Jak aktywować tajny słownik Google i umieścić skrót na ekranie mojego Androida?

15 lipca, 2021

Ilość usług, jakie gigant Google oferuje swoim klientom na swoich różnych platformach, wcale nas nie powinna zaskoczyć . Gdzie możesz zarządzać dokumentami, zapisywać pliki w chmurze, tworzyć konta e-mail, a nawet tworzyć bezpłatną stronę internetową .

Ale wśród różnych usług oferowanych przez Google można znaleźć ukryte funkcje. A potem nauczymy Cię, jak aktywować tajny słownik Google i umieścić go na ekranie głównym Androida za pomocą skrótu.

Jak aktywować tajny słownik Google i umieścić skrót na ekranie Androida?

Wyszukiwarka Google posiada wiele opcji czy funkcji, z których możemy korzystać zarówno na naszym smartfonie, jak i na komputerze osobistym. A jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możesz skorzystać z doskonałej funkcji dla swojego bezpieczeństwa. I to jest Google Smart Lock , który możesz aktywować lub dezaktywować w bardzo prosty sposób.

Ale w tym przypadku porozmawiamy o słowniku Google, który może nam służyć nie tylko wtedy, gdy korzystamy z wyszukiwarki. Możemy również z niego skorzystać w dowolnym momencie, ale w tym celu musimy umieścić go na ekranie głównym telefonu komórkowego. I to jest celem tego artykułu, aby nauczyć Cię, jak aktywować i utworzyć skrót słownika Google na ekranie Androida.

Czytaj więcej  Jak łatwo zresetować, twardy reset lub przywrócić ustawienia fabryczne Xiaomi Redmi Note 8?

Indeks ()

  1. Kroki aktywacji słownika Google
  2. Kroki tworzenia skrótu do słownika Google na ekranie głównym Androida

Kroki aktywacji słownika Google

Z kolei słownik Google pozwoli nam mieć wiele terminów, których inne aplikacje nie oferują. Dlatego nawet jeśli masz już słownik na swoim smartfonie, nie będziesz miał szybkości, którą oferuje Ci Google. Więc jeśli już zdecydowałeś się aktywować go na swoim Androidzie, powiemy Ci, jak powinieneś postępować.

Zasadniczo zrozum, że jest to bardzo prosta procedura i aby rozpocząć, musisz otworzyć domyślną wyszukiwarkę Google na swoim telefonie komórkowym. Gdy masz pasek wyszukiwania na ekranie, musisz napisać dowolne słowo, którego znaczenie chcesz poznać. Ta czynność umożliwi rozpoczęcie wyszukiwania i wyświetlenie różnych wyników wyszukiwania na ekranie.

Kroki tworzenia skrótu do słownika Google na ekranie głównym Androida

Teraz, aby móc tworzyć skróty słownika, jest to o wiele łatwiejsze, gdy uzyskasz wynik wyszukiwania dowolnego słowa. Ta sama aplikacja wyświetli małe wyskakujące okienko. A w nim zadawane jest pytanie, czy chcesz dodać skrót słownikowy do głównego ekranu telefonu komórkowego.

Czytaj więcej  Czym jest i jak działa Twitch? Jak tworzyć lub transmitować bezpośrednio

W naszym szczególnym przypadku należy zaakceptować i w ten sposób automatycznie utworzony został skrót do słownika Google na głównym ekranie.

W ten sposób nie będziesz musiał otwierać wyszukiwarki w telefonie, aby znaleźć znaczenie jakiegokolwiek słowa. Wystarczy kliknąć ikonę, którą teraz znajdziesz na ekranie głównym.

W ten sposób będziemy mogli dowiedzieć się więcej o tych słowach, które zwykle słyszymy na co dzień, ale których tak naprawdę nie znamy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie codziennie słychać nowe techniczne słowa. Ma to związek z nowymi aplikacjami, oprogramowaniem lub atakami komputerowymi, takimi jak wirusy złośliwego oprogramowania, które są bardzo modne.

Tego typu artykuł pokazuje, że Google ma wiele ukrytych funkcji dla wygody użytkowników, o których istnieniu nie wiemy, a tym bardziej umiemy korzystać.

I tak łatwo i szybko, jak założenie konta w Google AdWords za darmo, pokazaliśmy Ci, co musisz zrobić. Aby aktywować słownik Google i utworzyć skrót na ekranie głównym swojego Androida.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji