Jak aktywować lub dezaktywować tryb hibernacji w systemie Windows 10 w prosty sposób?

5 listopada, 2021

Windows 10 to nowy system operacyjny Microsoftu, który obiecuje przywrócić preferencje użytkowników, które utracił w poprzedniej wersji. A to, że możemy liczyć na nowe funkcje, które pozwolą cieszyć się bajecznymi zaletami. I jest to, że możesz nie wiedzieć, czym one są i dlatego ten artykuł ma Ci pokazać i nauczyć, jak z nich korzystać. Więc dowiesz się, jak bardzo łatwo włączyć lub wyłączyć tryb hibernacji w systemie Windows 10.

Jak aktywować lub dezaktywować tryb hibernacji w systemie Windows 10 w prosty sposób?

Nie ma wątpliwości, że Windows 10 zostanie i przez długi czas oczywiście miał awarie, ale udało się go rozwiązać dzięki najnowszym aktualizacjom. Ten system operacyjny ma zaskoczyła mieszkańców i obcych z jej animowanych tapet . Chociaż wyróżnia się powrót menu startowego, którego bardzo brakowało.

Teraz możemy znaleźć opcję, która pozwala nam m.in. dostosować i zmienić kolor paska zadań. Ale teraz zaskakuje nas tym trybem, który może być bardzo pomocny dla użytkowników. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak aktywować lub dezaktywować tryb hibernacji w systemie Windows 10, wystarczy wykonać te proste czynności.

Czytaj więcej  Jak zarządzać i konfigurować role i uprawnienia użytkowników w Slack

  Po co aktywować tryb hibernacji w systemie Windows 10?

  Domyślnie tryb hibernacji jest aktywowany na komputerze z systemem Windows 10. A gdy ta funkcja jest aktywna, nie będziesz musiał niczego zapisywać, ponieważ zostaną one automatycznie zapisane na dysku twardym. Podczas wprowadzania oszczędzania energii będzie pokazane tak, jakby urządzenie było wyłączone.

  Należy zauważyć, że tryb hibernacji różni się od funkcji wstrzymania, ale zwykle wykorzystuje dużo pamięci RAM, aby móc zapisać pliki. W ten sposób, gdy ponownie użyjesz komputera, szybciej załaduje on pliki i programy, które działały przed hibernacją.

  Dlatego jeśli wyłączyłeś tryb hibernacji i nie wiesz, jak go ponownie aktywować , zalecamy wykonanie tych prostych instrukcji. I nie będziesz musiał podejmować większych wysiłków, a w tym samouczku wyjaśnimy je krok po kroku.

  Kroki aktywacji hibernacji w systemie Windows 10

  Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest zlokalizowanie się za pomocą kursora myszy na ikonie Windows, aby uzyskać dostęp do menu startowego systemu. Będzie on znajdował się w lewym dolnym rogu i kliknij go, aby wywołać menu opcji charakterystycznych dla tego systemu operacyjnego.

  Czytaj więcej  Jak odzyskać zhakowane konto na Instagramie i jak zapobiec ponownemu zhakowaniu?

  Chociaż możemy uzyskać ten sam wynik, jeśli naciśniemy klawisz Windows na klawiaturze, następnym krokiem jest umieszczenie inicjałów CMD w polu wyszukiwania . Ta akcja wygeneruje wynik, który będzie Wierszem Poleceń. Teraz najedź na nią kursorem myszy i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu opcji.

  Następnym krokiem jest wybranie opcji "Uruchom jako administrator", a następnie zostaniesz poproszony o kontrolę konta użytkownika i musisz kliknąć przycisk "Kontynuuj". Ta akcja wygeneruje na ekranie okno negacji, w którym należy wpisać następujące polecenie.

  powercfg.exe / hibernate on, a następnie naciśnij klawisz "Enter", na koniec musisz wpisać w wierszu polecenia exit, a następnie naciśnij klawisz "Enter". Ta akcja spowoduje zamknięcie wiersza polecenia, a tryb hibernacji zostanie włączony w systemie Windows 10.

  CMD lub wiersz polecenia mogą uruchamiać różne polecenia w celu wykonania określonych zadań lub aktywowania funkcji. Na przykład włącz porty USB, a teraz użyliśmy ich do aktywacji trybu hibernacji w systemie Windows 10.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji