Jak automatycznie wstawiać lub wstawiać ułamki dziesiętne z kropką lub przecinkiem w programie Excel?

11 lipca, 2021

Coraz bardziej niezbędne staje się wykorzystywanie narzędzi, które pozwalają nam tworzyć niezbędne arkusze kalkulacyjne w naszej pracy księgowej. A Microsoft udostępnia program Excel do Twoich usług w swoim pakiecie biurowym.

Jak automatycznie wstawiać lub wstawiać ułamki dziesiętne z kropką lub przecinkiem w programie Excel?

Który jest szeroko stosowany ze względu na różne funkcje, za pomocą których możemy tworzyć tabele, wykresy kołowe i wprowadzać formuły, które pozwalają nam wykonywać obliczenia po prostu wprowadzając dane. Ale tym razem pokażemy, jak automatycznie wstawiać lub wstawiać ułamki dziesiętne ze średnikiem w programie Excel .

Istnieje wiele funkcji, o których istnieniu nie mamy najmniejszego pojęcia i do których możemy uzyskać dostęp poprzez menu narzędzi aplikacji. Jeden z nich na przykład pozwoli nam na wykonanie wykresu Gantta . Niestety, odkąd używamy Excela, te same operacje wykonujemy ręcznie.

Ale nie tylko jeśli chodzi o wprowadzanie lub wstawianie miejsc dziesiętnych, robimy to wielokrotnie z innymi wyrażeniami, na przykład przy obliczaniu średniej ocen . Całkowicie nieświadomy, że ta operacja może zostać wykonana automatycznie. Nie czekajmy więc dłużej i zobaczmy, jaki krok musimy wykonać, aby móc automatycznie wstawić kropkę dziesiętną lub przecinek w Excelu.

Czytaj więcej  Jak zmienić i przejść z małych na wielkie w programie Excel bez formuły za pomocą klawiatury

Indeks ()

 1. Po co wstawiać kropkę lub łóżko dziesiętne do arkusza kalkulacyjnego?
 2. Kroki automatycznego wstawiania przecinka dziesiętnego w programie Excel
Indeks

  Po co wstawiać kropkę lub łóżko dziesiętne do arkusza kalkulacyjnego?

  Kiedy pracujemy na arkuszu kalkulacyjnym i obsługujemy dużą ilość danych, konieczne jest uproszczenie powtarzalnych procesów. To po to, aby nasza praca była szybsza i nie stała się czymś żmudnym. Dlatego możliwość automatycznego wpisywania miejsc dziesiętnych lub przecinków zwykle oszczędza nam dużo czasu.

  Można to przełożyć na godziny, które oszczędzamy, aby wykorzystać go w innych obszarach naszego arkusza kalkulacyjnego . Wielokrotnie już wspominaliśmy, że istnieją opcje, które pozwalają nam usprawnić nasz projekt. Konieczne jest tylko ich poznanie i to jest celem tego artykułu, poinformuj je, abyś mógł je teraz zastosować w praktyce.

  Kroki automatycznego wstawiania przecinka dziesiętnego w programie Excel

  Będziemy mogli zweryfikować, że automatyczne wstawianie lub umieszczanie go jako ułamka dziesiętnego w arkuszu kalkulacyjnym Excel jest bardzo proste. Wystarczy, że wykonasz kolejny krok i nie będziesz miał problemu, aby ta funkcja zadziałała. Aby rozpocząć, musisz otworzyć program Microsoft Excel, a następnie przejść do górnej wstążki i kliknąć kartę „Plik”.

  Czytaj więcej  Dlaczego gra Garena Free Fire zamyka się samoczynnie, gdy przechodzę do Play? Szybkie rozwiązanie

  W tym przypadku pracujemy z wersją Microsoft Excel 2007, następnym krokiem jest kliknięcie na "Opcje". Co znajdziesz w lewym panelu, gdy wykonasz tę opcję, inne opcje będą wyświetlane w tym samym lewym panelu. Następnie musisz kliknąć opcję „Zaawansowane”, a ta akcja wygeneruje menu opcji po prawej stronie.

  Wszystkie te opcje mają pole wyboru i musimy poszukać opcji „Automatycznie wstaw kropkę dziesiętną”. Którego nie należy zaznaczać, dlatego konieczne jest, abyśmy najpierw zaznaczyli tę opcję.

  Aby było to włączone i aby móc modyfikować "Pozycje dziesiętne" , musimy wskazać do ilu pozycji zostanie wstawiony przecinek lub przecinek dziesiętny. Aby zakończyć, wystarczy kliknąć opcję OK. W ten sposób okno dialogowe zostanie zamknięte, a wprowadzone przed chwilą zmiany zostaną zastosowane.

  W ten prosty sposób automatycznie wstawiłeś kropkę dziesiętną lub przecinek w arkuszu kalkulacyjnym Excel. I w ten sposób kończy się ten praktyczny poradnik, bardzo łatwy do zastosowania, zarówno jak zrobić arkusz kontroli przychodów i wydatków wraz z szablonami dla firm.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji