Jak długo PS4 może pozostawać w trybie uśpienia lub spoczynku bez uszkodzenia?

14 czerwca, 2022

Czy chcesz maksymalnie wydłużyć żywotność swojej konsoli ? W takim razie z pewnością interesuje Cię, jak długo PS4 może pozostawać w trybie spoczynku bez uszkodzenia.

Jak długo PS4 może pozostawać w trybie uśpienia lub spoczynku bez uszkodzenia?

  Co to jest tryb spoczynku PS4?

  Firma Sony wdrożyła system zawieszenia dla Playstation 4 , który pozwala znaleźć konsolę dokładnie tam, gdzie ją znalazłeś po włączeniu. Jest to tryb uśpienia bardzo podobny do trybu komputera i jest zoptymalizowany pod kątem zużywania jak najmniejszej energii.

  Jak to działa?

  Po ponownym włączeniu PS4 z trybu uśpienia, włączenie zajmie maksymalnie dwie sekundy , w przeciwieństwie do około 30 sekund, aby uruchomić się, gdy jest całkowicie wyłączony.

  Chociaż zużycie energii jest niskie, nadal jest to wyższe zużycie energii w porównaniu z pozostawieniem go całkowicie wyłączonego. Ma jednak inne zalety, które mogą być bardziej atrakcyjne dla częstych graczy.

  Czytaj więcej  Jak wyciszyć lub zablokować osobę, aby nie mogła wysyłać wiadomości w grupie WhatsApp

  Playstation 4 w trybie uśpienia może pobierać i instalować aktualizacje aplikacji takich jak HBO lub zainstalowane gry i system w tle. Możesz nawet kupować gry online, pozostawić je w trybie pobierania i iść spać, a gra będzie gotowa przy następnym włączeniu konsoli.

  Wraz z wdrożeniem aktualizacji systemu 2.5 gry zostaną zawieszone w trybie uśpienia. Co oznacza, że ​​po włączeniu PS4 znajdziesz się w miejscu, w którym skończyłeś ostatnią grę, unikając w ten sposób kilkuminutowego oczekiwania.

  Jak długo PS4 może działać w trybie spoczynku?

  Sony nie sprecyzowało, jak długo PS4 może być w trybie uśpienia, wręcz przeciwnie, zachęca do korzystania z tej funkcji w celu poprawy wydajności konsoli . To doskonałe narzędzie do szybszej gry.

  Jednak na forach internetowych toczy się debata wśród różnych użytkowników. Niektórzy twierdzą, że aby przedłużyć żywotność PS4, nie zaleca się utrzymywania go w trybie uśpienia przez dłuższy czas .

  Niektórzy uważają, że optymalny czas jest na maksymalny odpoczynek do całego dnia. Ale inni zapewniają, że w tym trybie może to być do czterech dni bez żadnego problemu.

  Czytaj więcej  Jak uniknąć i rozwiązać problem samoczynnego zamykania się WhatsApp Web?

  Użytkownicy, którzy nie zalecają przedłużania używania trybu uśpienia, wskazują, że mieli awarie korzystając z tej funkcji . Jeśli w dowolnym momencie usłyszysz hałas lub się przegrzewa, unikaj jego używania i zobacz, co powoduje awarię.

  Kiedy zaleca się korzystanie z trybu uśpienia?

  Jest to zalecana funkcja dla częstych graczy . Jeśli jesteś jedną z osób, które rzadko korzystają z PS4, najlepiej po jej użyciu całkowicie go wyłączyć.

  Jak zoptymalizować zużycie energii w trybie uśpienia PS4?

  Dobrym sposobem na poprawę wydajności konsoli i wydłużenie jej żywotności jest optymalizacja jej działania. Dodatkowo możesz zmniejszyć zużycie energii elektrycznej .

  Z menu PS4 przejdź do ustawień / Ustawienia oszczędzania energii / Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku. Z tego miejsca możesz modyfikować różne opcje trybu uśpienia, takie jak:

  Aktywuj PS4 z sieci

  Jest to przydatna funkcja, jeśli korzystasz z funkcji Remote Play z komputera, ale jeśli tak nie jest, może nie być tak potrzebna. Wyłącz go, jeśli nie używasz go często.

  Być podłączonym do Internetu w trybie bezczynności

  Jest to funkcja, która pozwala utrzymać połączenie PS4 nawet w trybie uśpienia. Jeśli zwykle nie pobierasz ani nie aktualizujesz w tym trybie, możesz wyłączyć tę funkcję.

  Czytaj więcej  Dlaczego kamera tylna mojego iPhone'a się trzęsie lub trzęsie i jak rozwiązać problem?

  Zasilanie portów USB

  Ta funkcja służy do ładowania kontrolek konsoli, nawet gdy jest w trybie uśpienia. Ma jednak kilka trybów, możesz mieć ją stale aktywną, aktywną tylko przez 3 godziny lub dezaktywowaną. Najbardziej zalecaną opcją są 3 godziny, wystarczający czas ładowania.

  Pozostaw aplikację zawieszoną

  Jest to funkcja, która pozwala rozpocząć grę lub oglądać Disney Plus dokładnie tam, gdzie skończyłeś po przełączeniu konsoli w tryb uśpienia. Jeśli ją dezaktywujesz, nie będziesz mógł od razu wrócić do gry, ale będziesz musiał ponownie załadować grę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji