Jak aktywować, używać i uzyskiwać dostęp do schowka mojego MacOS Gdzie to jest?

9 lipca, 2021

Wykonując wszelkiego rodzaju zadania, dokumenty lub uzyskując dostęp do pliku z naszego komputera w domu lub w biurze, możliwe jest, że popełniłeś błąd, usuwając plik , którego nie chciałeś usunąć i chcesz go odzyskać, lub w przypadku jego niepowodzenia , być w stanie wyświetlić wersje niektórych plików, które zostały ostatnio zaktualizowane.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś wiedział, że na wszystkich urządzeniach z systemem Windows, Mac i Linux jest narzędzie, które pozwala nam na tymczasowy dostęp do wszystkich plików, które usunęliśmy, oprócz chmury , która pozwala nam przechowywać informacje o cyfrowy sposób bez zajmowania miejsca na naszym komputerze.

Indeks

  Co to jest kosz lub schowek na moim komputerze MacOS?

  Jest zdefiniowany jako folder przeznaczony wyłącznie do przechowywania wszystkich informacji, danych lub plików multimedialnych w tle, aby dać nam możliwość przywrócenia lub uzyskania do nich dostępu w dowolnym momencie.

  Należy zauważyć, że to narzędzie służy głównie do poprawiania błędów, które możemy popełnić podczas formatowania naszego Maca, aby zwolnić miejsce, jeśli jest zbyt pełny.

  Jak wejść do schowka mojego komputera MacOs?

  Należy zauważyć, że kosz na dowolnym urządzeniu Apple jest zupełnie inny niż ten, który znamy z komputerów z systemem Windows lub Linux. Od tego czasu wymaga szeregu konfiguracji, zanim będzie mógł go wprowadzić, jak wskazujemy poniżej:

  1. Najpierw wejdź do portalu Finder i znajdź opcję „ Edycja ”, kliknij na nią, a pojawi się zakładka
  2. Ustaw się w sekcji, która wskazuje „ Pokaż schowek ” i wybierz ją.
  3. Później zauważysz, że ikona schowka reprezentowana przez mały kosz na śmieci, a wraz z nią wszystkie pliki, które w nim przechowujesz, zostały automatycznie dołączone do Twojej strony głównej.
  4. Tutaj będziesz mógł wyraźnie zobaczyć, że jeśli szukasz dokumentu tekstowego, będzie on widoczny praktycznie w całości, a jeśli zamiast tego są to obrazy lub filmy, będą reprezentowane tylko przez kilka plików.
  5. Należy zauważyć, że z tego sformatowanego kosza nie będzie można bezpośrednio kopiować ani edytować plików, ale będziesz musiał pobrać inny program, który pozwoli ci wykonać tę akcję.
  Czytaj więcej  Jak całkowicie anulować utwór i opuścić ścieżkę muzyczną na Androidzie?

  Kilka pokoleń temu dyrektorzy i technicy Apple opracowali „uniwersalny schowek”, który zawiera absolutnie wszystkie narzędzia, które są dostępne w popularnych schowkach, takich jak Access w Google lub dobrze znany system Windows. Tak samo jak dzisiaj pokażemy Ci, jak korzystać.

  Stosunkowo nowy Apple Universal Trash , umożliwia przywracanie i bezpośrednią edycję wszystkich rodzajów plików, które w nim przechowujesz, poprzez przedział między dwoma urządzeniami Apple, czyli wszystko, co usunąłeś z komputera Mac, możesz skopiować na swój iPhone lub iPad i przywróć je bez problemu w następujący sposób:

  1. Przejdź do sekcji menu Apple z napisem „ Preferencje systemowe ”
  2. Następnie wejdź w opcję „ Ogólne
  3. I upewnij się, że opcja „Zezwalaj na Handoff między tym komputerem Mac a urządzeniami iCloud ” jest aktywna , a jeśli nie, aktywuj ją, dotyczy obu urządzeń
  4. Podobnie potwierdź, że oba urządzenia mają otwartą sesję w iCloud z tym samym identyfikatorem Apple ID, a jeśli nie, zmień swoje konto iCloud na bieżące, aby móc to zrobić.
  5. Następnie przejdź do przesyłania z komputera na iPhone'a lub iPada.
  6. Skopiuj plik, który chcesz edytować, czy to tekst, obraz, czy nawet wideo, tak samo jak w przypadku bieżących plików.
  7. Zostanie dodany do schowka drugiego urządzenia i stąd możesz go edytować i obsługiwać tak, jak chcesz.
  Czytaj więcej  Jak umieszczać lub wstawiać emotikony i emotikony na Twitterze

  Weź pod uwagę, że każdy rodzaj pliku, który zapisałeś w schowku, nie ma określonego okresu życia, ale pozostanie tam, dopóki nie zastąpisz nowego skopiowanego pliku lub nie usuniesz zawartości iCloud z iPhone'a z powodu braku przestrzeń lub osobiste pragnienie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji