Jak bezpiecznie zapłacić lub dokonać płatności na Wallapop i uniknąć oszustw

14 czerwca, 2022

Zaletą korzystania z aplikacji do zakupów takich jak Wallapop jest to, że gwarantują one bezpieczeństwo dostawy przy zakupie . Jeśli nawet po zapoznaniu się z tym masz wątpliwości, czy kupić, czy nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie dokonać płatności i uniknąć możliwych oszustw.

Jak bezpiecznie zapłacić lub dokonać płatności na Wallapop i uniknąć oszustw

  Se trata de una de las mejores plataformas digitales que puedes utilizar desde la PC o usar para realizar compras en línea. Se especializa en la compra / venta de objetos de segunda mano.

  Jedną z jego najbardziej atrakcyjnych cech jest to, że posiada system geolokalizacji, który pozwala znaleźć najlepsze oferty na obiekty w pobliżu domu. Oprócz oferowania solidnego systemu dostarczania produktów w przypadku, gdy jest on wysyłany na zamówienie.

  Indeks

   Streszczenie

   Jak dokonać bezpiecznej płatności na Wallapop?

   System geolokalizacji Wallapop umożliwia znajdowanie i kupowanie przedmiotów w pobliżu Twojej lokalizacji geograficznej . W ten sposób możesz odebrać przedmioty osobiście i przed odbiorem sprawdzić, czy są w dobrym stanie.

   Jeśli wszystko jest w porządku, możesz dokonać płatności natychmiast w bezpieczny sposób. Jednak Wallapop nie zaleca dokonywania płatności gotówkowych dla bezpieczeństwa. Zamiast tego zaleca inne, bardziej niezawodne metody płatności.

   Użyj Paypal

   Jedną z najczęściej używanych opcji jest płatność produktu za pośrednictwem Paypal. Możesz dokonać płatności przed pójściem do odbioru produktu lub właśnie w tym momencie.

   Jeśli z jakiegokolwiek powodu wystąpi wada produktu, musisz złożyć wniosek o zwrot pieniędzy , który Paypal zawiera wewnętrznie.

   Użyj Wallpay

   Jest to wewnętrzny system płatności Wallapop, który ma dodatkową wartość w kosztach wysyłki . W tym przypadku firma działa jako swego rodzaju pośrednik , który gwarantuje, że Twoje pieniądze będą bezpieczne do momentu otrzymania produktu.

   Płacisz za produkt z góry , ale Wallapop będzie go miał, dopóki nie otrzymasz tego, co zamówiłeś. Po otrzymaniu paczki musisz powiadomić firmę, aby mogła dostarczyć pieniądze sprzedawcy.

   Czytaj więcej  Jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo sieci WiFi routera, aby chronić ją przed intruzami?

   Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony z zakupu, ponieważ nie otrzymałeś tego, o co prosiłeś lub produkt nie działa, możesz złożyć reklamację . Po zgłoszeniu awarii zwracasz produkt, a pieniądze zostaną zwrócone w ciągu kilku dni roboczych.

   Jak uniknąć oszustw na Wallapop?

   Sprawdź, czy profil sprzedawcy

   Kiedy zainteresuje Cię jakiś produkt, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest reputacja sprzedawcy . Sprawdź oceny innych kupujących i jak wyglądają interakcje między nim a innymi użytkownikami. Zachowaj ostrożność podczas sprawdzania, ponieważ są użytkownicy, którzy mają więcej niż jeden profil na Wallapop .

   Dokonuj wszystkich zakupów Wallapop na platformie

   Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i uniknąć kradzieży , rób wszystkie zakupy w Wallapop . Jeśli z jakiegoś powodu sprzedawca skontaktuje się z Tobą w celu przeprowadzenia transakcji poza platformą, nie ufaj mu, może to być oszustwo.

   Sprawdź, czy zdjęcia produktów są prawdziwe

   Uważaj na posty ze zdjęciami produktów, które nie pasują do opisu posta. Poproś sprzedawcę o pokazanie zdjęć rzeczywistego produktu , a jeśli jest to urządzenie elektroniczne, o pokazanie filmów z włączonym urządzeniem.

   Czytaj więcej  Jak stworzyć markę na Twitchu, aby zostać słynnym streamerem i influencerem — ostateczny przewodnik

   Uważaj na oferty, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe

   Jeśli produkt jest znacznie poniżej rzeczywistego kosztu na rynku, może to być mistyfikacja. Przed przystąpieniem do licytacji należy dokładnie zapoznać się z opisem aukcji i zadać sprzedającemu wszelkie niezbędne pytania.

   Nie dokonuj płatności poza Wallapop

   Nie ufaj sprzedawcy, który prosi Cię o dokonywanie płatności poza platformą . Jeśli dokonasz wpłaty lub zapłacisz za pomocą innej platformy pieniędzy cyfrowych, Wallapop nie będzie w stanie pomóc Ci odzyskać pieniędzy w przypadku oszustwa.

   Zalecenia dotyczące dostaw osobistych

   • Unikaj dokonywania płatności gotówką
   • Prośba o spotkanie w miejscu publicznym dla twojego fizycznego bezpieczeństwa
   • Korzystaj z cyfrowych procesorów płatności, które gwarantują zwrot pieniędzy
   • Sprawdź produkt w tym czasie

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji