Jak aktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych lub FRP w systemie Android, aby uniknąć nieautoryzowanego przywracania?

13 grudnia, 2021

Coraz ważniejsze staje się posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy na temat oprogramowania i sprzętu telefonu z Androidem, aby zidentyfikować problemy w nim, powodem, dla którego jest to ważne, jest głównie oszczędność czasu i pieniędzy w serwisie technicznym, co w wielu przypadkach nie jest konieczne w przypadku drobnych problemów.

Jak aktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych lub FRP w systemie Android, aby uniknąć nieautoryzowanego przywracania?

Istnieją tysiące powodów, dla których warto wiedzieć o sprzęcie, którego używamy na co dzień, głównie w celu uniknięcia niechcianych problemów, a także szybkiego oczyszczenia i zwolnienia pamięci wewnętrznej bez uszkadzania aplikacji systemowych, które mogą uniemożliwić optymalne działanie urządzenia mobilnego.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że podczas korzystania z aplikacji gromadzisz więcej miejsca na komputerze z powodu śmieci i plików tymczasowych bez naszego pomysłu. A w niektórych przypadkach istnieją aplikacje, których nie można odinstalować ze względu na nieznajomość działania systemu operacyjnego.

Ponadto, biorąc pod uwagę możliwość, że na Twoim komputerze mogą zostać zainstalowane ukryte aplikacje lub ukryte urządzenia, które mogą zostać zainstalowane na Twoim komputerze w wyniku pobierania w miejscach o wątpliwym pierwszeństwie i przyjmowania plików od nieznajomych. Dlatego zaleca się pobieranie aplikacji tylko ze Sklepu Play i przeglądanie na oficjalnych lub bezpiecznych stronach.

Czytaj więcej  Jak usunąć ograniczenie wiekowe na YouTube, aby móc oglądać filmy z ograniczeniami bez problemów?

Teraz biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, będziesz w stanie zrozumieć wady pracy z komputerem, ponieważ nie wiesz dokładnie, jak on działa. I chociaż prawdą jest, że procesy oprogramowania i sprzętu urządzenia tak złożonego jak telefony z Androidem mogą wydawać się skomplikowane, w większości przypadków tak nie jest.

Wszystko zależy od chęci poznania tego wspaniałego systemu operacyjnego, biorąc pod uwagę, że wiedza to potęga, a tym bardziej znajomość urządzenia takiego jak urządzenia z Androidem, które są niezbędne do codziennego użytku w społeczeństwie.

To powiedziawszy, dzisiaj nauczymy Cię, jak aktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych lub FRP na Androidzie, aby uniknąć nieautoryzowanego przywracania, dzięki czemu możesz bez problemu rozpocząć drogę do opanowania tego złożonego systemu.

  Indeks

   Activar el Ochrona przywracania ustawień fabrycznych

   Jeśli nadal nie wiesz o tej metodzie bezpieczeństwa, polega ona na ochronie telefonu na wypadek jego zgubienia lub kradzieży, aby zapobiec przywróceniu ustawień fabrycznych i pominięciu wzoru blokady.

   Od połączenia z kontem Google, po ponownym uruchomieniu, można je wprowadzić tylko z początkowym kontem, a nie z nowym. Dodanie warstwy bezpieczeństwa do urządzeń z Androidem , której wcześniej nie mieli, rozwiązując jeden ze słabych punktów systemu.

   Czytaj więcej  Jak ustawić moją klawiaturę na język grecki na Androidzie, iPhonie lub komputerze - pisz w alfabecie greckim

   Ogólnie rzecz biorąc, przy pierwszym uruchomieniu urządzenia z Androidem zostaniesz poproszony o podanie danych Google, dlatego jeśli już wprowadziłeś konto podczas uruchamiania telefonu, ochrona przywracania ustawień fabrycznych powinna już być aktywowana na twoim komputerze.

   Jeśli nie wprowadziłeś jeszcze konta Google, musisz je dodać, aby aktywować metodę ochrony . Poprzez Ustawienia> Konta> Dodaj konto> Google, po wprowadzeniu adresu e-mail i hasła, FRP zostanie automatycznie aktywowany na urządzeniu.

   Dezaktywuj ochronę przywracania ustawień fabrycznych

   Jeśli zamierzasz sprzedać lub oddać telefon i musisz dezaktywować FRP , możesz to zrobić w kilku krokach w zaciszu swojego domu. W zależności od producenta można to łatwo wyłączyć, przywracając urządzenie do fabryki.

   Aby to zrobić, wystarczy otworzyć Ustawienia telefonu> System> Resetuj> Resetuj telefon> Resetuj> Wprowadź kod PIN> OK, dzięki temu telefon rozpocznie proces przywracania, który może potrwać kilka minut.

   Istnieje inna metoda, jeśli masz komputer ze starą wersją Androida lub z dodatkową warstwą zabezpieczeń. Polega to na ręcznym usunięciu wszystkich kont skojarzonych z komputerem, oprócz metody używanej do blokowania komputera .

   Czytaj więcej  Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Fortnite, aby być słyszanym na czacie głosowym?

   Gdy to zrobisz, możesz przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, wykonując powyższe kroki, aby zarówno kod PIN, jak i konta zostały usunięte z ustawień telefonu, a tym samym FRP powinien zostać wyłączony z telefonu.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji