Jak aktywować wykrywanie sieci i udostępniania w systemie Windows 10, jeśli nie jest aktywowany?

25 sierpnia, 2021

Od czasu pojawienia się nowego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 10, nikt nie pomyślał o miłym zaskoczeniu, jakie wywoła to dla jego użytkowników. Przede wszystkim po głośnej awarii ucierpiała poprzednia wersja. I to, że możemy, przytoczyć niektóre z jego nowych istotnych funkcji, umieścić animowane tapety . Ale tym razem pokażemy, jak aktywować wykrywanie sieci i udostępnianie w systemie Windows 10, jeśli nie jest aktywowany.

Jak włączyć wykrywanie sieci i udostępniania w systemie Windows 10, jeśli nie jest włączone?

Bezpieczeństwo, które musimy mieć podczas korzystania z Internetu, musi być jednym z naszych głównych priorytetów. Ponieważ korzystamy z dostępu do sieci społecznościowych, takich jak Instagram lub Facebook, a także odwiedzania różnych stron internetowych. W którym zwykle udostępniamy informacje lub pobieramy pliki, może to w jakiś sposób narazić nas na atak złośliwego oprogramowania .

Dlatego konieczne jest, abyśmy wprowadzili w życie każdą z opcji, które mamy, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeden z nich odnosi się do aktywacji wykrywania sieci i udostępniania w systemie Windows 10. W tym artykule pokażemy, jak wykonać tę prostą procedurę, jeśli nie możesz jej aktywować.

Czytaj więcej  Jak automatycznie wstawiać lub wstawiać ułamki dziesiętne z kropką lub przecinkiem w programie Excel?

  Indeks

   Dlaczego włączyć wykrywanie i udostępnianie sieci w systemie Windows 10?

   Jedną z zalet systemu Windows we wszystkich swoich wersjach, a zwłaszcza w najnowszej wersji, jest to, że zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo użytkownika i informacje, które mogą udostępniać. Dlatego wśród różnych opcji bezpieczeństwa, które oferuje, możesz liczyć na wykrywanie sieci i udostępnianie.

   Dlatego aktywując wykrywanie sieci i wspólne korzystanie z systemu Windows 10, będziemy w stanie chronić nasz komputer przed wszelkiego rodzaju cyberatakami, takimi jak złośliwe oprogramowanie . Będziemy mogli wiedzieć, które urządzenia są podłączone do naszej sieci, i będziemy mogli być bezpieczni w przypadkach, gdy uzyskujemy dostęp do sieci publicznej, chociaż będziemy mieli możliwość zarządzania nią.

   Kroki umożliwiające włączenie wykrywania sieci

   Możemy aktywować wykrywanie sieci, jeśli nie ma być aktywowane w następujący sposób i jako pierwszy krok nie przejdziemy do menu Start systemu Windows 10 . A stamtąd wybierzemy, klikając sekcję „Ustawienia”. Zostaniemy przeniesieni do jego okna i tam musimy znaleźć i wybrać sekcję „Sieć i Internet”, a następnie opcję „Ethernet”.

   Czytaj więcej  Rozwiązanie błędu „Nie można zweryfikować nazwy użytkownika w Minecrafcie” lub połączyć się z serwerem

   Teraz zobaczymy inne opcje, ale w naszym przypadku poszukamy i wybierzemy "Opcje udostępniania" . Następnie wyświetli się menu opcji i będziemy szukać opcji Aktywuj wykrywanie sieci. Który będzie miał pole wyboru i zaznaczymy go, aby opcja była aktywowana w ten sposób.

   Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Zapisz zmiany”, ten ostatni krok jest bardzo ważny, w przeciwnym razie zmiany nie zostaną zastosowane i opcja nie pozostanie aktywna. Może to być jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez większość użytkowników. I tak wykrywanie sieci zostanie aktywowane w systemie Windows 10.

   Krok, aby aktywować udostępnianie w systemie Windows 10

   Teraz widzimy, jak możemy aktywować udostępnianie w systemie Windows 10 , przy aktywnej tej opcji będziemy mogli udostępniać pliki, foldery i drukarkę za pośrednictwem tej samej sieci lokalnej. Aby rozpocząć, przejdziemy do menu Start systemu Windows, a następnie wybierzemy sekcję „Ustawienia”, aby przejść do jej okna.

   Teraz musimy wybrać opcję „Sieć i Internet” a następnie wybierzemy opcję „Stan” iw tej sekcji znajdziemy i wybierzemy „Opcje udostępniania”. A na ekranie wyświetli się jego okno, w którym zobaczymy trzy różne opcje. Ale w naszym przypadku musimy wybrać opcję, która niesie wiadomość (bieżący profil).

   Czytaj więcej  Jak wyszukiwać, instalować i pobierać bezpłatne rozszerzenia Google Chrome Bardzo proste!

   Aby zakończyć, musimy kliknąć pole „Aktywuj udostępnianie plików i drukarek”, aby je aktywować. A potem musimy kliknąć opcję „Zapisz zmiany” i gotowe udostępnianie w systemie Windows 10 zostanie aktywowane.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji