Jak chronić i ulepszać moje zabezpieczenia WordPress przed atakami hakerów?

6 lipca, 2021

Obecnie wiele osób uważa, że ​​posiadanie strony internetowej to projekt, który może przynieść owoce; długoterminowa inwestycja, która może przynieść wiele korzyści. Mając to na uwadze, wielu korzystało z platformy WordPress, która oferuje różne funkcje i pakiety wtyczek, które służą do posiadania własnej strony internetowej.

Jak chronić i poprawiać zabezpieczenia WordPressa przed atakami hakerów?

Ale podobnie jak tworzenie własnej strony internetowej w WordPressie, musisz chronić ją przed atakami hakerów, które mogą zdestabilizować jej wizerunek lub dostępność. W tym artykule pokażemy, jak możesz chronić i poprawiać bezpieczeństwo swojego WordPressa przed atakami hakerów . W ten sposób zachowasz ochronę tego, co jest dla Ciebie ważne: swojej witryny.

Indeks

  Chroń swoją stronę przed instalacją

  Aby zacząć poprawiać bezpieczeństwo naszej strony internetowej w WordPressie, najlepiej zaraz po jej zainstalowaniu wykonać następujące czynności , dzięki czemu będziesz chroniony przed atakami hakerów:

  Czytaj więcej  Jak naprawić problemy z połączeniem internetowym w systemie Windows 10?
  • Wp-config i .htaccess są niezbędne do konfiguracji WordPress, więc najlepiej jest, aby dać im tylko do odczytu uprawnienia . W ten sposób nikt nie może ich zmienić i cię skrzywdzić.
  • Twórz hasła, które są trudne do zhakowania , zarówno dla użytkowników WordPressa, jak i użytkowników FTP i baz danych.
  • Tabele bazy danych WordPress zaczynają się od „wp_” , więc po zainstalowaniu zmień go na ciąg 6 znaków, aby uniknąć masowych ataków na Twoją witrynę.
  • Zacznij od zmiany lub zmiany nazwy użytkownika administratora . Wielu hakerów zaczyna wykorzystywać administratora do przeprowadzania ataków.
  • Domyślna domena administracyjna WordPress to „webname.com/wp-admin/” . Najlepiej to zmienić, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do ustawień Twojej witryny .

  To tylko niektóre zalecane działania podczas instalacji WordPressa, aby uniknąć ataków hakerów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa bezpieczeństwo na tej platformie, możesz przejrzeć jej bezpłatną instrukcję , którą znajdziesz na głównej stronie WordPressa.

  Twórz kopie zapasowe, miej dobry hosting i stale aktualizuj

  Po pierwsze, aktualizacje oferowane przez WordPress mają na celu głównie rozwiązanie błędów bezpieczeństwa, które może przedstawiać platforma. Z tego powodu aktualizacja WordPressa jest ważna, aby móc mieć nowe środki bezpieczeństwa i zmniejszyć prawdopodobieństwo cyberataków .

  Czytaj więcej  Jak łatwo wyłączyć tryb awaryjny telefonu komórkowego Huawei?

  Z drugiej strony Twój własny serwer musi oferować najwyższe możliwe bezpieczeństwo, abyś mógł bezproblemowo funkcjonować. Najlepszą rzeczą jest nie oszczędzać na kosztach wynajmu hosta , ponieważ musi on być całkowicie bezpieczny, aby nie narażać się na ataki hakerów, którzy chcą usunąć Twoją witrynę.

  W ten sam sposób posiadanie własnych kopii zapasowych jest ważne, aby móc oprzeć się wszelkim atakom hakerów, którzy chcą usunąć wszystkie projekty i wpisy z witryny. Podobnie, korzystanie z wtyczek może zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa w Twojej witrynie.

  Instaluj tylko zaufane wtyczki

  Pozyskiwanie wtyczek nielegalnie może przynieść więcej problemów niż rozwiązań, dlatego najlepiej zawsze unikać pobierania nieoficjalnych wtyczek . Wskazane jest, aby upewnić się, skąd pochodzi wtyczka i czy jest to zaufane źródło, oprócz tego, że istnieje wiele różnych w pełni zaufanych wtyczek, które można pobrać:

  Bezpieczeństwo Wordfence

  Bezpłatna wtyczka WordPress, która jest bardzo kompletna, aby zapewnić lepszą administrację bezpieczeństwem Twojej witryny. Oferuje zaporę ogniową, wzmocnienie hasła, naprawę wtyczek i skanowanie złośliwego oprogramowania . Możesz wynająć wersję premium, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, rejestrując kilka stron internetowych.

  Czytaj więcej  Jak znaleźć adres URL mojego profilu Slack, aby go udostępnić lub zmienić?

  Akismet

  Ta wtyczka jest domyślnie dostępna, jednak jest wyłączona. Można go aktywować poprzez dodanie klucza API, dzięki czemu unikniesz masowych komentarzy spamowych . Ta wtyczka przetwarza miliony komentarzy dziennie pod kątem zachowania i powtórek w celu ustalenia, czy jest to spam, czy nie.

  Wszystko w jednym WP Security & Firewall

  Możesz zarządzać plikami .htaccess i wp-config , aby chronić działanie swojego WordPressa i całe jego bezpieczeństwo . Ochrona witryny WordPress to pierwszy krok do jej rozwoju. Osiągając to, będziesz mógł indeksować swoją witrynę w wyszukiwarkach, a także integrować komunikację, taką jak WhatsApp Business, aby jak najlepiej wykorzystać funkcje oferowane przez WordPress.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji