Jak aktywować i zoptymalizować wysoką wydajność lub wydajność MIUI - porady i wskazówki

21 czerwca, 2021

Dzięki ogromnej popularności i wielkiej akceptacji, jaką cieszyły się urządzenia mobilne Xiaomi, z roku na rok widzieliśmy wiele ulepszeń w wersjach jej systemu operacyjnego, a także MIUI.

Do dziś mamy wersję MIUI dwa, choć nie wszystkie urządzenia na obecnym rynku ją posiadają. Jednak ci, którzy go mają, są bliscy jego posiadania, będą mieli i będą mieli możliwość dokonywania pewnych modyfikacji lub optymalizacji, aby urządzenie mogło mieć lepszą wydajność.

Aby dać Ci krótki podgląd, dzięki najnowszej wersji MIUI będziesz w stanie wyeliminować dużą część lagów w Free Fire, a także poprawić lub zwiększyć szybkość działania urządzenia. Z tego powodu dzisiejszy artykuł skupi się na wyjaśnieniu, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność MIUI.

Indeks

  Jak możesz zwiększyć prędkość swojego urządzenia Xiaomi?

  Od samego początku mówimy, że nie będziesz musiał pobierać żadnych aplikacji innych firm, z tego prostego powodu, że najnowsza wersja MIUI posiada wszystkie niezbędne funkcje, aby zoptymalizować wydajność Twojego urządzenia do maksimum.

  Czytaj więcej  Jak zainstalować program antywirusowy na moim Macu Czy potrzebny jest program antywirusowy? Który?

  Oczywiście, jeśli nie masz dużej wiedzy o tym, co oznacza każda funkcja, zaleca się bardzo dobrze radzić sobie przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w konfiguracji systemu komputerowego.

  Zdecydowana większość urządzeń mobilnych tej marki ma fabrycznie zainstalowane aplikacje, które są z tego powodu niezwykle przydatne. Jeśli więc chcesz aktywować czujnik zbliżeniowy Xiaomi , możesz to zrobić, a nawet poprawić jego czułość .

  Co możesz zrobić, aby zwiększyć wydajność MIUI?

  Zmniejsz animacje systemu i aplikacji

  Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, otwórz prostą aplikację lub przełącz się z jednej aplikacji na drugą, wymaga to animacji. Te animacje są zaimplementowane w celu nadania lub zwiększenia atrakcyjności i wrażeń wizualnych.

  Jednak te małe animacje wymagają jednocześnie użycia zasobów urządzenia, wymagają pewnego czasu na wykonanie. Z tego, co możemy powiedzieć, każda animacja aktywna na urządzeniu zmniejszy szybkość, z jaką wykonywane są programy i procesy.

  Jeśli chcesz usunąć lub wyłączyć animacje MIUI, będziesz musiał:

  • Przejdź do ustawień i wybierz "o telefonie"
  • Tam będziesz kilkakrotnie naciskać opcję „Wersja MIUI”, aż pojawi się komunikat „opcje programisty”.
  • Następnie zlokalizuj aktywowane opcje programisty i poszukaj sekcji, która odnosi się do „poziomu animacji”.
  • Spośród wszystkich opcji wybierzesz najmniejszą, czyli 0,5.
  Czytaj więcej  Jak odłączyć i usunąć lub usunąć konto e-mail z Gmaila na Androidzie

  Można powiedzieć, że jest to opcja do wdrożenia przed podjęciem decyzji o sformatowaniu lub zresetowaniu telefonu komórkowego z Androidem z komputera , niezależnie od tego , czy jest to telefon Xiaomi, czy telefon innej marki.

  Usuń dane z pamięci podręcznej

  Wielu użytkowników, którzy mają telefony Xiaomi lub dowolną inną markę, ma tendencję do ignorowania lub zapominania danych przechowywanych w pamięci podręcznej. Chociaż prawdą jest, że ten rodzaj danych sprawia, że ​​aplikacje działają płynniej, na dłuższą metę tak duża ilość przechowywanych danych spowolni Twój komputer.

  Aby uniknąć tego spowolnienia w systemie operacyjnym lub komputerze, przejdź do ustawień telefonu, tam zlokalizuj opcję zainstalowanych aplikacji . W tej opcji opierasz się na wyszukiwaniu programu uruchamiającego system. Gdy tam wejdziesz, zaczniesz usuwać wszystkie dane przechowywane w pamięci podręcznej tych aplikacji, z których zwykle korzystasz.

  Zainstaluj nowy Rom

  W niektórych przypadkach telefony Xiaomi nie mają najlepszej wydajności, ponieważ nie mają zainstalowanej najnowszej wersji MIUI . Najprostszym sposobem rozwiązania tego małego problemu jest przejście bezpośrednio na oficjalną stronę MiCommunity i wybranie komputera, dla którego chcesz zainstalować nowy Rom. Jeśli wejdziesz na tę stronę, zauważysz, że znajdziesz wszystkie telefony Xiaomi, które zostały wydane

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, jaki rodzaj kart Micro SD i ile pamięci obsługuje mój telefon komórkowy?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji