Jak aktywować i skonfigurować iMessage na moim iPhonie, iPadzie i iPodzie, jeśli wyświetla błąd?

8 października, 2022

Jeśli jesteś właścicielem iPhone'a, iPada lub iPoda, być może napotkałeś problem z iMessage . ponieważ jest to powszechna rzecz na takich urządzeniach. Takie kłopoty mogą stać się nieco frustrujące, jeśli nie wiesz, jak ponownie włączyć iMessage.

Jak aktywować i skonfigurować iMessage na moim iPhonie, iPadzie i iPodzie, jeśli wyświetla błąd?

Chociaż nie jest to coś tak skomplikowanego, jeśli nie znasz urządzenia, nie będziesz w stanie rozwiązać problemu bez czyjejś pomocy. W tym artykule pokażemy, jak włączyć i skonfigurować iMessage, jak sprawdzić, kiedy iMessage jest wyłączony i co zrobić, jeśli iMessage nie odpowiada po włączeniu iMessage.

komunikat nie uruchamia się błąd

  Indeks

   Jak się dowiedzieć, czy iMessage jest wyłączony?

   Gdy ta funkcja Twojego urządzenia jest wyłączona, to samo urządzenie poinformuje Cię o tym. Poinformuje Cię za pomocą alertów, powiadomień lub wiadomości. Takimi wiadomościami mogą być:

   • „Nie można skontaktować się z serwerem iMessage. Spróbuj ponownie"
   • „Nie można zainicjować przydziału. Sprawdź połączenie sieciowe i spróbuj ponownie”
   • „Wystąpił problem podczas aktywacji”
   • „Nieprawidłowa aktywacja”
   • "Oczekiwanie na aktywację"
   Czytaj więcej  Jak zaktualizować mapy i system mojego TomTom Homem GPS do najnowszej bezpłatnej wersji?

   Jeśli otrzymasz niektóre z tych wiadomości lub powiadomień, jest to wyraźny znak, że iMessage jest dezaktywowany . Zanim zaczniesz testować ustawienia swojego urządzenia, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące rzeczy:

   • 1st : Sprawdź, czy masz połączenie z siecią Wi-Fi lub czy masz dobry sygnał komórkowej transmisji danych. Jeśli nie masz dobrego odbioru sygnału, a będziesz korzystać z Wi-Fi i masz iPhone'a, ważne jest, aby poszukać sygnału, aby otrzymać wiadomość, za pomocą której zamierzasz aktywować iMessage.
   • 2nd : Przejdź do ustawień telefonu i sprawdź, czy data, godzina i strefa czasowa są prawidłowo skonfigurowane w zależności od obszaru, w którym się znajdujesz. Aby upewnić się, że to otwórz ustawienia) ogólne) Data i godzina) i pojawi się „Strefa czasowa”.

   Najbardziej realna metoda aktywacji iMessage

   Aby aktywować iMessage, przejdź do ustawień, a następnie otwórz sekcję wiadomości i przejdź do dezaktywacji iMessage . W ten sposób iMessage przestanie wykonywać wszystkie swoje procesy i będzie całkowicie nieaktywny. Teraz wróć i przejdź również do wyłączenia FaceTime.

   wiadomość aktywowana po wyjęciu z pudełka

   Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie urządzenie. Po ponownym uruchomieniu urządzenia przejdź ponownie do ustawień i włącz ponownie iMessage i FaceTime. Zrobienie tego powinno zgodnie z prawem ponownie włączyć iMessage i powinno działać normalnie.

   Czytaj więcej  Jaki jest najszybszy sposób na odblokowanie i aktywację mojego iPhone'a? - Jak odblokować iPhone'a

   Jeśli Twoje urządzenie ma pewne problemy z połączeniem się z siecią, chipem lub Wi-Fi, nie może aktywować iMessage . Taki problem może być spowodowany błędną konfiguracją.

   Co zrobić, jeśli minął już dzień, a iMessage nie został aktywowany?

   Cóż, jeśli iMessage nie włącza się natychmiast, nie musisz się martwić, ponieważ czasami taka funkcja nie włącza się od razu. Aktywacja może zająć nawet 24 godziny , ale jeśli nawet po tych 24 godzinach iMessage się nie aktywuje, możesz wykonać następujące czynności:

   Upewnij się, że masz najnowszą aktualizację systemu

   Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy masz najnowszą wersję iPadOS lub iOS . Ponieważ jeśli system Twojego urządzenia jest stary, możliwe, że wersja iMessage kompatybilna z systemem została już wycofana.

   Sprawdź u dostawcy usług kurierskich

   Czasami zdarza się, że problemem jest dostawca wiadomości, który zawodzi i nie jest to wina iMessage. Platforma dostawcy może nie działać i nie wiesz o tym.

   Jeśli żadne z poprzednich zaleceń nie zadziałało, najlepiej wypróbować inną aplikację do przesyłania wiadomości. Aplikacja do przesyłania wiadomości, która współpracuje z danymi mobilnymi, takimi jak Instagram.

   Czytaj więcej  Co to jest atak DDos i jak ich uniknąć?

   Możesz bez problemu pobrać i zainstalować Instagram na swoim urządzeniu lub dowolny inny komunikator, taki jak WhatsApp lub ten, który obecnie przyciąga więcej uwagi, taki jak .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji