Jak automatycznie zalogować się do komputera z systemem Windows 10 bez wprowadzania hasła?

4 listopada, 2021

Coś bardzo ważnego, o co żądają od nas nasze komputery z systemem Windows przy wejściu do systemu, to tak zwane hasło i użytkownik. Pełne bezpieczeństwo i prywatność dla wszystkich. Jednak dla niektórych jest to niepotrzebne, dlatego musisz nauczyć się automatycznego logowania do komputera z systemem Windows bez wprowadzania tego kodu.

Jak automatycznie zalogować się do komputera z systemem Windows 10 bez wprowadzania hasła?

Gdy z jednego komputera korzysta kilku użytkowników, konieczne jest przypisanie nazwy użytkownika i hasła, aby każdy z nich indywidualnie miał wszystkie swoje informacje uporządkowane zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ale w innych przypadkach są użytkownicy, którzy wolą włączyć swój komputer i wejść na pulpit bezpośrednio i bez wielu dla nieletnich.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez ten proces uwierzytelniania lub bezpieczeństwa, czy to przez zawieszenie, blokadę ekranu lub logowanie. Będziesz musiał wykonać tylko kilka bardzo prostych kroków, aby start był automatyczny. Zalecane jest, aby komputer nie był udostępniany innym osobom lub przynajmniej tym, którym nie ufasz w pełni.

Wprowadzenie odpowiednich zmian w sekcji konfiguracji komputera z systemem Windows 10 zajmuje tylko chwilę. Zmiany te można wykonać bez niedogodności z dowolnej wersji , ponieważ ponieważ twój system to Windows 10, musisz zacząć od wykonania polecenia o nazwie netplwiz.

Czytaj więcej  Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

  Kroki umożliwiające automatyczne logowanie się do komputera z systemem Windows 10 bez hasła

  Automatyczne logowanie bez konieczności wprowadzania hasła w oknach dialogowych będzie zależeć od potrzeby i rodzaju zabezpieczeń, z których korzystasz na komputerze z systemem Windows 10. Jak wskazaliśmy, musisz wykonać polecenie netplwiz na swoim komputerze.

  Aby to zrobić, możesz skorzystać z wyszukiwarki Cortana lub przez okno uruchamiania lub Windows + R i od tego momentu przeprowadzić procedurę.

  Automatycznie zobaczysz okno odpowiadające konfiguracji kont użytkowników Twojego systemu, w którym możesz utworzyć te, których potrzebujesz lub zmodyfikować istniejące.

  Stosunkowo jest to bezpośredni sposób zarządzania kontami użytkowników, którymi zarządzasz na swoim komputerze; bezpośrednio w tym oknie zobaczysz komórkę o nazwie użytkownicy muszą wpisać swoją nazwę i hasło, aby korzystać ze sprzętu. Będziesz musiał go wyłączyć , a automatycznie pole odpowiadające użytkownikowi jest szare.

  Następnie należy zastosować potrzebne zmiany i wprowadzić hasło do czynnika zabezpieczającego i to wszystko. Zmiany powinny zostać zastosowane natychmiast i w ten sposób po ponownym włączeniu komputera z systemem Windows 10. Zobaczysz, że sesja musi zostać uruchomiona, ale bezpośrednio na pulpicie komputera bez umieszczania czegokolwiek innego.

  Czytaj więcej  Co to jest szkic Arduino i jakie są jego części i podstawowa struktura? - Przewodnik wyjaśniający

  Inna opcja automatycznego logowania do komputera z systemem Windows 10 bez hasła

  Jak widać, możliwość rozpoczęcia sesji bez hasła i przejścia bezpośrednio do pulpitu na komputerze z systemem Windows 10 jest prosta.

  Jest inny sposób, ale przechodzi przez rejestr systemu. Ale nie zapomnij zrobić kopii zapasowej, a tym samym zapisać wszelkie informacje przed wszelkimi błędami, które możesz popełnić, a następnie wejść do edytora rejestru.

  W polu wyszukiwania wpisz regedit i przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsNT \ CurrentVersion \ Winlogon, kliknij dwukrotnie DefaultUserName w folderze Winlogon . Zamknij poprzednie okno i znajdź klucz DefaultPassword, który możesz utworzyć, jeśli go tam nie ma.

  Aby go utworzyć, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz nową i ciąg wartości oraz wprowadź swoje hasło jako informację o wartości.

  Naciśnij AutoAdminLogon i zmień wartość na 1, wystarczy ponownie uruchomić komputer i możesz automatycznie zalogować się do systemu Windows 10 bez użycia hasła. Proces jest nieco dłuższy, ale skuteczny.

  Możesz również pobrać Autologon ze swojej strony Microsoft, następnie musisz uruchomić wspomniane narzędzie i zaakceptować warunki. Pojawia się nazwa i hasło, a ty naciskasz tylko włącz, a bez konieczności wchodzenia do rejestru systemowego możesz automatycznie zalogować się do systemu Windows 10.

  Czytaj więcej  Czym jest Nagware w informatyce i do czego służy? Jak oni pracują? funkcje

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji