Jak blokować nieodpowiednie lub treści dla dorosłych w Google i filtrować wyniki?

6 lipca, 2022

Jak dobrze wiadomo z autostrady komunikacyjnej, jaką jest Internet, możesz uzyskać dostęp do dowolnej strony, na którą chcesz wejść, w tym witryn dla dorosłych. Jest to coś, co może być bardzo niepokojące dla rodziców, którzy mają dzieci i którzy codziennie korzystają z komputera i mogą być ciekawi, aby zobaczyć te strony. Rozumiejąc tę ​​sytuację, w tym artykule powiemy Ci, jak blokować strony z treściami dla dorosłych i móc filtrować wyniki w Google.

Google to wyszukiwarka, która nie tylko pozwoli Ci znaleźć strony, które w danym momencie chcesz odwiedzić. Posiada również dużą ilość opcji i doskonale konfigurowalne funkcje. A także inne bardzo popularne i bezpłatne usługi, takie jak Zdjęcia Google czy tworzenie strony internetowej z Witryn Google.

Jak blokować nieodpowiednie lub treści dla dorosłych w Google i filtrować wyniki?

I w tym sensie chcemy pokazać Ci opcję, dzięki której będziesz mógł zablokować nieodpowiednie lub treści dla dorosłych. W ten sposób zablokowanie dostępu do tych stron, co najważniejsze, będzie tak proste, jak usunięcie reklam lub wyskakujących okienek . Więc nie trać więcej czasu i zastosuj ten prosty samouczek w praktyce.

Czytaj więcej  Jak transmitować na żywo na Instagramie z komputera z systemem Windows lub Mac z inną osobą?

  Indeks

   Blokuj treści dla dorosłych w Google

   Przed rozpoczęciem tego prostego samouczka musisz wiedzieć, że zmiany, które zamierzasz wprowadzić, zostaną zastosowane na Twoim koncie Google. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje dzieci nie wchodziły na strony odpowiednie dla ich wieku. Powinni korzystać z Twojego konta Google , abyś mógł czuć się bezpiecznie podczas przeglądania.

   Ale jeśli nie chcesz, aby korzystały z Twojego konta, musisz wprowadzić ustawienia na koncie, którego dzieci używają do surfowania po Internecie. W ten sposób każdy użytkownik korzystający z wyszukiwarki może skonfigurować stronę i wyszukiwania zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami. Oczywiście jest to korekta, o której dzieci nie wiedzą, że dokonałeś na ich koncie.

   Ok po wybraniu konta, w którym zamierzasz dokonać konfiguracji, przejdziesz do obrazu awatara użytkownika. Znajdziesz go po prawej stronie ekranu i musisz na niego kliknąć. W ten sposób będziesz mógł wprowadzić profil, w którym chcesz dokonać zmian i tym samym zacząć stosować niezbędne poprawki, które chcesz wprowadzić w wyszukiwarce.

   Kroki blokowania nieodpowiednich lub przeznaczonych dla dorosłych stron w Google

   Aby rozpocząć ten samouczek, konieczne będzie wykonanie pierwszego kroku, który polega na przejściu do opcji „Ustawienia” i wybraniu jej. Ta akcja wygeneruje menu opcji, z którego będziesz wybierać „ Ustawienia wyszukiwania ”. Teraz znajdziesz się w nowym oknie, w którym znajdziesz sekcję "Wyniki wyszukiwania".

   Czytaj więcej  Jak zamówić i uporządkować moje ulubione naklejki WhatsApp, które wysyłają mi na Androida lub iPhone'a?

   Będziesz miał do wyboru różne opcje, ale w naszym przypadku wybierzemy pierwszą z nich i jest to „Filtr Safe Search”. Następnym krokiem będzie aktywacja tej funkcji i w tym celu wystarczy zaznaczyć pole obok tej opcji. W ten sposób samo Google zablokuje te witryny, które uzna za nieodpowiednie.

   W ten sposób żadna strona, która może zawierać treści dla dorosłych lub nieodpowiednie, nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania Google. Musisz jednak pamiętać, że ta opcja wpłynie tylko na wyniki wyszukiwania . Dlatego jeśli wejdziesz na stronę internetową i znajduje się tam link do strony dla dorosłych, będziesz mógł uzyskać do niej dostęp.

   Jak widać, jest to jeden ze sposobów, w jaki Google musi uniemożliwić dzieciom odwiedzanie stron, które nie są odpowiednie dla ich wieku. Zrobiono to bardzo łatwo, a także wyeliminowano strony internetowe, które najczęściej odwiedzasz w wyszukiwarce Google.

   I w bardzo prosty sposób poznałeś i nauczyłeś się korzystać z doskonałej opcji, która pozwoli Ci blokować strony dla dorosłych w Google.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji