Jak aktywować lub dezaktywować weryfikację dwuetapową na moim koncie Microsoft

15 lipca, 2021

Skorzystanie z metod bezpieczeństwa, gdy chcemy wejść na nasze konta, musi być podstawowym priorytetem. Zwłaszcza ze względu na rozprzestrzenianie się wirusów komputerowych, które próbują podszywać się pod naszą tożsamość i wykradać dla nas poufne informacje , takie jak nasze konta bankowe. Z tego powodu możesz chcieć wiedzieć, jak włączyć lub wyłączyć weryfikację dwuetapową dla konta Microsoft, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Umiejętność powstrzymania cyberhakerów powinna być jednym z naszych głównych celów, ponieważ istnieje ukryte ryzyko kradzieży tożsamości. I możemy tego uniknąć, stosując najbardziej innowacyjne metody, jakie istnieją dzisiaj. I w tym przypadku odnosimy się do weryfikacji dwuetapowej i jeśli nie wiesz o co chodzi, tutaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Po aktywacji dwuetapowej weryfikacji na koncie, należy pamiętać, że większość aplikacji i usługi pocztowe umożliwiają tego rodzaju weryfikacji, jak to ma miejsce przypadek z Facebook .

Otrzymasz wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym na swój telefon komórkowy, aby zagwarantować, że to właściciel konta chce go wprowadzić. Zobaczmy więc, jak włączyć i wyłączyć weryfikację dwuetapową na koncie Microsoft.

Czytaj więcej  Jaki jest pożytek z aktualizacji oprogramowania komputera PC lub telefonu komórkowego? Jak to zrobić

Indeks ()

 1. Dlaczego warto korzystać z weryfikacji dwuetapowej w firmie Microsoft?
 2. Kroki aktywacji weryfikacji dwuetapowej w Microsoft na PC Microsoft
 3. Jak aktywować dwuetapową weryfikację konta Microsoft z telefonu komórkowego?
Indeks

  Dlaczego warto korzystać z weryfikacji dwuetapowej w firmie Microsoft?

  Jak już wspomnieliśmy, nasze konto Microsoft może zawierać bardzo cenne i poufne informacje. Które należy trzymać z dala od pozbawionych skrupułów osób, które chcą tylko uszkodzić lub ukraść konto, aby podszyć się pod nas. Co nazwalibyśmy kradzieżą tożsamości i byciem ofiarą tak zwanych cyberataków lub cyberataków .

  Aby tego wszystkiego uniknąć, konieczne jest zastosowanie kolejnej warstwy zabezpieczeń, która pozwala na większe bezpieczeństwo. Nie tylko będziemy mieli hasło, teraz konieczne będzie wprowadzenie kodu , który dotrze do naszego telefonu komórkowego. W ten sposób tylko właściciel telefonu komórkowego, a tym samym konta, będzie miał do niego dostęp.

  Kroki aktywacji weryfikacji dwuetapowej w Microsoft na PC Microsoft

  Aby rozpocząć, konieczne jest przejście na oficjalną stronę Microsoft , aby móc zalogować się z naszego komputera osobistego. Po wejściu na konto Microsoft klikamy opcję „Informacje ogólne”. W lewym panelu otworzy się nowe okno, w którym wybierzemy opcję „Informacje o zabezpieczeniach.

  Czytaj więcej  Co to są wiadomości tymczasowe na WhatsApp? Jak je aktywować w moich czatach lub grupach

  Teraz musimy zwrócić uwagę na prawą część ekranu, gdzie znajdziemy szukaną przez nas opcję „Weryfikacja dwuetapowa”. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Ustaw weryfikację dwuetapową”. Teraz musisz tylko wprowadzić dane, których żąda system, a po zakończeniu musisz kliknąć opcję „Dalej”.

  Jak aktywować dwuetapową weryfikację konta Microsoft z telefonu komórkowego?

  Aby skorzystać z weryfikacji dwuetapowej na telefonie, konieczne będzie pobranie narzędzia z wirtualnego sklepu Play Store lub App Store. I chodzi o Google Authenticator, czy to na Androida czy iOS. Ale w przypadku posiadania telefonu komórkowego z systemem Windows Phone możesz pobrać Microsoft Authenticator.

  Aby rozpocząć logujemy się na nasze konto Microsoft i klikamy opcję „Informacje ogólne”. Następnie w „Informacjach o zabezpieczeniach” i w tej sekcji musimy kliknąć, aby wybrać opcję „Sparuj aplikację uwierzytelniającą z kontem Microsoft” . Następnym krokiem jest kliknięcie Pobierz aplikację ”w przypadku posiadania„ Windows Phone ”.

  W przeciwnym razie musisz udać się do wirtualnego sklepu i pobrać Aplikację, po zakończeniu tego procesu wracamy do opcji „Informacje ogólne”, a następnie „Informacje dotyczące bezpieczeństwa” . Wchodzimy do pobranej aplikacji i musimy zeskanować kod QR. Ostatnim krokiem jest wpisanie kodu, a następnie kliknięcie opcji „Sparuj”.

  Czytaj więcej  Jak udostępnić moje konto Netflix bez konieczności podawania klucza lub hasła bez ryzyka!

  Zdajesz sobie sprawę, jakie to proste i łatwe, podobnie jak tworzenie konta Microsoft w telefonie Nokia, i bez dalszej zwłoki nauczyłeś się aktywować weryfikację dwuetapową na swoim koncie Microsoft .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji