Jak chronić i zwiększać prywatność moich sieci społecznościowych w Internecie?

27 października, 2021

Posiadanie sieci społecznościowych jest dziś niezwykle powszechne i często konieczne w sprawach zawodowych i rodzinnych , ponieważ ten instrument pozwolił nam w ostatnich latach utrzymywać kontakt z osobami, które nie są nam bliskie.

Jak chronić i zwiększać prywatność moich sieci społecznościowych w Internecie?

Aktualizowanie swoich informacji w sieciach społecznościowych, często nie jest to nawet zamierzone, każdy mógł wyszukać i znaleźć osobę po jej zdjęciu w Google, dlatego kwestia prywatności ma ogromne znaczenie wśród użytkowników tychże, ponieważ udostępnianie intymne dane w dowolnej sieci są całkowicie normalne i żaden nie gwarantuje nam ochrony danych.

  Jak już wiesz, istnieją różne metody, dzięki którym możesz poczuć się atakowany w swoich sieciach społecznościowych, dlatego aby poznać wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa , ważne jest również, aby dokładniej poznać wszystkie te inwazje, a tutaj ja pokaże listę częstszych:

  Oszustwo związane z tożsamością

  Kradzież tożsamości może być częściowa , polegająca jedynie na przywłaszczeniu sobie zdjęcia i posługiwaniu się innym nazwiskiem. Wykorzystywanie konta do nieuczciwych celów, takich jak niedokończenie sprzedaży, przetwarzanie nieprawidłowych plików itp.

  Czytaj więcej  Jak poprawić jakość kamery internetowej mojego komputera z systemem Windows, aby wyglądała lepiej?

  Lub istnieje również całkowita kradzież tożsamości , która ma miejsce, gdy zajmujesz miejsce danej osoby na dowolnej platformie społecznościowej.

  Zarówno imię, jak i zdjęcia służą do utrzymywania kontaktu z osobami o całkowicie fałszywym profilu, monopolizując wizerunek ofiary, wielokrotnie w celu wydobycia poufnych informacji z częstych kontaktów, w celu wyłudzenia, oszustwa itp.

  Myślistwo

  Ta koncepcja jest dobrze znana najmłodszym użytkownikom platform typu Facebook, ponieważ traktują to jako coś miłego, przyjaciela, który spędza go odwiedzając profil swojego byłego chłopaka, czy faceta, który do wyczerpania wyszukuje chłopaków, z którymi umawiała się ze swoją najlepszą przyjaciółką.

  I chociaż w tym sensie stalking jest czymś niewinnym, dla zwykłej przyjemności poznania tego, co robi drugi, co byś pomyślał, gdyby to był zupełnie obcy, który spędza godziny na twoich profilach? Przechodź od jednego do drugiego, widząc, opowiadając o miejscach, ludziach, nawykach, harmonogramach, wszystko po to, aby uzyskać całkowitą wiedzę na temat swojej rutyny i wykonać gorszy czyn przeciwko tobie. Nie brzmi tak niewinnie, prawda?

  Hacki

  W dzisiejszych czasach ośmieliłbym się zapewnić, że nie ma gorszego naruszenia prywatności niż włamanie na portale społecznościowe, ponieważ niestety, gdyby ktoś zamienił się z tobą, miał nieograniczony dostęp do twoich sieci, nie tylko byłby w stanie posiąść nasze zdjęcia bardziej intymnie , jeśli nie, możesz sprawdzić konwersacje, lokalizacje i hasła wszelkiego rodzaju.

  Czytaj więcej  Czy mogę bezpiecznie kupować i używać telefonów Huawei?

  Chociaż wymieniamy tylko 3 najczęstsze, istnieje o wiele więcej rodzajów cyberataków, równych lub bardziej niebezpiecznych niż te, które przedstawiamy jako phishing. Ale nie martw się, istnieje wiele sposobów budowania murów przed cyberprzestępcami, a oto kilka z nich najbardziej wydajnych i najprostszych do wykonania.

  Nie udostępniaj swoich danych osobowych

  Zwykle lubimy mieć dobrze spersonalizowany profil, taki jak wizytówka , ale mieć informacje takie jak: adres, numer telefonu komórkowego, miejsce pracy, godziny, szkoły, w których studiowałeś, a nawet wypełnić sekcję "Moja rodzina". Ułatw pracę tym przestępcom, jeśli chodzi o podszywanie się pod Ciebie lub lokalizowanie.

  Nie akceptuj próśb od osób, których nie znasz

  Jeśli Twoja ocena popularności opiera się na liczbie znajomych, których masz na Facebooku, zastanów się, czy naprawdę warto ryzykować bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, aby ich wspierać. Istnieje wiele fałszywych profili , które służą tylko do oszukiwania ludzi i przeprowadzania wszelkiego rodzaju nękania, na które z pewnością nie chcesz cierpieć.

  Dostosuj prywatność swojego profilu we wszystkich sieciach

  Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom bezpieczeństwa, aby Twoje publikacje i zdjęcia były widoczne tylko dla dodanych znajomych, jest to naprawdę skuteczny środek, ponieważ będziesz praktycznie niewidoczny dla tych drapieżników . Możesz to zrobić z sekcji konfiguracji Facebooka lub dowolnej sieci, w której chcesz ją zmodyfikować.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć i dodawać niestandardowe emotikony lub emotikony do mojego konta Slack

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji