Jak chronić i ulepszać moje zabezpieczenia WordPress przed atakami hakerów?

6 lipca, 2021

Obecnie wiele osób uważa, że ​​posiadanie strony internetowej to projekt, który może przynieść owoce; długoterminowa inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Mając to na uwadze, wielu korzystało z platformy WordPress, która oferuje różne funkcje i pakiety wtyczek, które służą do posiadania własnej strony internetowej.

Jak chronić i poprawiać zabezpieczenia WordPressa przed atakami hakerów?

Ale podobnie jak tworzenie własnej strony internetowej w WordPressie, musisz chronić ją przed atakami hakerów, które mogą zdestabilizować jej wizerunek lub dostępność. W tym artykule pokażemy, jak możesz chronić i poprawiać bezpieczeństwo swojego WordPressa przed atakami hakerów . W ten sposób zachowasz ochronę tego, co jest dla Ciebie ważne: swojej witryny.

Chroń swoją stronę przed instalacją

Aby zacząć poprawiać bezpieczeństwo naszej strony internetowej w WordPressie, najlepiej zaraz po jej zainstalowaniu wykonać następujące czynności , dzięki czemu będziesz chroniony przed atakami hakerów:

Czytaj więcej  Jak zaoszczędzić lub zmniejszyć zużycie baterii do maksimum podczas grania w Call Of Duty Mobile?
  • Wp-config i .htaccess są niezbędne do konfiguracji WordPress, więc najlepiej jest, aby dać im tylko do odczytu uprawnienia . W ten sposób nikt nie może ich zmienić i cię skrzywdzić.
  • Twórz hasła, które są trudne do zhakowania , zarówno dla użytkowników WordPressa, jak i użytkowników FTP i baz danych.
  • Tabele bazy danych WordPress zaczynają się od „wp_” , więc po zainstalowaniu zmień go na ciąg 6 znaków, aby uniknąć masowych ataków na Twoją witrynę.
  • Zacznij od zmiany lub zmiany nazwy użytkownika administratora . Wielu hakerów zaczyna wykorzystywać administratora do przeprowadzania ataków.
  • Domyślna domena administracyjna WordPress to „webname.com/wp-admin/” . Najlepiej to zmienić, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do ustawień Twojej witryny .

To tylko niektóre zalecane działania podczas instalacji WordPressa, aby uniknąć ataków hakerów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa bezpieczeństwo na tej platformie, możesz przejrzeć jej bezpłatną instrukcję , którą znajdziesz na głównej stronie WordPressa.

Twórz kopie zapasowe, miej dobry hosting i stale aktualizuj

Po pierwsze, aktualizacje oferowane przez WordPress mają na celu głównie rozwiązanie błędów bezpieczeństwa, które może przedstawiać platforma. Z tego powodu aktualizacja WordPressa jest ważna, aby móc mieć nowe środki bezpieczeństwa i zmniejszyć prawdopodobieństwo cyberataków .

Czytaj więcej  Jak zablokować, odblokować lub włączyć ekran Androida bez przycisku, za pomocą dwóch dotknięć

Z drugiej strony Twój własny serwer musi oferować najwyższe możliwe bezpieczeństwo, abyś mógł bezproblemowo funkcjonować. Najlepszą rzeczą jest nie oszczędzać na kosztach wynajmu hosta , ponieważ musi on być całkowicie bezpieczny, aby nie narażać się na ataki hakerów, którzy chcą usunąć Twoją witrynę.

W ten sam sposób posiadanie własnych kopii zapasowych jest ważne, aby móc oprzeć się wszelkim atakom hakerów, którzy chcą usunąć wszystkie projekty i wpisy z witryny. Podobnie, korzystanie z wtyczek może zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa w Twojej witrynie.

Instaluj tylko zaufane wtyczki

Pozyskiwanie wtyczek nielegalnie może przynieść więcej problemów niż rozwiązań, dlatego najlepiej zawsze unikać pobierania nieoficjalnych wtyczek . Wskazane jest, aby upewnić się, skąd pochodzi wtyczka i czy jest to zaufane źródło, oprócz tego, że istnieje wiele różnych w pełni zaufanych wtyczek, które można pobrać:

Bezpieczeństwo Wordfence

Bezpłatna wtyczka WordPress, która jest bardzo kompletna, aby zapewnić lepszą administrację bezpieczeństwem Twojej witryny. Oferuje zaporę ogniową, wzmocnienie hasła, naprawę wtyczek i skanowanie złośliwego oprogramowania . Możesz wynająć wersję premium, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, rejestrując kilka stron internetowych.

Czytaj więcej  Blogger a Vlogger Co jest lepsze? Różnice i podobieństwa

Akismet

Ta wtyczka jest domyślnie dostępna, jednak jest wyłączona. Można go aktywować poprzez dodanie klucza API, dzięki czemu unikniesz masowych komentarzy spamowych . Ta wtyczka przetwarza miliony komentarzy dziennie pod kątem zachowania i powtórek w celu ustalenia, czy jest to spam, czy nie.

Wszystko w jednym WP Security & Firewall

Możesz zarządzać plikami .htaccess i wp-config , aby chronić działanie swojego WordPressa i całe jego bezpieczeństwo . Ochrona witryny WordPress to pierwszy krok do jej rozwoju. Osiągając to, będziesz mógł indeksować swoją witrynę w wyszukiwarkach, a także integrować komunikację, taką jak WhatsApp Business, aby jak najlepiej wykorzystać funkcje oferowane przez WordPress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji