Jak dodawać, umieszczać i synchronizować Kalendarz Google na pulpicie komputera z systemem Windows

19 kwietnia, 2022

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Google pozwala nam na dostęp do wielu funkcji i to nie tylko z naszego komputera, możemy to zrobić również z urządzenia mobilnego. I jest nawet możliwa synchronizacja z innymi aplikacjami, takimi jak Facebook , ale w tym przypadku zrobimy to z komputera osobistego. Więc tutaj pokażemy Ci kroki, aby dodać, umieścić i zsynchronizować Kalendarz Google na pulpicie systemu Windows na komputerze.

Kalendarz Google to doskonała usługa, którą Google oferuje wszystkim swoim użytkownikom, umożliwiając synchronizację z kontaktami e-mail Gmaila. Stamtąd możesz tworzyć zaproszenia lub udostępniać specjalne daty, takie jak wydarzenia, urodziny itp. Jedną z jego głównych zalet jest to, że można go używać nie tylko z komputera, ale także ze smartfona.

Jak dodawać, umieszczać i synchronizować Kalendarz Google na pulpicie komputera z systemem Windows

Jedną z korzyści, jakie zamierzamy uzyskać, dodając Kalendarz Google do naszego pulpitu na komputerze , jest to, że jeśli zapomnimy, nie będzie to już problemem. Serwis zajmie się przypominaniem o wszystkich wydarzeniach i zobowiązaniach, które mamy od teraz. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak korzystać z tego narzędzia, sugerujemy dalszą lekturę.

Czytaj więcej  Jaki jest najlepszy DNS do grania na Xbox One i PS4? Jak zmienić DNS

  Jak dodać i zsynchronizować Kalendarz Google z naszym komputerem z systemem Windows

  Jak już wiesz Kalendarz Google to bezpłatna usługa, którą Google oferuje wszystkim swoim użytkownikom, a dzięki rozszerzeniu będziesz mógł cieszyć się wszystkimi jego zaletami. Aby korzystać z tego narzędzia, musisz pobrać dodatek ze swojej przeglądarki . Ale najpierw sugerujemy, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Google Chrome .

  Biorąc pod uwagę tę prognozę, otworzysz teraz przeglądarkę Google Chrome, a następnie przejdź do paska adresu i wpisz następujący adres „ Sklep internetowy Chrome ”. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby przejść do strony głównej, do której musisz uzyskać dostęp, po wejściu do środka przejdź do lewego paska bocznego i kliknij pasek wyszukiwania.

  W nim musisz wpisać nazwę rozszerzenia, w naszym przypadku napiszesz Kalendarz Google , a następnie naciśnij klawisz Enter. Wynik zostanie wyświetlony na ekranie, musimy go kliknąć, aby go wybrać, zostaniemy przeniesieni do nowego okna. Tam, gdzie jest nam oferowany ogólny opis wtyczki, a po prawej stronie ekranu opcja „Dodaj do Chrome”.

  Czytaj więcej  Jak importować i eksportować zakładki z Mozilla FireFox do Google Chrome

  Musisz go kliknąć, a następnie wyświetli się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zainstalować Kalendarz Google. W takim przypadku musisz wybrać opcję " Dodaj rozszerzenie " i w ten sposób rozpocznie się pobieranie dodatku w Twojej przeglądarce. Po zakończeniu zobaczysz, że zostanie wyświetlone okno, w którym możesz przeprowadzić synchronizację z kontem e-mail.

  Jak umieścić Kalendarz Google na komputerze PC

  Teraz pomysł polega na tym, że Kalendarz Google jest wyświetlany na pulpicie, ale w tym przypadku zamierzamy przypiąć go po prawej stronie paska wyszukiwania Google. Dzięki temu masz go pod ręką, gdy chcesz zsynchronizować ważne wydarzenie. Aby to osiągnąć, otwórz przeglądarkę Google Chrome i przejdź do jej prawej strony, gdzie znajdziesz kilka ikon.

  Teraz musisz kliknąć ikonę w formie puzzli, a ta akcja pokaże rozszerzenia, które dodałeś do wyszukiwarki. W naszym przypadku musisz ustawić się w Kalendarzu Google , a po jego prawej stronie znajdziesz ikonę trzech punktów. Kliknij na niego, zostanie wyświetlonych kilka opcji i powinieneś wybrać opcję Napraw.

  W ten sposób zobaczymy, że ikona Kalendarza Google jest teraz wyświetlana po prawej stronie paska wyszukiwania Google. Zobacz, jak łatwo usunąć niechciane reklamy w Google Chrome . I tak dochodzimy do końca artykułu, który nauczył Cię, jak dodawać i synchronizować Kalendarz Google na pulpicie systemu Windows.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy moje konto Steam jest zbanowane lub zablokowane Jakie są powody blokady?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji