Jak automatycznie dostosować i wyrównać kontrolki formularzy w programie Access

21 czerwca, 2021

Microsoft Access to menedżer bazy danych szeroko stosowany ze względu na prosty interfejs i elementy jego głównego okna , które przypominają inne programy pakietu Office, co czyni go znacznie bardziej intuicyjnym w użyciu.

Możliwość sortowania i filtrowania informacji w bazie danych oraz tworzenia wielu zapytań , a także dostosowywania i wyrównywania kontrolek formularza sprawiają, że jest to lepsza opcja niż Excel, używany również do zbierania informacji i tworzenia baz danych.

Co to są kontrolki formularza dostępu? Jakie są typy?

Te kontrolki służą do wyświetlania, tworzenia i modyfikowania informacji w Twojej bazie danych, w raportach i ich formularzach, co oznacza, że ​​zapewniają kontrolę nad wszystkimi danymi w bazie danych . Wiele razy używamy ich, nie wiedząc, że to robimy.

Na przykład „Pole tekstowe” jest jedną z najczęściej używanych kontrolek we wszystkich aplikacjach biurowych pakietu Office, w tym oczywiście w programie Access. Wszystkie te kontrolki są podzielone na trzy typy: Połączone, Niezależne i Obliczone .

Kontrolki połączone : to wszystkie te, których dane pochodzą z pola, tabeli lub zapytania, a także pozwalają pokazać wartości bazy danych, takie jak między innymi daty, wartości, liczby, obrazy, grafika.

Czytaj więcej  Jak edytować, dekorować i wysyłać zdjęcia za pomocą emotikonów lub rysunków przez WhatsApp krok po kroku

Niezależne kontrolki : byłyby przeciwieństwem połączonych, ponieważ ich dane nie pochodzą z tabeli, pola lub zapytania, przy tego typu kontrolkach można wyświetlać informacje, obrazy, linie i prostokąty. Przykładem oddzielnej kontrolki jest etykieta na formularzu.

Kontrolki obliczane : w tego typu kontrolkach informacja pochodzi z wyrażenia, a nie z pola, jak w przypadku kontrolek połączonych. W przypadku kontrolek obliczanych dodajesz wartość, której chcesz użyć jako źródła danych, dodając wyrażenie.

Mogą to być nazwy pól, nazwy kontrolek, kombinacja operatorów (na przykład +, - lub =) oraz funkcje, które dają w wyniku stałą wartość lub wartości.

Wyrażenie może używać danych pola, formularza lub zapytania raportu albo danych z innej kontrolki w raporcie lub formularzu.

Jak dostosować i wyrównać kontrolki w formularzu w programie Microsoft Access

Cóż, wiemy już ogólnie, jakie są typy kontrolek, które ma Microsoft Access, teraz zobaczmy, jak możemy je uporządkować w formie .

Utwórz nowy projekt : Nowy projekt można utworzyć na gotowym formularzu. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybranie kontrolki, którą chcesz dodać do projektu, w przypadku, gdy jest więcej niż jedna, będziesz musiał przytrzymać klawisz Shift podczas zaznaczania.

Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć hasło startowe systemu Windows 10, jeśli zapomniałem — brak programów

Po wybraniu kontrolek szukamy w zakładce Organizuj opcji Tabela i tam wybieramy, czy chcemy Tabulować, czy Ułożone . Dokonując tego wyboru, program automatycznie doda wybrane kontrolki i uporządkuje je.

Zmodyfikuj projekt tabeli na tabelaryczny lub skumulowany : jeśli chcesz zmienić projekt tabeli, który już utworzyłeś, musisz wybrać komórkę projektu, który chcesz zmodyfikować, przejdź do zakładki Organizuj, ale tym razem przejdź do opcję Wiersze i kolumny, a następnie Wybierz. Następnie wróć do Organizuj i poszukaj opcji Tabela i wybierz układ, który ma być tabelaryczny lub skumulowany.

Podziel się na dwa projekty : Aby podzielić kontrolki na dwa projekty, musisz wybrać komórki, które chcesz przenieść do innego projektu, naciskając klawisz Shift, a następnie wykonujemy te same kroki Organizuj> Tabela> Tabelaryczny / Ułożony .

Dodaj kolumny lub wiersze do projektu : w wybranej przez nas karcie Organizuj, ale tym razem patrzymy na Wiersze i kolumny , następnie wybieramy Wstaw powyżej lub Wstaw poniżej, jeśli chcemy dodać ostatnią i Wstaw po lewej lub Wstaw po prawej jeśli jest to kolumna.

Zreorganizuj lub usuń elementy sterujące z układu : aby zmienić układ elementów sterujących, wystarczy je zaznaczyć i przeciągnąć w nowe miejsce, w którym chcesz.

Czytaj więcej  Jak aktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych lub FRP w systemie Android, aby uniknąć nieautoryzowanego przywracania?

Jeśli chcesz go usunąć, musisz wybrać kontrolki, które chcesz usunąć, używając klawiszy Shift i przejdź do Organizuj> Projekt sterowania> Usuń, a następnie kliknij jeden z wybranych elementów sterujących, a następnie Usuń. To takie proste, że możesz dostosować kontrolki dostępu, również jeśli chcesz, możesz dostosować pasek szybkiego dostępu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji