulpitu i nie będzie to dobrze wyglądać, a to oznacza dostosowanie ekranu blokady , tła pulpitu, paska zadań , dlatego jest to po prostu i konieczne, aby interfejs wygląda dokładnie tak, jak chcesz, dlatego nauczę Cię, jak łatwo i szybko skonfigurować motyw komputera.

Jak dostosować lub zmienić motyw pulpitu na moim komputerze Windows 8, 8.1 i 10

  Jaka jest różnica między zmianą tapety a zmianą motywu?

  Wiele, pozwól mi wyjaśnić, twój komputer sam ma systemy i foldery, programy i inne zainstalowane w oprogramowaniu, wszystkie mają konfigurację kolorów, rozmiarów, tekstur, które są z góry określone podczas zakupu sprzętu.

  Czytaj więcej  Jak łatwo połączyć lub zgrupować dwa pola tekstowe w programie Word

  Dlatego nawet jeśli zmienisz tapetę i umieścisz animowane tło lub tło wideo , nie zmieni to pozostałych ustawień , to znaczy możesz nie zauważyć tych zmian, które nie zostały wprowadzone, ale to po prostu dlatego, że nie wiedzą, że były możliwe. (aż do teraz).

  Następują zmiany kolorów, zmiany interfejsu, języka, a nawet wielkości litery, wszystkie te zmiany można osiągnąć zmieniając motyw komputera, a to musi być zrobione przez dostosowanie motywu do ciebie, a nie ty dostosowując się do temat, w następnym punkcie wyjaśnię o co mi chodzi.

  Twój motyw w rytmie tapety

  Tapety to kolejna rzecz całkowicie z motywów i chociaż możesz wybrać tapetę z wybranego motywu, zaleca się dostosowanie komputera do własnych upodobań. (Obejmuje to, że motyw będzie dobrze wyglądał na tle pulpitu).

  W tym celu musisz najpierw wybrać atrakcyjne tło, które Ci się podoba i umieścić je jako tło pulpitu, klikając prawym przyciskiem myszy> zdefiniować jako tło pulpitu, gdy już masz tło, możesz zmienić kolory reszty komputera, aby pasowały do ​​tego tła, będzie to zależeć od twojej wersji systemu Windows, a poniżej wyjaśnię, jak to zrobić.

  Czytaj więcej  Jak stworzyć markę na Twitchu, aby zostać słynnym streamerem i influencerem — ostateczny przewodnik

  Zmień motyw w Windows 8 / 8.1

  Przejdź do konfiguracji komputera, do której uzyskujesz dostęp klikając po prawej stronie ekranu i pojawia się menu konfiguracji sprzętu, aby dostać się tam szybciej, naciśnij "Windows + C".

  Gdy wprowadzisz dostosowywanie, w tej sekcji będziesz mieć „moje motywy”, które są motywami utworzonymi wcześniej przez Ciebie i „motywy okien”, ale możesz dostosować swój własny motyw, wybierając tło pulpitu, kolor i dźwięki na dole tego menu.

  Zmień motyw w Windows 10

  Zmiana motywu w Windows 10 pozwoli Ci na większą swobodę twórczą niż Windows 8 / 8.1, w tym celu musisz przejść do paska wyszukiwania i na "wpisz tutaj, aby wyszukać" masz zamiar umieścić "Motywy i powiązane ustawienia. Panel otworzy się dla ciebie. w ten sposób.

  Stąd możesz zapisać dowolny styl systemu Windows, a naciśnięcie każdego przycisku przeniesie Cię do panelu ustawień dla każdego z nich, poniżej masz motywy dostępne na komputerze, które drastycznie zmienią wizję Twojego systemu Windows.

  Tutaj sugeruję zmianę kolorów, ponieważ jest to najbardziej oczywiste podczas korzystania z komputera i bardzo spodobają ci się te zmiany.

  Czytaj więcej  Jak w prosty sposób wstawiać lub umieszczać numery stron w Excelu?

  Ponadto, jeśli chcesz, możesz zmienić kolory liter i okien urządzenia, aby wyglądały zamiast przezroczystych ( jak to jest domyślnie ) w jednolitym kolorze, pamiętaj tylko, że nie wszystkie jednolite kolory są dobre dla zakładki z komputera.

  Można również uzyskać niestandardowe i gotowych motywów (więc nie trzeba niczego dotykać) z oficjalnego systemu Windows przechowywania Microsoft Store których masz wersję pulpitu na komputerze (lepiej niż w wersji internetowej).

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji