Jak dodawać, tworzyć i ustawiać przypomnienia w Asystencie Google — szybko i łatwo

9 lipca, 2021

Google lub Google Assistant Asystent jest jednym z najbardziej kompletnych i skutecznych narzędzi, które możemy obecnie znaleźć. W parze z postępem technologicznym marka Google ulepsza się i wprowadza innowacje, unikając pozostawania w tyle za konkurencją, a ten wirtualny asystent jest tego dowodem.

Aby aktywować „ Ok Google ” na swoim urządzeniu mobilnym , a nawet zainstalować i skonfigurować na komputerze, wykonując tylko kilka prostych kroków. Wielu użytkowników utrzymuje nawet Google jako swoją stronę główną.

Teraz, gdy już masz Asystenta Google, jedną z pierwszych rzeczy, które będziesz chciał zrobić, jest nauczenie się, jak z niego korzystać i jak najlepiej go wykorzystać. A jedną z najbardziej przydatnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jest właśnie utworzenie przypomnienia . Na szczęście procedura jest więcej niż prosta.

Indeks

  Tworzenie przypomnienia w Asystencie Google

  Podobnie jak większość wirtualnych asystentów, Asystenta Google można obsługiwać za pomocą poleceń głosowych . W ten sposób wystarczy podać odpowiednie instrukcje z telefonu komórkowego lub za pomocą inteligentnych głośników. W ten sposób przypomnienie zostanie aktywowane zgodnie z tym, co zaprogramowałeś.

  Czytaj więcej  Jak aktywować lub dezaktywować tymczasowe wiadomości WhatsApp na Androida i iPhone'a?

  Aby rozpocząć, musisz udzielić pierwszej instrukcji swojemu asystentowi. Porozmawiaj z aplikacją na telefonie, mówiąc: „ Ok Google, utwórz przypomnienie ”. Asystent Google natychmiast zapyta Cię o specyfikacje przypomnienia, takie jak data, godzina i nazwa przypomnienia.

  Możesz również dodać inne specyfikacje, takie jak czas trwania wydarzenia lub czy będzie się powtarzać przez kilka dni. Nawet jeśli poprosisz Asystenta Google o ustawienie alarmu, ale zapomnisz podać dokładną godzinę, system domyślnie włączy alarm za dwie godziny. Możesz również poprosić go o przypomnienie o czymś w krótkim czasie, na przykład „ Przypomnij w ciągu godziny ”.

  Możesz podać pełną specyfikację w jednym poleceniu, na przykład „Ok Google, utwórz przypomnienie o spotkaniu studyjnym o czwartej”. Twój wirtualny asystent zaplanuje to bez problemów.

  Teraz, jeśli brakuje danych w poleceniu głosowym, Asystent Google poprosi Cię o informacje potrzebne do zaplanowania przypomnienia. Na przykład, jeśli powiesz „OK Google, utwórz przypomnienie na jutro o 12”. Kreator zapyta, o czym jest przypomnienie. W takim przypadku wystarczy odpowiedzieć: „Lunch z moim szefem”. A wszystkie informacje zostaną zaplanowane.

  Czytaj więcej  Jak umieścić lub zagrać w bezpłatny ogień z ultra lub wysoką grafiką bez opóźnień?

  Ważne jest, aby dać Asystentowi Google tymczasowe formuły, z którymi może sobie poradzić. Wymienić odpowiednio słowa „minuta”, „godzina”, „dni”. W ten sposób uzyskasz lepszą odpowiedź od swojego wirtualnego asystenta. Na przykład powiedz „OK Google, przypomnij mi, żebym zadzwonił do szkoły za 30 minut”.

  Skąd mam wiedzieć, jakie są moje przypomnienia?

  Oprócz planowania przypomnień, jak każdy dobry asystent, Google może również pomóc Ci uporządkować harmonogram . Oznacza to, że jeśli chcesz wiedzieć, jakie masz plany na dany dzień, Asystent Google może przypomnieć Ci o Twoim harmonogramie, gdy tego potrzebujesz.

  Możesz także polegać na kalendarzu Google i planować w nim ważne wydarzenia i zobowiązania. Musisz tylko zsynchronizować wszystkie aplikacje Google z tym samym kontem .

  Gdy wszystko będzie gotowe, wystarczy powiedzieć „ Ok Google, powiedz mi moje przypomnienia na dziś ”. Następnie twój asystent przeczyta ci szczegółowo każdy z nich. Można nawet poprosić go, aby opowiedział ci wydarzenia według daty, godziny i więcej szczegółów.

  Możesz na przykład powiedzieć „OK Google, powiedz mi moje przypomnienia na weekend”. Gdy już uzyskasz odpowiedź, możesz bez problemu dostosować swoje nowe plany .

  Czytaj więcej  Jak zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej za pomocą przewijania z Androida?

  Czy mogę usunąć przypomnienie?

  Oczywiście. Podobnie jak przy jego tworzeniu, wszystko sprowadza się do polecenia głosowego. W takim przypadku musisz powiedzieć „ Ok Google, usuń przypomnienie ”. W tym momencie asystent przeczyta każde z Twoich przypomnień, zatrzymując się między jednym a drugim. W ten sposób, gdy wspomnisz o przypomnieniu, które chcesz usunąć, wystarczy, że powtórzysz nazwę, a zostanie ona usunięta z listy.

  Pamiętaj, że oprócz odtwarzania muzyki na głośniku Google Home możesz także zaprogramować przypomnienia, które będą ogłaszane przez system, a tym samym zapewnisz sobie, że usłyszysz je niezależnie od tego, czy jesteś pochłonięty innymi czynnościami

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji