Jak aktywować lub umieścić sprawdzanie pisowni w moim WhatsApp krok po kroku?

22 czerwca, 2021

I nadal rozmawiamy o jednej z najczęściej używanych obecnie platform do komunikacji bezpośredniej io największej liczbie użytkowników, a jest to nic innego jak WhatsApp. Ale chociaż jest bardzo popularny i nie można zaprzeczyć, że prawie wszyscy z niego korzystają.

Korzystanie z jego najbardziej podstawowych funkcji jest nadal nieznane, a jedna z nich dotyczy sprawdzania pisowni. W tym artykule dowiesz się, jakie kroki należy wykonać, aby aktywować lub umieścić sprawdzanie pisowni w WhatsApp na telefonie komórkowym.

Sprawdzanie pisowni to funkcja używana przez wiele aplikacji, takich jak na przykład Google Chrome, która pomaga użytkownikowi poprawnie pisać słowa. Unikanie w ten sposób, że nie mamy nieprzyjemnych błędów ortograficznych . Coś, co może przekazać naszym kontaktom lub znajomym, że wysyłamy wiadomość, że jesteśmy kulturalnymi ludźmi.

Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem, który codziennie korzysta z platformy WhatsApp, a także nie ma doskonałej pisowni. Zapraszamy do dalszego czytania tego interesującego artykułu, który wyjaśni, jak aktywować sprawdzanie pisowni WhatsApp . Aktywacja, która będzie się różniła w zależności od używanego urządzenia mobilnego.

Indeks

  Jak aktywować lub umieścić sprawdzanie pisowni WhatsApp na Androidzie

  Czytaj więcej  Jak łatwo zmieniać, przekształcać i dostosowywać głos Siri na moim iPhonie lub iPadzie

  Poniżej wskażemy kroki, które należy wykonać , aby aktywować sprawdzanie pisowni WhatsApp na urządzeniu z Androidem. Aby rozpocząć, musisz wejść w „Ustawienia” telefonu, teraz zobaczysz okno z różnymi opcjami. W tej sekcji powinieneś poszukać opcji podobnej do tej „Języki i metody wprowadzania” po jej zlokalizowaniu musisz na nią kliknąć.

  W niektórych telefonach znajduje się pierwsza sekcja „Sprawdzanie pisowni”, która jest aktywna. Następnie przejdziemy do sekcji „Klawiatura i metody wprowadzania” domyślnie wirtualna klawiatura jest już skonfigurowana z Google. Więc następnym krokiem jest kliknięcie tej opcji.

  Ta akcja wygeneruje rozwijane menu, które pokaże nam różne opcje, a my naciśniemy, aby wybrać „Sprawdzanie pisowni Google". Teraz będziesz mieć możliwość aktywacji funkcji klawiatury. Które musimy nacisnąć, aby zostało zaznaczone i aktywowane i voila, już aktywowałeś sprawdzanie pisowni WhatsApp na swoim urządzeniu z Androidem.

  Kroki, aby aktywować sprawdzanie pisowni WhatsApp na iPhonie

  Sprawdźmy, czy aktywacja sprawdzania pisowni na urządzeniach iPhone jest znacznie prostsza do wykonania. I możemy to zrobić w bardzo prosty i szybki sposób, aby zacząć, musimy wykonać następujące czynności. Wprowadź "Ustawienia" telefonu w tym nowym oknie, które musisz wyszukać i wybrać, klikając opcję "Klawiatura".

  Czytaj więcej  Jak stworzyć schemat kluczy w programie Word z różnymi typami szablonów

  Zostaniemy przeniesieni do jego sekcji i zobaczymy opcję „Autokorekta” i teraz musimy po prostu aktywować funkcję . Tak łatwo i prosto, bez większych komplikacji, uruchomiliśmy bardzo przydatną funkcję podczas korzystania z naszego telefonu komórkowego. Podobnie jak poprawna pisownia WhatsApp na iPhonie.

  Chociaż opcje poprawiania pisowni są zainstalowane w naszym telefonie natywnie, możesz chcieć skorzystać z niektórych specjalistycznych aplikacji . Zawierają one obszerny słownik, który pozwoli nam poprawnie napisać wszystkie słowa zawarte w słowniku Królewskiej Akademii Hiszpańskiej.

  Ale być może jesteś jednym z wielu użytkowników, którzy nie lubią sprawdzania pisowni, zwłaszcza WhatsApp. Co może wywołać więcej zamieszania podczas wpisywania słów, które nie są tym, co chcemy napisać.

  Taka sytuacja zdarza się bardzo często, gdy robimy szybkie zapisy i nie czytamy wiadomości ponownie przed jej wysłaniem. Chociaż ten problem może być w dużej mierze spowodowany funkcją autouzupełniania WhatsApp, jeśli jest aktywna.

  Ale w każdym razie lepiej jest skorzystać z narzędzi, które pomagają nam utrzymać poprawność pisania słów, gdy chcemy wysyłać wiadomości tekstowe. I tak proste, jak wiedza, który z moich kontaktów wysłuchał naszych notatek głosowych , zakończyliśmy ten artykuł, w którym wyjaśniam, jak aktywować sprawdzanie pisowni WhatsApp.

  Czytaj więcej  Jak zamknąć otwarte sesje internetowe WhatsApp z mojego komputera lub telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji