Jak aktywować tryb debugowania USB na Androidzie z ADB z uszkodzonym czarnym ekranem?

14 października, 2021

Telefon komórkowy stał się czymś więcej niż koniecznością komunikowania się z przyjaciółmi , rodziną czy kontaktami. Jest to narzędzie, za pomocą którego czulibyśmy się nieważni, gdyby popełnili błąd.

Jak aktywować tryb debugowania USB na Androidzie z ADB z uszkodzonym czarnym ekranem?

Dlatego jeśli ekran telefonu jest uszkodzony, możesz pomyśleć, że byłby bezużyteczny. Ale chcemy Ci powiedzieć, że tak nie jest i dlatego nauczymy Cię, jak aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ABD z czarnym lub uszkodzonym ekranem.

To naprawdę może wydawać się nieszczęściem, że ekran mobilny, dzięki któremu możemy zobaczyć zawarte w nim dane, jest uszkodzony lub czarny. I możesz aktywować tryb debugowania, gdy działa idealnie. Ale wydaje się całkowicie szalone, że tę procedurę można wykonać.

I zaczniesz się zastanawiać, jak to możliwe, jeśli ekran naszego telefonu komórkowego został wyłączony, aby wyświetlać nam dane lub obrazy. Ale możemy powiedzieć, że bardzo łatwo jest aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ADB . I to właśnie zamierzamy zrobić w tym artykule i wystarczy postępować krok po kroku.

Czytaj więcej  Jak tworzyć lub generować plan dnia w programie Microsoft Excel na co dzień

  Po co aktywować tryb debugowania USB?

  Jeśli znasz już ten termin, powinieneś wiedzieć, że aktywując tryb debugowania USB , będziesz w stanie rozwiązać każdy problem z komputerem, który może powodować telefon komórkowy. Coś oczywiście bardzo innego niż wejście w tryb odzyskiwania na Androidzie .

  Ponieważ zamierzamy to zrobić za pomocą komputera osobistego i korzystając ze wsparcia lub programu, który ułatwi zadanie naprawy naszego urządzenia z Androidem. Nie będzie wiele, aby przypomnieć użytkownikom, że przyzwyczajają się do wykonywania kopii zapasowej plików, które masz na swoim urządzeniu.

  Komputer stanie się drzwiami dostępu do telefonu komórkowego, a program będzie środkiem, za pomocą którego będziemy weryfikować i usuwać ewentualne awarie w zainstalowanej aplikacji. Dlatego też, jeśli ekran Androida jest zepsuty lub czarny, nie będzie to przeszkodą w przeprowadzeniu niezbędnych poprawek z komfortu naszego komputera.

  Kroki, aby aktywować tryb debugowania USB w systemie Android z ADB

  Ważne jest, abyś wiedział, że podczas aktywacji trybu debugowania USB z ADB na urządzeniu, które ma czarny lub uszkodzony ekran. Ma być w stanie odzyskać dane lub informacje w nim zawarte, ale konieczne będzie przynajmniej włączenie urządzenia. Dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy jest włączony podczas podłączania.

  Czytaj więcej  Jak utworzyć jedną lub kilka tabel w bazie danych w programie Access krok po kroku

  Teraz, aby aktywować tryb debugowania USB z ADB , konieczne będzie pobranie poleceń ADB na nasz komputer, który działa z systemem operacyjnym Windows. I zrobimy to z oficjalnej strony Androida . Po wykonaniu tego kroku musimy zainstalować te polecenia na komputerze.

  Kolejnym krokiem będzie połączenie telefonu komórkowego z uszkodzonym lub czarnym ekranem za pomocą kabla USB. Teraz musimy uruchomić telefon w trybie odzyskiwania i w tym celu konieczne będzie najpierw wyłączenie telefonu komórkowego, a po ponownym włączeniu należy nacisnąć następującą serię klawiszy „Start” „Zasilanie” „Zwiększenie głośności " "Ściszanie".

  W ten sposób urządzenie wejdzie w tryb odzyskiwania, teraz musimy przejść do komputera i w programie musimy wpisać następujące polecenie „urządzenia adb”. Następnie wprowadzimy kolejne polecenie i jest to następująca „pull ADB/data/media/ClockworkMod/backup~ /Desktop/Android-up”.

  W ten sposób zostanie przeprowadzona ekstrakcja danych z naszego Androida i musimy poczekać na zakończenie operacji. Po zakończeniu wystarczy poszukać go na naszym komputerze w „Ostatnich plikach” . Chociaż może wydawać się to łatwym zadaniem do wykonania, może nieść ze sobą ryzyko, dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami co do joty.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć skróty do list odtwarzania YouTube na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

  W ten sposób kończy się ten samouczek, który pokazuje kolejny ważny fakt dotyczący twojego smartfona. I byłeś w stanie wiedzieć, jak aktywować tryb debugowania USB w Androidzie z ADB z czarnym lub uszkodzonym ekranem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji