Jak aktywować i skonfigurować kontrolę rodzicielską w iTunes — samouczek krok po kroku

25 czerwca, 2021

Umiejętność zachowania bezpieczeństwa podczas wchodzenia do Internetu powinna być jednym z głównych celów rodziców . Ponieważ wiele dzieci i nieletnich ma dostęp do wszelkiego rodzaju treści, które mogą znajdować się na różnych stronach internetowych.

Ale prawdą jest również to, że na innych platformach, takich jak iTunes firmy Apple , można pobrać nieodpowiednie treści. Rozumiejąc to, chcemy pokazać , jak aktywować i skonfigurować kontrolę rodzicielską w iTunes.

Aplikacja iTunes to platforma, dzięki której możliwe jest pobieranie nie tylko muzyki, możliwe jest również pobieranie filmów, aplikacji oraz aktualizowanie wersji urządzeń mobilnych. Co może nie być bezpłatne, co stanowiłoby ogromny koszt, gdyby ta zawartość została pobrana bez pozwolenia. Aby tego uniknąć, konieczne jest aktywowanie i skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej.

Kontrola rodzicielska to funkcja bezpieczeństwa, która jest również używana w Sklepie Play lub w innych aplikacjach, aby uniemożliwić naszym dzieciom wchodzenie na zakazane strony lub pobieranie bez licencji. Dlatego trzeba podjąć drastyczne środki iw tym przypadku zastosować kontrolę rodzicielską. A następnie pokażemy Ci krok po kroku, jak aktywować i skonfigurować tę funkcję w iTunes.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak sprawić, by mój telewizor miał lepszy odbiór sygnału DTT i działał lepiej?

  Krok, aby aktywować i skonfigurować kontrolę rodzicielską w iTunes

  Abyś mógł trzymać dzieci na dystans, a tym samym nie pobierać bez zgody w iTunes. Musisz aktywować, a następnie skonfigurować funkcję kontroli rodzicielskiej, a do tego wystarczy wykonać te proste czynności. Aby rozpocząć należy wejść do iTunes, a następnie w przypadku korzystania z komputera Mac należy wybrać opcję „Preferencje”.

  W przypadku korzystania z komputera PC w środowisku Windows należy najpierw wybrać „Edycja”, a następnie wybrać opcję „Preferencje” . Ta akcja spowoduje wyświetlenie na ekranie nowego pola z kilkoma sekcjami u góry. W naszym przypadku wybierzemy „Kontrolę rodzicielską”. Następnym krokiem jest znalezienie się w sekcji „Dezaktywuj” w polu preferencji kontroli rodzicielskiej.

  I znajdź się w polu opcji iTunes Store , aby ją dezaktywować, a tym samym nie możesz mieć dostępu do sekcji filmów i muzyki. Pobieranie aplikacji z App Store nie będzie również możliwe. Ale możliwe jest pozostawienie odblokowanego sklepu iTunes Store, ale musisz dostosować ustawienia, aby treści dla dorosłych nie były wyświetlane.

  Możesz wybrać oceny zawartości biblioteki, a następnie sprawdzić opcje Muzyka z treściami dla dorosłych. W opcji „Filmy” należy ustawić ją na PG-13 , w opcji „Program TV” wybrać TV-14 W „Aplikacjach a” wybrać opcję swoich preferencji i zakończyć zaznaczeniem opcji „Książka z treściami jednoznacznie seksualnymi ”.

  Czytaj więcej  Czym jest ustawa OHM i jak działa? Gdzie to ma zastosowanie?

  Ustawienia kontroli rodzicielskiej w iTunes

  Po dokonaniu wyboru tych opcji, które chcesz ograniczyć w iTunes , musisz pobrać i zlokalizować ikonę w postaci kłódki. I kliknij, aby zapobiec wprowadzaniu zmian w przyszłości, podczas wykonywania tej akcji pokaże się okno dialogowe. W nim musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby aktywować komputer i zakończyć kliknij opcję „OK”.

  Teraz musisz kliknąć opcję „Akceptuj” znajdującą się w polu preferencji , aby można było zastosować wprowadzone przed chwilą zmiany. I w ten sposób aktywowałeś i skonfigurowałeś funkcję kontroli rodzicielskiej w iTunes. Podjąłeś jedną z najlepszych decyzji, aby uniemożliwić swoim dzieciom dostęp do nieodpowiednich dla nich treści.

  Jak widać, kontrola rodzicielska to doskonały środek bezpieczeństwa stosowany na wielu innych platformach, takich jak YouTube . Dzięki temu artykułowi nauczyłeś się używać, aktywować i konfigurować go w iTunes w bardzo prosty i szybki sposób.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji