Jak aktywować lub włączyć Hyper-V w systemie Windows 10, aby utworzyć maszynę wirtualną, jeśli się nie pojawia?

28 czerwca, 2021

Windows 10 to bardzo kompletny i łatwy w obsłudze system operacyjny , dlatego jest ulubieńcem wielu użytkowników, ponieważ daje możliwość robienia takich rzeczy, jak dostosowywanie i konfigurowanie menu startowego, a nawet nadawanie koloru paskowi zadań , jeszcze więcej czynności złożone, takie jak uruchamianie maszyn wirtualnych.

Jest to możliwe w poprzednich wersjach systemu Windows poprzez włączenie wirtualizacji w BIOS , ale potrzebny jest inny zewnętrzny program, jednak niektóre wersje systemu Windows 10 dają nam możliwość wirtualizacji naszego komputera poprzez włączenie Hyper-V.

Indeks

  Co to jest Hyper-V i jakie wymagania musi spełniać mój komputer, aby z niego korzystać?

  Hyper-V to program, który pozwala nam zarządzać wirtualnymi maszynami, dzięki którym możemy symulować inne urządzenie na naszych komputerach PC , co otwiera wiele ciekawych możliwości, takich jak:

  • Używaj programów, aplikacji lub gier zgodnych tylko ze starszymi wersjami systemu Windows
  • Otwieraj jednocześnie różne systemy operacyjne i symuluj urządzenie lub komputer z innymi funkcjami
  • Testuj aplikacje i programy w innych środowiskach, więc tego typu maszyny są szeroko wykorzystywane przez programistów do testowania swoich kreacji.
  • Testuj programy bez instalowania go w głównym systemie operacyjnym, aby sprawdzić, czy działa poprawnie bez ryzyka without
  • Są też zalety finansowe, ponieważ nie musisz wydawać na dodatkowy sprzęt i wszystko to oznacza.
  Czytaj więcej  Jakie są najlepsze aplikacje do czytania tekstu PDF na głos w języku hiszpańskim na Androida?

  To tylko niektóre z możliwości, jakie otwiera przed nami ten program lub jakikolwiek inny menedżer maszyn wirtualnych, ale wszystko to ma swoją cenę, ponieważ system Windows z tą opcją to tylko 64-bitowe wersje Pro, Education, Professional lub Enterprise systemu Windows 10, a także komputer musi mieć co najmniej 4 GB pamięci RAM i 64-bitowy procesor zgodny z technologią VT.

  Jeśli Twój komputer spełnia te warunki, ale nie masz żadnej z tych wersji systemu Windows, zawsze możesz zaktualizować go do zgodnej wersji, w przeciwnym razie nie zaleca się wykonywania wymuszonej instalacji, ponieważ może to spowodować uszkodzenie komputera.

  Jak aktywować i włączyć Hyper-V w systemie Windows 10?

  Pierwszą rzeczą, którą musisz mieć, aby aktywować Hyper-V, są uprawnienia administratora, więc obowiązkowe jest zalogowanie się na konto główne lub takie, które ma uprawnienia administratora.

  Po wejściu na pulpit systemu Windows musisz przejść do menu Start i wejść do Panelu sterowania , możesz to łatwo zrobić, wpisując jego nazwę w Panelu wyszukiwania na dole menu, gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania, które wybierzesz.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć lub tworzyć spersonalizowane naklejki ze zdjęciami dla WhatsApp z ruchem

  W panelu wybierzesz opcję Programy i funkcje, a tam będziesz szukać, gdzie jest napisane Aktywuj lub dezaktywuj funkcje systemu Windows.

  Spowoduje to otwarcie nowego okna, w którym pojawią się wszystkie funkcje systemu Windows, tutaj znajdziesz folder Hyper-V, a tam zaznaczysz ten folder i te w narzędziach do zarządzania Hyper-V i Platform Hyper-V, które podasz do zaakceptowania, Windows rozpocznie instalację aplikacji, po jej zakończeniu kliknij przycisk Uruchom ponownie teraz i to wszystko.

  Istnieje inna metoda dodawania Hyper-V, która jest znacznie szybsza, w tym celu musisz wprowadzić polecenie w PowerShell.

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić tak samo, jak w przypadku drugiej metody, mając uprawnienia administratora, będziesz szukać w pasku wyszukiwania PowerShell start i w ten sposób wyszukać i uruchomić Windows PowerShell .

  W ten sposób otworzysz okno, w którym będziesz mógł wprowadzać polecenia tekstowe, w którym wpiszesz następującą komendę: Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-v - All.

  Po wykonaniu tej czynności powinieneś poczekać, aż aplikacja zakończy instalację, po jej zakończeniu zobaczysz komunikat, jeśli chcesz ponownie uruchomić komputer, naciśnij klawisz Y i voila, będziesz miał zainstalowany Hyper-V.

  Czytaj więcej  Jak wyszukiwać, znajdować i używać nowych filtrów na Instagramie — porady i wskazówki

  Od teraz, jeśli chcesz z niego korzystać, wystarczy wejść do menu „Narzędzia administracyjne” w menu Start i tam powinna pojawić się nowa opcja o nazwie Hyper-V Manager, uruchom ją i voila, możesz zacząć cieszyć się jej wiele możliwości wyboru.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji