Jak całkowicie odinstalować lub usunąć programy i aplikacje w systemie Windows 10?

7 listopada, 2021

Odinstalowanie programu nie przypomina przeglądania zapisanych kluczy Wi-Fi Programy Windows są zwykle bardzo agresywne, w przeciwieństwie do MAC, gdzie programy można odinstalować za pomocą kilku kliknięć naraz, programy Windows mają tendencję do pozostawiania śladów plików w różnych częściach miejsca, co może być skomplikowane ponieważ śmieci gromadzą się na twoim komputerze i na dłuższą metę może to wpłynąć na szybkość systemu.

W rzeczywistości na komputerach, które nie mają bardzo dobrego oprogramowania, pozbycie się kilku programów może stanowić dużą komplikację dla systemu, są też komputery, które nie mają dużo miejsca i muszą jak najlepiej wykorzystać każdy mb informacji mają do dyspozycji. W takich przypadkach możemy przechowywać dane w chmurze, ale nie każdy jest przekonany do samego pomysłu.

Jak całkowicie odinstalować lub usunąć programy i aplikacje w systemie Windows 10?

Wiele osób chce zachować wszystkie swoje pliki na swoich komputerach przez lata, ale bez zapisywania wszystkich pozostałych śmieci generowanych w systemie, które później zanieczyszczają inne otwarte programy i wykonania, podam jasny przykład.

  Indeks
   Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa jądro? Jak mogę go zainstalować na Androidzie?

   Co dzieje się ze śmieciami, które program pozostawia po usunięciu?

   Wyobraź sobie, że jedziesz na kemping i nosisz ze sobą kawałek chleba w plecaku, ale kiedy wyciągasz go, by go zjeść, małe okruszki wpadają do plecaka, z biegiem czasu, gdy nosisz więcej jedzenia i innych rzeczy, które uwalniają okruszki, ty będzie miał bardzo brudny plecak.

   Jest to niewybaczalne, ponieważ może nieprzyjemnie pachnieć, a nawet gnić w środku, jest to odpowiednik pozostawienia resztek śmieci z komputera wewnątrz komputera i chociaż pozbycie się tego rodzaju plików nie jest łatwe, tutaj nauczę kilka nieinwazyjne metody , które pozwolą całkowicie wyczyścić lub debugować komputer z systemem Windows.

   3 metody czyszczenia komputera krok po kroku

   Przeanalizujemy zalety i wady tych metod czyszczenia resztek śmieci na Twoim komputerze, w zależności od takich czynników, jak: co chcesz wyczyścić, ile chcesz wyczyścić , ile czasu masz na czyszczenie i jak chcesz to zrobić, jedna lub druga będzie najlepszą opcją.

   Czytaj więcej  Jak zrobić wszystkie zaklęcia Trident Do czego służy przewodnictwo w Minecrafcie?

   W każdym razie, wszystkie działają i nie są inwazyjne, o ile musisz dużo majstrować z oprogramowaniem, na przykład przekształcać swój komputer w Linuksa lub robić inne techniczne rzeczy, których tutaj nie zobaczymy, zobaczysz, że jest to łatwiejsze niż instalowanie programu na komputerze z płyty CD.

   Zresetuj komputer

   Windows zaczął zawierać klasę formatowania komputerowego, która jest odpowiedzialna za eliminowanie podejrzeń o niepotrzebne pliki, które zajmują tylko miejsce i nie masz do nich dostępu.

   Resetowanie komputera polega na pozbyciu się tych luźnych fragmentów i uczynieniu komputera tak czystym, jak to możliwe, zachowując 100% danych osobowych , nic nie wychodzi na ulice, a zmniejszysz miejsce na dysku twardym, zrób to po odinstalowaniu programu, który może bądź nużący, więc rób to, gdy poczujesz, że Twój komputer zaczyna zwalniać.

   Usuń program bezpośrednio z lokalnego pliku

   Jednym z najprostszych sposobów całkowitego usunięcia programu jest odinstalowanie go z dysku lokalnego w tym celu:

   • Otwórz eksplorator plików
   • Przejdź do „Ten zespół”
   • Gdy znajdziesz się tutaj, poszukaj swojego dysku twardego (na którym masz zainstalowany program), pojawi się on pod urządzeniami i napędami, jeśli masz tylko jeden, wybierz go i kliknij dwukrotnie
   • Znajdź folder „program files” i usuń tylko folder programu, który chcesz odinstalować, na przykład Camtasia Studio 9, ma folder o nazwie „TechSmith”, który jest twórcą tego programu
   Czytaj więcej  Jak całkowicie wyłączyć lub dezaktywować przełącznik Nintendo za pomocą pilota lub kontroli rodzicielskiej?

   Uwaga: Nie powinieneś usuwać żadnego innego folderu , którego nie znasz, ponieważ może to mieć wpływ na Twój system, ta opcja jest zaawansowana i zaleca się, aby wykonała ją osoba, która wie coś o komputerach.

   Pobierz narzędzie do usuwania śmieci

   Wreszcie istnieje wiele programów do usuwania śmieci, z których najbardziej znanym i najbardziej znanym jest CCleaner, który jest dostępny do pobrania na oficjalnej stronie internetowej.To oprogramowanie pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru śmieci, do których na pierwszy rzut oka nie masz dostępu.

   • Po prostu zainstaluj, klikając "akceptuj" wszystko
   • Otwórz go i wybierz „czyszczenie resztek śmieci”
   • I gotowy czysty komputer

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji