Jak blokować strony internetowe z treściami dla dorosłych w Google Chrome krok po kroku

7 lipca, 2021

Odkąd internet stał się głównym narzędziem technologicznym codziennego użytku, przeglądarki stały się istotną częścią procesu, ułatwiając użytkownikom dostęp do wszelkiego rodzaju informacji i treści . Pomimo szerokiej gamy dostępnych przeglądarek Google Chrome objął prowadzenie, mając za sobą wszystkie innowacje Google.

Jak blokować strony internetowe z treściami dla dorosłych w Google Chrome krok po kroku

Google Chrome jest obecnie najczęściej używaną przeglądarką na świecie, ze względu na wszystkie zalety, jakie oferuje w porównaniu z konkurencją, aby utworzyć konto w Google Chrome w celu synchronizacji danych przeglądania między różnymi urządzeniami , aby zawsze mieć pod ręką hasła, zakładki i Historia wyszukiwania.

Tworząc konto Google Chrome, nie tylko będziesz w stanie synchronizować dane przeglądania, ale także będziesz mieć dostęp do wszystkich produktów Google, które ułatwią Ci życie, czyniąc wszelkiego rodzaju procesy wygodniejszym zadaniem, niezależnie od tego, czy chcesz wyszukiwać, czy eksplorować , korzystać z treści lub pracować zdalnie za pośrednictwem jej elektronicznych usług w chmurze.

Najlepsze w Google Chrome jest to, że wszystkie te narzędzia znajdują się na całkowicie łatwej w użyciu platformie i można je skonfigurować zgodnie z Twoimi upodobaniami i preferencjami. I to nie liczy, że oficjalny sklep z rozszerzeniami dodaje nowe funkcje do przeglądarki, które służą do optymalizacji procesu przeglądania na wszelkiego rodzaju kreatywne sposoby.

Czytaj więcej  Jak zdobyć lub wykonać Smooth Stone w Minecrafcie Co można zrobić z Smooth Stone?

Teraz, biorąc pod uwagę, że jest to najpopularniejsza przeglądarka praktycznie w każdym zakątku świata, musimy zastanowić się, jak zablokować treści wulgarne z sieci w zasięgu dzieci. Z tego powodu w dzisiejszym artykule pokażemy, jak krok po kroku blokować strony internetowe z treściami dla dorosłych w przeglądarce Google Chrome.

Włącz kontrolę rodzicielską w Google Chrome

Ograniczenie dostępu do niektórych stron internetowych jest dziś niezbędne w rozwoju dzieci, biorąc pod uwagę, że nieuniknione jest, że internet jest częścią ich rozwoju , dlatego konieczna jest jego kontrola. Możesz aktywować kontrolę rodzicielską w Google Chrome w następujący sposób:

Wejdź do przeglądarki i kliknij na trzy pionowe kropki po prawej stronie ekranu, w rozwijanym menu wybierz opcję Ustawienia>Inni użytkownicy>Dodaj osobę , w ten sposób możesz utworzyć użytkownika do nadzorowania i ograniczania treści do których dzieci mają dostęp.

Następnie będziesz mieć możliwość utworzenia bezpośredniego dostępu użytkownika do pulpitu , konfigurację dostępu do stron internetowych, na które może wejść oraz nazwę użytkownika i jego ikonę. Następnie na ekranie pojawi się komunikat z wprowadzonymi ustawieniami, kliknij OK, aby zakończyć.

Czytaj więcej  Jak zainstalować programy na moim komputerze z systemem Windows 10 z folderu, płyty CD lub DVD

Dzięki tej opcji możesz monitorować wszystkie odwiedzane strony internetowe w tym profilu i odmawiać dostępu do każdej odwiedzanej strony, dodatkowo możesz dodać opcję, że proszą o pozwolenie na wejście do tych stron.

W sklepie z rozszerzeniami Google Chrome znajdują się również narzędzia do kontroli rodzicielskiej, które automatycznie wykonują zadanie, całkowicie blokując strony internetowe zawierające treści pornograficzne lub zawierające przemoc.

Dodatkowe opcje kontroli rodzicielskiej

Biorąc pod uwagę, że oprócz Google Chrome istnieją inne opcje internetowe , zaleca się również aktywację i skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej YouTube w celu kontrolowania wszystkich treści, które dzieci oglądają na tej platformie, ponieważ jako materiał audiowizualny treść jawna może stać się bardziej wrażliwa.

Inną opcją do rozważenia są urządzenia mobilne, ponieważ obecnie są one jednym z głównych narzędzi codziennego użytku i praktycznie każdy je posiada. Mają one opcję aktywacji i dezaktywacji kontroli rodzicielskiej Sklepu Play z jego wewnętrznych ustawień, aby chronić dzieci przed aplikacjami dla dorosłych.

W ustawieniach Sklepu Play będziesz mieć dostęp do kontroli rodzicielskiej dla sekcji muzyki, filmów, aplikacji i gier wideo. Oprócz limitu wieku dla wspomnianych ograniczeń i ustanowienia zabezpieczającego kodu PIN.

Czytaj więcej  Czym jest cenzura Internetu i jakie są jej rodzaje? Zalety i wady jego eliminacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji