Jak aktywować lub dezaktywować tymczasowe wiadomości WhatsApp na Androida i iPhone'a?

15 lipca, 2021

Funkcje, które udaje się wdrożyć aplikacja do komunikacji bezpośredniej, taka jak WhatsApp, są naprawdę imponujące . Który, jak wspominaliśmy już przy innych okazjach, cieszy się dużą akceptacją i wsparciem. I nie ogranicza się już tylko do przesyłania zdjęć lub filmów w stanach .

Lub wysyłaj notatki głosowe i nawiązuj połączenia wideo, teraz można wysyłać wiadomości z czasem wygaśnięcia. W poniższym artykule pokażemy, jak łatwo aktywować lub dezaktywować tymczasowe wiadomości WhatsApp na Androidzie lub iPhonie.

Obecnie bardzo modna jest ochrona wszystkiego, co udostępniamy za pośrednictwem sieci społecznościowych i innych wiadomości. A wszystko to obejmuje wiadomości tekstowe , filmy i obrazy i nie powinno dziwić, że WhatsApp zawiera teraz funkcję samozniszczenia wiadomości.

Możemy zobaczyć coś podobnego w innych aplikacjach, takich jak Telegram, aby chronić wiadomości wysyłane w ten sposób za pośrednictwem tajnych czatów . Ale w tym przypadku chodzi o nadanie wiadomościom okresu ważności, a następnie usunięcie ich na zawsze. Zobaczmy więc, co powinniśmy zrobić, aby aktywować lub dezaktywować tymczasowe wiadomości WhatsApp na telefonie komórkowym.

Indeks ()

 1. Jak aktywować funkcję wiadomości tymczasowych w WhatsApp?
 2. Krok, aby aktywować funkcję wiadomości tymczasowych w WhatsApp
Indeks
  Czytaj więcej  Jak odblokować, odzyskać lub ponownie aktywować zablokowany kanał telegramu — skuteczna metoda

  Jak aktywować funkcję wiadomości tymczasowych w WhatsApp?

  Przed kontynuowaniem tego samouczka ważne jest, aby wiedzieć, że tę funkcję można aktywować, wykonując poniższe czynności, niezależnie od używanego telefonu komórkowego. Oznacza to, że będzie działać na obu inteligentnych urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Podobnie jak te, które korzystają z systemu operacyjnego iOS, jak iPhone.

  Ponieważ będziemy pracować bezpośrednio w aplikacji WhatsApp, a nie z telefonu komórkowego, powinieneś o tym wiedzieć, aktywując funkcję wiadomości tymczasowych. Mogą one trwać maksymalnie 7 dni, zanim znikną bez śladu i bez możliwości ich przywrócenia. Aby aktywować wiadomości tymczasowe , musisz wykonać następujące czynności.

  Najpierw wchodzimy do aplikacji WhatsApp z telefonu komórkowego, w środku znajdziemy się w górnym menu i wybierzemy Czat. Następnym krokiem jest wybór kontaktu , należy wspomnieć, że funkcja ta zostanie aktywowana dla konkretnego kontaktu. I nie będzie aktywny dla wszystkich kontaktów, które mamy w aplikacji.

  Krok, aby aktywować funkcję wiadomości tymczasowych w WhatsApp

  Wchodząc na czat przejdziemy do prawego górnego rogu, gdzie zlokalizujemy trzypunktową ikonę i klikniemy na nią. Ta akcja wygeneruje menu, w którym możemy zobaczyć różne opcje, takie jak między innymi „Szukaj”, „Tapeta” , „Wycisz powiadomienia”. W naszym przypadku wybieramy opcję "Zobacz kontakt".

  Czytaj więcej  Dowiedz się, jak to zrobić

  Teraz zostaniemy przeniesieni do wyprzedaży, gdzie zostanie pokazane zdjęcie kontaktu, a także inne informacje na jego temat, takie jak jego numer. Ale zobaczymy również kilka opcji, a wśród nich „Wiadomości tymczasowe”, które pokażą komunikat „Dezaktywowane”. Aby móc aktywować tę funkcję musimy kliknąć tę opcję i zostaniemy przeniesieni do nowego okna.

  Widzimy w nim komunikat informujący, że wiadomości, które są tworzone na czacie od teraz, znikną po upływie 7 dni . Ale informuje również, że odbiorcy wiadomości mogą je zapisać w innym miejscu. Następnie w celu aktywacji wystarczy kliknąć opcję „Aktywowany”.

  W ten sposób aktywowaliśmy tymczasowe wiadomości WhatsApp na naszym telefonie komórkowym, ale pamiętaj, że zrobiliśmy to tylko na tym czacie. Jeśli chcesz zrobić to samo na innym czacie, wybierz nowy kontakt i powtórz kroki, które już wyjaśniliśmy. W przypadku chęci wyłączenia tej funkcji, podążaj tą samą trasą i naciśnij opcję „Wyłączone”.

  Kolejna doskonała opcja, którą wdraża WhatsApp i jest tak łatwa do zastosowania, jak wyciszenie lub dezaktywacja statusu kontaktu. I tak bez większych niedogodności pokazaliśmy, jak aktywować i dezaktywować tymczasowe wiadomości WhatsApp na Androidzie lub iPhonie.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć lub rozmawiać ze sobą, aby wysyłać wiadomości lub zapisywać pliki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji