Jak aktywować tryb debugowania USB na Androidzie z ADB z uszkodzonym czarnym ekranem?

14 października, 2021

Telefon komórkowy stał się czymś więcej niż koniecznością komunikowania się z przyjaciółmi , rodziną czy kontaktami. Jest to narzędzie, za pomocą którego czulibyśmy się nieważni, gdyby popełnili błąd.

Jak aktywować tryb debugowania USB na Androidzie z ADB z uszkodzonym czarnym ekranem?

Dlatego jeśli ekran telefonu jest uszkodzony, możesz pomyśleć, że byłby bezużyteczny. Ale chcemy Ci powiedzieć, że tak nie jest i dlatego nauczymy Cię, jak aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ABD z czarnym lub uszkodzonym ekranem.

To naprawdę może wydawać się nieszczęściem, że ekran mobilny, dzięki któremu możemy zobaczyć zawarte w nim dane, jest uszkodzony lub czarny. I możesz aktywować tryb debugowania, gdy działa idealnie. Ale wydaje się całkowicie szalone, że tę procedurę można wykonać.

I zaczniesz się zastanawiać, jak to możliwe, jeśli ekran naszego telefonu komórkowego został wyłączony, aby wyświetlać nam dane lub obrazy. Ale możemy powiedzieć, że bardzo łatwo jest aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ADB . I to właśnie zamierzamy zrobić w tym artykule i wystarczy postępować krok po kroku.

Czytaj więcej  Jak sprawić, by mój telewizor miał lepszy odbiór sygnału DTT i działał lepiej?

  Indeks

   Po co aktywować tryb debugowania USB?

   Jeśli znasz już ten termin, powinieneś wiedzieć, że aktywując tryb debugowania USB , będziesz w stanie rozwiązać każdy problem z komputerem, który może powodować telefon komórkowy. Coś oczywiście bardzo innego niż wejście w tryb odzyskiwania na Androidzie .

   Ponieważ zamierzamy to zrobić za pomocą komputera osobistego i korzystając ze wsparcia lub programu, który ułatwi zadanie naprawy naszego urządzenia z Androidem. Nie będzie wiele, aby przypomnieć użytkownikom, że przyzwyczajają się do wykonywania kopii zapasowej plików, które masz na swoim urządzeniu.

   Komputer stanie się drzwiami dostępu do telefonu komórkowego, a program będzie środkiem, za pomocą którego będziemy weryfikować i usuwać ewentualne awarie w zainstalowanej aplikacji. Dlatego też, jeśli ekran Androida jest zepsuty lub czarny, nie będzie to przeszkodą w przeprowadzeniu niezbędnych poprawek z komfortu naszego komputera.

   Kroki, aby aktywować tryb debugowania USB w systemie Android z ADB

   Ważne jest, abyś wiedział, że podczas aktywacji trybu debugowania USB z ADB na urządzeniu, które ma czarny lub uszkodzony ekran. Ma być w stanie odzyskać dane lub informacje w nim zawarte, ale konieczne będzie przynajmniej włączenie urządzenia. Dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy jest włączony podczas podłączania.

   Czytaj więcej  Jak zablokować pasek szybkich ustawień na ekranie blokady na Androidzie

   Teraz, aby aktywować tryb debugowania USB z ADB , konieczne będzie pobranie poleceń ADB na nasz komputer, który działa z systemem operacyjnym Windows. I zrobimy to z oficjalnej strony Androida . Po wykonaniu tego kroku musimy zainstalować te polecenia na komputerze.

   Kolejnym krokiem będzie połączenie telefonu komórkowego z uszkodzonym lub czarnym ekranem za pomocą kabla USB. Teraz musimy uruchomić telefon w trybie odzyskiwania i w tym celu konieczne będzie najpierw wyłączenie telefonu komórkowego, a po ponownym włączeniu należy nacisnąć następującą serię klawiszy „Start” „Zasilanie” „Zwiększenie głośności " "Ściszanie".

   W ten sposób urządzenie wejdzie w tryb odzyskiwania, teraz musimy przejść do komputera i w programie musimy wpisać następujące polecenie „urządzenia adb”. Następnie wprowadzimy kolejne polecenie i jest to następująca „pull ADB/data/media/ClockworkMod/backup~ /Desktop/Android-up”.

   W ten sposób zostanie przeprowadzona ekstrakcja danych z naszego Androida i musimy poczekać na zakończenie operacji. Po zakończeniu wystarczy poszukać go na naszym komputerze w „Ostatnich plikach” . Chociaż może wydawać się to łatwym zadaniem do wykonania, może nieść ze sobą ryzyko, dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami co do joty.

   Czytaj więcej  Do czego to służy i jak aktywować lub usunąć widok roboczy w dokumencie programu Word?

   W ten sposób kończy się ten samouczek, który pokazuje kolejny ważny fakt dotyczący twojego smartfona. I byłeś w stanie wiedzieć, jak aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ADB z czarnym lub uszkodzonym ekranem.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji