Jak długo działa bateria 4000 mAh mojego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego z systemem Android?

22 czerwca, 2021

Ci, którzy nie znają się na cechach urządzeń mobilnych, powinni wiedzieć jak najwięcej informacji o żywotności baterii sprzętu. Generalnie przy zakupie telefonu komórkowego z systemem Android lub IOS podają informacje o charakterystyce sprzętu.

Oznacza to, że możesz wiedzieć, jaki ma procesor, pojemność pamięci, moc aparatu i wiele innych cech. Jednym z najważniejszych, ale jednocześnie najbardziej niedocenianym , jest pojemność baterii. Jeśli zdecydujesz się poszukać tego typu informacji w instrukcjach i na stronach zawierających te dane, zauważysz, że w sekcji baterii znajdują się liczby wyrażone w mAh.

Jak sprawdzić, czy bateria telefonu działa długo, czy krótko?

Jak wspomnieliśmy przed chwilą, wszystkie urządzenia mobilne, zarówno z systemem Android, jak i IOS, zapewniają o swoich właściwościach. W przypadku baterii można poznać lub oszacować, jak długo działa urządzenie mobilne, gdy jest nieaktywne i kiedy jest używane.

Choć wartości te są przybliżone, to znaczy w zależności od funkcji, z jakich korzysta to samo urządzenie oraz aplikacji, z których korzysta użytkownik, żywotność baterii może się różnić w większym lub mniejszym stopniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać stan baterii telefonu komórkowego i sprawdzać, czy jesteś po prostu pobożny lub sprawny.

Czytaj więcej  Jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slack

Dla tych, którzy nie mają wiedzy na temat czasu pracy baterii według mAh , powinni zrozumieć, że im większa ilość mAh baterii, tym dłuższy czas działania urządzenia w momencie użytkowania.

Na jak długo starcza mobilna bateria o pojemności 4000 mAh?

Odpowiedź na to pytanie jest nieco trudna, ponieważ chociaż urządzenie mobilne może mieć pojemność 4000 mAh, to żywotność baterii będzie zależeć od przeznaczenia, jakie użytkownik mu zapewni.

Na przykład ważne jest, aby wiedzieć, ile baterii potrzeba, aby Wi-Fi przez Bluetooth było włączone przez cały czas. Wierzcie lub nie, te dwie funkcje telefonu zużywają dużo energii, ponieważ stale generują fale elektromagnetyczne, a to przekłada się na zużycie energii .

W ten sam sposób użytkownicy, którzy po prostu używają urządzenia mobilnego do oglądania filmów i surfowania po Internecie, żywotność baterii będzie bardzo różna od użytkowników, którzy używają tego samego urządzenia do grania w gry online.

Różnica między jednym a drugim polega na tym, że urządzenie musi stale wykonywać procesy. Oznacza to, że w zależności od aplikacji i zasobów, które są używane do wykonania tego procesu, wpłynie to na żywotność baterii.

Czytaj więcej  Jak pisać, przesuwając palcem po Androidzie i iPhonie - Aktywuj przesuwaną klawiaturę

Dlatego zaleca się, aby użytkownicy byli świadomi wszystkiego, co dzieje się z ich telefonem komórkowym. Są tacy, którzy szukają sposobu na zamknięcie otwartych aplikacji na Androida, które działają w tle. Należy zawsze pamiętać, że każda aplikacja działająca w tym trybie będzie zużywać część energii, która w większości znajduje się w baterii.

Jaki jest dokładny czas pracy baterii?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy rozważyć dwie konkretne sytuacje:

  1. Żywotność baterii telefonu komórkowego w stanie bezczynności
  2. Żywotność baterii telefonu komórkowego, gdy jest używany

W pierwszym przypadku możemy powiedzieć, że żywotność baterii 4000 mAh może wzrosnąć nawet do półtora dnia, a nawet więcej. Nawet jeśli włączysz tylko ekran telefonu, ładowanie baterii wystarczy na długo.

Z drugiej strony, dzięki ciągłemu używaniu telefonu, czas działania zostanie skrócony między 8 a 12 godzinami . Mówiąc nieco łatwiej, jeśli masz ciągłe filmy lub seriale na telefonie komórkowym, ładowanie może trwać od 7 do 10 godzin.

Jeśli grasz w gry online , bateria może działać krócej niż siedem godzin. Przed zakupem telefonu komórkowego porównaj urządzenie, które chcesz, z referencyjnym . Więc zobaczysz różnicę baterii.

Czytaj więcej  Co to jest tryb cichy Facebooka? Jak go aktywować i dezaktywować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji