Jak aktywować i zoptymalizować wysoką wydajność lub wydajność MIUI - porady i wskazówki

21 czerwca, 2021

Dzięki ogromnej popularności i wielkiej akceptacji, jaką cieszyły się urządzenia mobilne Xiaomi, z roku na rok widzieliśmy wiele ulepszeń w wersjach jej systemu operacyjnego, a także MIUI.

Do dziś mamy wersję MIUI dwa, choć nie wszystkie urządzenia na obecnym rynku ją posiadają. Jednak ci, którzy go mają, są bliscy jego posiadania, będą mieli i będą mieli możliwość dokonywania pewnych modyfikacji lub optymalizacji, aby urządzenie mogło mieć lepszą wydajność.

Aby dać Ci krótki podgląd, dzięki najnowszej wersji MIUI będziesz w stanie wyeliminować dużą część lagów w Free Fire, a także poprawić lub zwiększyć szybkość działania urządzenia. Z tego powodu dzisiejszy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność MIUI.

Jak możesz zwiększyć prędkość swojego urządzenia Xiaomi?

Od samego początku mówimy, że nie będziesz musiał pobierać żadnych aplikacji innych firm, z tego prostego powodu, że najnowsza wersja MIUI posiada wszystkie niezbędne funkcje, aby zoptymalizować wydajność Twojego urządzenia do maksimum.

Czytaj więcej  Jak dostosować i zmienić klucz Wifi lub hasło Claro Colombia?

Oczywiście, jeśli nie masz dużej wiedzy o tym, co oznacza każda funkcja, zaleca się bardzo dobrze radzić sobie przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w konfiguracji systemu komputerowego.

Zdecydowana większość urządzeń mobilnych tej marki ma fabrycznie zainstalowane aplikacje, które są z tego powodu niezwykle przydatne. Jeśli więc chcesz aktywować czujnik zbliżeniowy Xiaomi , możesz to zrobić, a nawet poprawić jego czułość .

Co możesz zrobić, aby zwiększyć wydajność MIUI?

Zmniejsz animacje systemu i aplikacji

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, otwórz prostą aplikację lub przełącz się z jednej aplikacji na drugą, wymaga to animacji. Te animacje są zaimplementowane w celu nadania lub zwiększenia atrakcyjności i wrażeń wizualnych.

Jednak te małe animacje wymagają jednocześnie użycia zasobów urządzenia, wymagają pewnego czasu na wykonanie. Z tego, co możemy powiedzieć, każda animacja aktywna na urządzeniu zmniejszy szybkość, z jaką wykonywane są programy i procesy.

Jeśli chcesz usunąć lub wyłączyć animacje MIUI, będziesz musiał:

  • Przejdź do ustawień i wybierz "o telefonie"
  • Tam będziesz kilkakrotnie naciskać opcję „Wersja MIUI”, aż pojawi się komunikat „opcje programisty”.
  • Następnie zlokalizuj aktywowane opcje programisty i poszukaj sekcji, która odnosi się do „poziomu animacji”.
  • Spośród wszystkich opcji wybierzesz najmniejszą, czyli 0,5.
Czytaj więcej  Jak dostosować pasek narzędzi szybkiego dostępu Access z jego funkcjami?

Można powiedzieć, że jest to opcja do wdrożenia przed podjęciem decyzji o sformatowaniu lub zresetowaniu telefonu komórkowego z Androidem z komputera , niezależnie od tego , czy jest to telefon Xiaomi, czy telefon innej marki.

Usuń dane z pamięci podręcznej

Wielu użytkowników, którzy mają telefony Xiaomi lub dowolną inną markę, ma tendencję do ignorowania lub zapominania danych przechowywanych w pamięci podręcznej. Chociaż prawdą jest, że ten rodzaj danych sprawia, że ​​aplikacje działają płynniej, na dłuższą metę tak duża ilość przechowywanych danych spowolni Twój komputer.

Aby uniknąć tego spowolnienia w systemie operacyjnym lub komputerze, przejdź do ustawień telefonu, tam zlokalizuj opcję zainstalowanych aplikacji . W tej opcji opierasz się na wyszukiwaniu programu uruchamiającego system. Gdy tam wejdziesz, zaczniesz usuwać wszystkie dane przechowywane w pamięci podręcznej tych aplikacji, z których zwykle korzystasz.

Zainstaluj nowy Rom

W niektórych przypadkach telefony Xiaomi nie mają najlepszej wydajności, ponieważ nie mają zainstalowanej najnowszej wersji MIUI . Najprostszym sposobem rozwiązania tego małego problemu jest przejście bezpośrednio na oficjalną stronę MiCommunity i wybranie komputera, dla którego chcesz zainstalować nowy Rom. Jeśli wejdziesz na tę stronę, zauważysz, że znajdziesz wszystkie telefony Xiaomi, które zostały wydane

Czytaj więcej  Jak odzyskać czaty, wiadomości lub konwersacje z Instagram Direct - łatwo i szybko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji