Jak aktywować, skonfigurować i dostosować tryb uśpienia na moim Androidzie?

15 lipca, 2021

Aplikacje, platformy komunikacyjne i same smartfony są pełne niespodzianek i nowych funkcji. I to oczywiście odbywa się przy każdej nowej aktualizacji. Na przykład w systemie Android możesz teraz dostosowywać i zmieniać ikonę baterii oraz pasek stanu . Ale w tym artykule pokażemy, jak aktywować, konfigurować i dostosowywać tryb uśpienia na Androidzie, funkcję, o której być może nigdy nie słyszałeś.

Firmy telefoniczne, a zwłaszcza te zajmujące się rozwojem urządzeń mobilnych. Rozumieją potencjalne problemy, jakie może powodować długotrwałe i nieustanne korzystanie z telefonu komórkowego . I być może z tego powodu od teraz wdrożono nowy tryb odpoczynku Androida 9 Pie, który jest częścią kampanii digital well-being.

Jak aktywować, skonfigurować i dostosować tryb uśpienia na moim Androidzie?

Widzieliśmy już troskę Androida o oferowanie rozwiązań typowych problemów z telefonem komórkowym, takich jak aktywacja trybu ciemnego w Androidzie . Ma to na celu zapobieganie wpływowi nadmiernej jasności ekranu led na zdrowie wizualne użytkownika. Zobaczmy więc, na czym polega ta nowa funkcja i jak aktywować, konfigurować i dostosowywać tryb uśpienia.

Indeks ()

 1. Po co aktywować tryb uśpienia na Androidzie
 2. Kroki, aby aktywować tryb uśpienia na Androidzie
Indeks
  Czytaj więcej  Jak zaplanować automatyczne włączanie i wyłączanie na moim Androidzie lub iPhonie?

  Po co aktywować tryb uśpienia na Androidzie

  Android organizuje kampanię, w której rozumie się zmęczenie, jakie może powodować nieprzerwane korzystanie z telefonu komórkowego. Dlatego, aktywując tę ​​funkcję, można odpoczywać od telefonu komórkowego przez określony czas i w dni, które można zaprogramować. W ten sposób odnotowuje się troskę firmy o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich jej użytkowników.

  Aktywując tryb spoczynku w określone dni tygodnia, będziesz mógł zobaczyć, że Twój telefon pokaże zauważalną zmianę jasności ekranu. Teraz wyświetlanie skali szarości i tryb Nie przeszkadzać zostanie aktywowany automatycznie. Ale jak możemy aktywować tryb spoczynku na Androidzie, tutaj powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać.

  Kroki, aby aktywować tryb uśpienia na Androidzie

  Przed rozpoczęciem przypominamy, że musisz zaktualizować swoje urządzenie z Androidem do najnowszej wersji . Aby ten nowy sposób, który wymyśliła firma, można było zastosować, aby zaoferować użytkownikowi chwilę programowalnych przerw przed telefonem komórkowym. Teraz, aby móc aktywować tryb uśpienia w Androidzie, musisz najpierw przejść do „Ustawień” telefonu.

  Będąc w tym oknie, musisz wybrać, klikając opcję „Digital Wellbeing”, a następnie klikając opcję „Tryb odpoczynku”. Funkcja jest już aktywna i teraz musimy przejść do kolejnego kroku, którym jest konfiguracja. Lub programowanie mobilne funkcji „Nie przeszkadzać” i funkcji „Skala szarości”.

  Czytaj więcej  Co to jest kodek wideo i audio i jakie są rodzaje formatów? Jak je zainstalować i zaktualizować?

  Chociaż możliwe jest również aktywowanie funkcji „Światło nocne”, po aktywacji funkcji „Skala szarości” ekran zmieni kolor na czarno-biały. Będzie to dla nas pierwsze powiadomienie o połączeniu, aby przygotować się do snu. Ale ekran przyjmie teraz również bursztynowy ton, wskazując, że funkcja „Światło nocne” również została aktywowana.

  Ma to na celu zmniejszenie intensywności jasności ekranu , chociaż w takich przypadkach ostatnie słowo będziesz mieć podczas konfigurowania ustawień w funkcjach, o których właśnie wspomnieliśmy. W przypadku funkcji „Nie przeszkadzać” będziesz wolny przez wybrany przez siebie czas na połączenia, powiadomienia i wiadomości, choć będziesz mieć możliwość robienia wyjątków.

  Dlatego możesz wybrać te kontakty, które mogą dzwonić i powiadamiać o różnych wydarzeniach. Ta funkcja wykracza poza samo aktywowanie trybu samolotowego, aby odłączyć się od sieci, a tym samym nie otrzymywać powiadomień ani połączeń.

  I tak proste, jak dezaktywacja ekranu głównego aplikacji Start na Androidzie, zakończyliśmy ten samouczek, w którym nauczyłeś się, jak aktywować, konfigurować i dostosowywać tryb uśpienia na telefonie komórkowym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji