Jak dodawać, modyfikować lub usuwać pola z rekordu w programie Access — prosty samouczek

21 czerwca, 2021

Microsoft Access to potężne oprogramowanie bazodanowe, które jest łatwe i intuicyjne w użyciu. To narzędzie służy do śledzenia praktycznie każdego rodzaju informacji ważnych dla firm lub osób fizycznych, dzięki czemu możesz tworzyć, zmieniać i zapisywać bazę danych, którą lubisz.

Dzięki Access będziesz mógł tworzyć bazy danych, monitorować swoją firmę i zarządzać nią według działów, zarządzać dowolnym rodzajem przedsiębiorstw, kontrolować bazę danych swojego magazynu, konta bankowe, przepisy kulinarne, w skrócie nieskończoną liczbę tematów.

Jednak Access nie należy do najczęściej używanych programów w pakiecie Microsoft Office i wielu naszych czytelników mogło o nim nie słyszeć, ale dzięki temu artykułowi z pewnością znajdziesz sposób na wykorzystanie go w pracy lub domu.

Nauczymy Cię, jakie są jej cechy i funkcje , jak krok po kroku zrobić bazę danych , abyś mógł obsłużyć podstawowe funkcje Access od podstaw lub za pomocą szablonu.

Kiedy edytować lub usunąć pole w programie Microsoft Access

Jeśli masz już wiedzę na temat programów obliczeniowych Microsoft Office, takich jak Excel lub Google Sheets, Apache OpenOffice Calc, Zoho Sheets; Dostęp na pewno będzie dla Ciebie łatwy w użyciu .

Czytaj więcej  Jak używać ekranu mojego telefonu z Androidem jako latarki, jeśli lampa błyskowa LED jest uszkodzona?

Access ma pola, wiersze i kolumny, podobnie jak programy wymienione powyżej; możesz wprowadzić żądane dane. Działa z dużą ilością danych, ale należy pamiętać, że w wielu przypadkach wprowadzane dane mogą zawierać jakiś błąd i trzeba wiedzieć, jak poradzić sobie z sytuacją, aby poprawnie je edytować lub usunąć z bazy.

Powinieneś już wiedzieć, że błędnie wprowadzone dane są równoznaczne z błędnymi wynikami i mogą zaszkodzić Twojej pracy. W takich przypadkach musisz wiedzieć, jak edytować lub usunąć pole zawierające błąd w programie Access, aby uzyskać optymalny wynik.

Access posiada przyciski poleceń sterujących, dowiedz się o nich więcej , sprawią, że Twoja praca będzie przyjemniejsza. Musisz nauczyć się, jak robić to we właściwy sposób i tego nauczymy Cię w tym artykule, więc zwróć uwagę na kroki, które podamy poniżej.

Aby edytować lub usunąć pole w programie Microsoft Access

Kroki, które należy wykonać, są łatwe, jeśli już korzystałeś z powiązanego oprogramowania, nie będziesz miał wątpliwości, ale pokażemy Ci, jak edytować i usuwać pola w programie Access .

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po utworzeniu bazy danych, jest upewnienie się, że w tabeli nie ma błędów . Jeśli wykryjesz błąd w danych, powtarzające się dane lub niepoprawnie rozmieszczone dane, wykonaj następujące kroki.
 • Jeśli nie zrobisz tego poprawnie, może to spowodować problemy później, więc poszukaj pola z błędem i kliknij je .
 • Jeśli Twoja sprawa to tylko edycja, po prostu wpisz poprawnie informacje .
 • Jeśli chcesz usunąć pole, które zmienia wynik tabeli, kliknij pole rekordu pola, które chcesz usunąć .
 • Musisz wybrać ikonę ołówka, która pojawi się w mniejszym polu obok pierwszej kolumny.
 • Po kliknięciu tego pola cały wiersz należący do tego pola zostanie automatycznie wybrany.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz, który chcesz usunąć i wybierz Usuń rekord .
 • Pojawi się okno informujące, że usuniesz rekord i nie będziesz mógł cofnąć tej operacji, jeśli wybierzesz opcję Tak.
 • Wybierz Tak, a niechciane pole zostanie usunięte.
 • W przypadku chęci usunięcia kolumny procedura jest podobna.
 • Wybierz kolumnę, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Usuń .
 • Musisz być pewien, że chcesz usunąć kolumnę, ponieważ nie będzie można cofnąć tej operacji .
Czytaj więcej  Jak korzystać z narzędzia wycinania, kopiowania i wklejania na klawiaturze komputera?

Access to oprogramowanie, które znajduje się w większości komputerów i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, nie znając wszystkich korzyści, jakie oferuje nam to narzędzie. Możesz z nim robić małe lub duże projekty, zależy to od tego, jak sobie z tym poradzisz, ponieważ wydaje się to być prostym narzędziem.

Ale ukrywa wiele opcji, takich jak tworzenie kilku tabel w bazie danych , korzystanie z szablonów, które można łatwo dostosować do swoich projektów i wiele innych. Polecamy go używać i zapewniamy, że w krótkim czasie stanie się Twoim ulubionym narzędziem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji