Jak automatycznie przetłumaczyć lub zmienić język strony internetowej w moim telefonie komórkowym za pomocą Google Chrome

24 czerwca, 2021

Każdego dnia korzystamy z wyszukiwarki Google Chrome, aby odwiedzać różne strony internetowe , aby przeprowadzić badania w szkole, pracy lub z czystej ciekawości. Ale okazuje się, że czasami te strony są w innym języku i nic nie rozumiemy i musimy to przetłumaczyć.

Wiemy, że jednym z wielu narzędzi, jakie posiada ta wyszukiwarka, jest tłumacz. W następnym artykule pokażemy, jak automatycznie przetłumaczyć stronę internetową na telefonie komórkowym za pomocą przeglądarki Google Chrome.

Google Chrome to przeglądarka, która oferuje nam wiele opcji, dzięki którym nasze wrażenia podczas surfowania w sieci są znacznie wygodniejsze. A także stosuje pewne funkcje bezpieczeństwa do blokowania stron internetowych z treściami dla dorosłych. Coś, co rodzice mogą uznać za bardzo wygodne, a tym samym uniemożliwić ich dzieciom wejście na strony z nieodpowiednimi treściami.

Ale podobnie jak każda inna funkcja, którą chcesz aktywować w Google Chrome, na przykład blokowanie wyskakujących okienek , musisz ją skonfigurować. W ten sposób, gdy wejdziesz na stronę internetową, która ma inny język niż Twój , tłumaczenie zostanie wykonane automatycznie na Twoim telefonie komórkowym . Aby to zrobić, musisz wprowadzić w życie następujące kroki.

Indeks
  Czytaj więcej  Co to jest cyberbezpieczeństwo i do czego służy? Jakie są typy? Zalety i wady

  Krok, aby Google Chrome automatycznie przetłumaczył stronę internetową

  Gdy wejdziesz na stronę internetową w innym języku, wyszukiwarka zaoferuje Ci możliwość jej przetłumaczenia. Ale trzeba to zrobić ręcznie i za każdym razem, gdy napotkasz ten problem, będziesz musiał to zrobić. Aby ta sytuacja uległa zmianie i nastąpiło automatyczne tłumaczenie dowolnej strony internetowej na Twój język , musisz wykonać następujące kroki.

  Aby mieć dostęp do tej funkcji, konieczne jest wejście do wyszukiwarki Google Chrome, a stamtąd można uzyskać dostęp do funkcji tłumaczenia. Należy pamiętać, że poniższe instrukcje można zastosować w praktyce na telefonie komórkowym, ale można je również doskonale wykorzystać na komputerze osobistym, ponieważ wejdziemy bezpośrednio do przeglądarki.

  Więc na początek i pierwszym oczywistym krokiem jest wejście do Google Chrome i do tego wejdziemy do przeglądarki i poczekamy, aż pokaże nam swoją stronę główną. Następnie musisz wpisać adres URL lub adres strony, którą chcesz przetłumaczyć na wyszukiwarkę. Następnym krokiem jest przejście do opcji „Tłumacz”.

  Umieścimy tę opcję w prawym górnym rogu wyszukiwarki, musimy nacisnąć i strona zacznie tłumaczyć stronę na nasz język . Pamiętaj, że wyszukiwarka Google Chrome dokonuje tego tłumaczenia na nasz język znając kraj pochodzenia.

  Czytaj więcej  Jak usunąć moje konto iCloud na zawsze z mojego telefonu komórkowego lub komputera z Androidem?

  Automatyczne ustawianie języka

  Kroki, które właśnie wyjaśniliśmy, pomogą ci przetłumaczyć tę konkretną stronę, ale z pewnością chcesz, aby tak się stało we wszystkich innych językach. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień Google Chrome. W tym celu musisz otworzyć przeglądarkę i przejść do prawego górnego rogu, w którym znajdziesz ikonę z trzema punktami.

  Ta akcja wyświetli menu opcji i musisz kliknąć opcję „Konfiguracja”, która przeniesie Cię do swojego okna. Teraz musisz przesunąć się do końca, aż znajdziesz opcję „Języki”, którą musisz wybrać. Zostaniesz przekierowany do jego okna, w którym wyświetlana jest opcja „Dodaj język” i kolejna opcja „Zaproponuj tłumaczenie stron w innym języku”.

  A który ma po prawej stronie wyłączony przełącznik, aby go aktywować, należy go nacisnąć i przesunąć w prawo. Ta akcja spowoduje zmianę koloru , co oznacza, że ​​aktywacja została przeprowadzona pomyślnie. A teraz po prostu zostaw ustawienia i za każdym razem, gdy wejdziesz na stronę internetową w innym języku, tłumaczenie zostanie wykonane automatycznie.

  I tak proste, jak aktywacja trybu ciemnego w Google Chrome, dotarliśmy do końca tego interesującego i edukacyjnego samouczka. Pokażę Ci, jak łatwo jest automatycznie przetłumaczyć język strony internetowej w przeglądarce Google Chrome z telefonu komórkowego.

  Czytaj więcej  Co to jest i jak działa maska ​​podsieci lub podsieci? Jakie są typy?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji