Jak dostosować i zmienić rozmiar komórki, wiersza lub kolumny w tabeli słów

21 czerwca, 2021

Tworzenie tabel w programie Word to więcej niż prosta procedura i może być bardzo przydatne prezentowanie informacji w bardziej zorganizowany i przyjemny dla czytelnika sposób. Ponadto możesz go dostosować, nadając mu potrzebne akcenty, aby Twoja praca miała obraz, który chcesz wyświetlić.

Prawdopodobnie kilka razy próbowałeś skopiować i wkleić tabele z Excela , co w niektórych przypadkach jest całkiem przydatne. Jednak możliwe jest, że przynosząc tabelę, konfiguracja wielkości komórek zostanie utracona, wychodząc poza margines i tracąc informacje i estetykę.

W tym celu Word ma własne narzędzia, dzięki którym możesz dostosować rozmiar i konfigurację komórki, wiersza lub kolumny, aż otrzymasz tabelę, którą chcesz zaprezentować. Dlatego dzisiaj odkryjemy, jak radzić sobie z tabelami w programie Word. Sprytny?

Indeks

  Tworzenie tabeli słów

  Przed dostosowaniem rozmiaru i stylu stołu musimy nauczyć się go tworzyć. Jak już wspomnieliśmy, możesz utworzyć tabelę w Excelu i przenieść ją do Worda, ale na końcu nadal będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki.

  Teraz Word to program, który oferuje wiele zalet i w taki sam sposób, w jaki możesz tworzyć szablony i plakaty lub tworzyć etykiety do łatwego drukowania , możesz utworzyć tabelę w kilku prostych krokach.

  Czytaj więcej  Jak odzyskać moje konto Spotify, jeśli szybko zapomniałem hasła?

  Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest wyszukiwanie w górnym menu, w zakładceWstaw ”. Znajdziesz tam mały rysunek z napisem „Tabela”, naciśnij tam, a wyświetli się małe menu.

  Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, będzie mała tabela, w której po najechaniu myszą zostaną wybrane wiersze i kolumny tabeli, która zostanie narysowana w dokumencie. Innym sposobem, w dalszej części menu, znajdziesz " Wstaw tabelę ". Naciśnij tam i wypełnij specyfikacje swojego stołu i to wszystko.

  Znajdziesz tu również inne opcje, takie jak „ Narysuj tabelę ”, „Konwertuj tekst na tabelę”, „Arkusz kalkulacyjny Excela”, a nawet „Szybkie tabele”, które są wstępnie ustalonymi formatami. Jeśli chcesz, aby Twoja tabela była niestandardowa, możesz pokazać linijkę Microsoft Word, aby Cię wspierać.

  Jak zmienić rozmiar stołu?

  Kiedy tworzymy naszą tabelę, po kliknięciu na nią, u góry ekranu pojawią się dwie nowe zakładki, pod tytułem „ Narzędzia tabel ”. Zakładki „Projekt” i „Prezentacja” oferują wszelkiego rodzaju opcje, dzięki którym możemy nadać naszemu stołowi pożądany wygląd.

  Jedna z tych opcji odnosi się właśnie do dopasowania rozmiaru komórek , wierszy i kolumn tego samego. Odnajdziemy to właśnie w „Prezentacji” i pozwala nam to poradzić sobie w ramach trzech opcji.

  Czytaj więcej  Jak wspomnieć lub oznaczyć kogoś w moich tweetach na Twitterze — bardzo łatwo

  Za pomocą pierwszej opcji możemy dopasować komórki do treści lub tekstu, wybierając „ Autodopasuj do treści ”, w ten sposób wysokość i szerokość będą się zmieniać w miarę jak w niej piszemy. W drugiej opcji możemy zachować szerokość komórki, dostosowując tylko wysokość, gdy dodajemy zawartość. To byłoby wybranie „Stała szerokość kolumny”.

  Jako trzecią opcję możemy wybrać „ Automatycznie dopasuj okno ”. Wtedy rozmiar komórki pasuje do całej strony dokumentu.

  Teraz, klikając prawym przyciskiem myszy na tabelę , znajdziemy kolejne menu do dostosowania wartości tabeli. W tym przypadku widzimy, że jest miejsce na określenie wymiarów każdego wiersza. W tym samym menu znajdziemy kilka zakładek, w których możemy nawet usunąć wiersz, kolumnę lub komórkę.

  Jak możesz zmienić styl stołu

  Jak już wspomnieliśmy, po kliknięciu w tabelę znajdziesz nowe zakładki, które się do niej odnoszą. W zakładce "Projekt" możesz znaleźć wiele różnych opcji, aby dostosować swój stół , w tym grubość lub kolor linii, czcionki, a nawet możesz nadać mu efekty cieniowania.

  A co najważniejsze, możesz zapisać swój projekt na potrzeby przyszłych projektów . Dzięki temu Twoja praca będzie gotowa i wystarczy ją zapisać i poprawnie wydrukować, aby pomyślnie ją zaprezentować. A jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz również bezpłatnie przekonwertować dokument do formatu PDF, aby łatwiej wysłać go do odbiorców cyfrowych.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć wypełnialne lub edytowalne formularze PDF z programu Word za darmo?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji